Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

stuki z prawej strony na garbach

Guest krzys2
 Share

Recommended Posts

W mojej Almerze cos ostatnio zaczelo stukac przy przejezdzaniu przez garby na drodze. Np na kostce brukowej nic nie stuka tylko na tych garbach i drodze o dosc "dlugich" nierownosciach.

Czy to moze byc przednai prawa szyba? Jezdzilem z otwartym oknem, stukalo jakby mniej. Jezeli to szyba to dlaczego te stuki słychac wyraznie z dolu, z kierunku przedniego prawego kola?

Stuki sa wyrazniejsze jak np, jest mokro.

Dodam jeszcze, ze przy skrecaniu w lewo czuje jakby to kolo prawe chcialo w inna strone.

Czy to tylko geometria, czy cos sie zuzylo a miszcze z ASO tego nie zauwazyli. Opona nie wykazuje jakis dziwnych objawow zuzycia.

Witam

Ja mialem podobne objawy i okazalo sie ze pekla sprezyna (ostani gorny zwoj odpadl) slabo znam sie na autach ale moze w czyms ci to pomoze. Pare osob kombinowalo ze moze cos z wahaczem a moze jakies drazki az w koncu jeden sie dopatrzyl na podniesionym samochodzie ze to sprezyna.

Pozdrawiam

Kamil

U mnie winne były zużyte silentbloki i sworzeń. Wymieniłem cały wahacz i mam spokój. Koszt wahacza - 170 zeta + robocizna.

U mnie winne były zużyte silentbloki i sworzeń. Wymieniłem cały wahacz i mam spokój. Koszt wahacza - 170 zeta + robocizna.

W ASO czy gdzie te czesci zamowiles?

Guest waldek72

nie uwierzysz, miałem takie stuki. dochodziły z prawej strony. myslałem fotel, szyba a wiesz co sie okazało że stukało: gaśnica, zamontowana pod fotelem stukała o dzwignię fotela. zobacz może akurat ja już prawie szału dostawałem.

nie uwierzysz, miałem takie stuki. dochodziły z prawej strony. myslałem fotel, szyba a wiesz co sie okazało że stukało: gaśnica, zamontowana pod fotelem stukała o dzwignię fotela. zobacz może akurat ja już prawie szału dostawałem.

hehe właśnie to samo chciałem napisać

W ASO to by było 1700 a nie 170 :-)

Wahacz kupiłem od handlarza w Wawie (koreański - SH)

Guest grzegbal

U mnie też stukało i okazało się ,że jest luźna kostka elektryczna pod poduszką (nad schowkiem)- nie była w swoim miejscu. Kostkę włożyłem i stukało dalej - okazało się , że stuka linka biegnąca w poprzek. Docisnąłem blaszki mocujące i stuki się skończyły

• 3 years later...
Guest RB26Dett

Witam,ja mam podobny problem tyle że stuki pochodzą od obydwóch kół i też na poprzecznych nierównościach,zawieszenie ogólnie jest całe ale podejrzewam łożyska kolumn McPhersona(sztuka kosztuje ponad 100...)Mechanik wyjął i przesmarował ale ucichło na chwilkę i tylko na troszkę...Więc przyjdzie wywalić kasiorę...

• 2 weeks later...
Guest Bartek_1983

U mnie jak też stukało i okazało się że to dolna tuleja wahacza natomiast kolega miał podobnie tylko przyczyną była kocówka drążka.