Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria lewy bi xenon


Hanek.marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po opadach deszczu zaparowal mi lewy klosz lampy a po jakims czasie przestal swiecic bi xenon. Jakis pomysł? Czy spalony żarnik? Przetwornica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w przetwornicy. Wyciągnij lampę, do niej pod spodem jest przykręcana przetwornica. Osusz ją i sprawdź czy działa. Jej gniazdo trzeba dodatkowo zabezpieczyć silikonem i będzie spokój. Przerabiałem ten problem i nawet gdzieś na forum wrzuciłem fotorelację z tej naprawy poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamienić żarniki miejscami i zobaczysz czy odżyje w prawym kloszu. Po wyjęciu żarnika możesz sprawdzić stan gniazda - czy nie jest nadpalone. O tym że osuszenie lampy i uszczelnienie potrafiło pomóc też czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarnik D2S jest tak skonstruowany że nie ma prawa nadpalić złącza. Problem leży po stronie przetwornicy. Korpus reflektora jest tak zrobiony że cała skroplona para spływa na dno i dalej do przetwornicy. Która niby jest szczelna, ale skroplona para przedostaje się do wnętrza a tam gdy wzrośnie wilgotność to przetwornica wyłącza się i już nie działa.

 

Lampę możesz wyciągnąć bez demontażu zderzaka ale wymaga to kilku kombinacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienilem żarniki ale nic nie pomogło. Wyjołem lampe bez zdejmowania zderzaka tylko nadkole trzeba było zdjąc. Po odkreceniu przetwornicy wylała sie z niej woda wiec rozkreciłem i przetwornice. Osuszylem lampe i przetwornice i szok! Działa. Zasilikonowalem wszystko a czas pokaże jak długo wytrzyma. Dziękuje za podpowiedzi pozdrawiam

Zamienilem żarniki ale nic nie pomogło. Wyjołem lampe bez zdejmowania zderzaka tylko nadkole trzeba było zdjąc. Po odkreceniu przetwornicy wylała sie z niej woda wiec rozkreciłem i przetwornice. Osuszylem lampe i przetwornice i szok! Działa. Zasilikonowalem wszystko a czas pokaże jak długo wytrzyma. Dziękuje za podpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...