Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Domykanie szyb


bedbet

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak to jest z tym domykaniem szyb w Juke? Wersja auta to Tekna + Komfort. Da się to zrobić z kluczyka?

 

 

 

można dokupić tzw moduł domykania szyb i zamontować w drzwiach od kierowcy pod tapicerką (boczkiem)

oczywiście musi on być podłączony pod centralny zamek i wtedy zamykając autko centralnym z kluczyka (zdalnie)

domykają się (po kolei) wszystkie otwarte szyby, mam coś takiego w swoim aucie, inne auto ale zasada taka sama

taki moduł jest np. tutaj:

http://allegro.pl/uniwersalny-modul-domykania-4-szyby-komfort-i5754369154.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w aucie jest zamontowana Cobra (alarm) i w książce jest napisane: "Aktywacja funkcji automatycznego komfortowego domykania szyb: funkcja nieaktywna. Jest to możliwe tylko w autach z modułem domykania szyb Cobra AM 2980 lub funkcją komfort." (przypomnę, wersja Tekna + komfort)

 

No i teraz jawi się pytanie, czy muszę dokupić osobny moduł domykania szyb jak pisze matador41, czy jest opcja włączenia tego w jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy autor znalazł rozwiązanie, sam go szukałem do swojego X-traila z alarmem Cobra.

Może przyda się dla potomnych, poniżej odpowiedź dystrybutora, firmy SEMECO

 

"Szanowny Panie,

system alarmowy Cobra serii 4600 może współpracować z modułami AM2980.

Stosowanie tego rozwiązania wymaga jednak zapewnienia możliwości kontrolowanego przez użytkownika, ze względów bezpieczeństwa, zatrzymania zamykania szyb.

Niestety przy sterowaniu systemem alarmowym za pomocą oryginalnego pilota samochodu nie możemy uzyskać pełnej kontroli nad przebiegiem zamykania szyb i z tego powodu nie stosujemy w takich przypadkach tej funkcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w aucie jest zamontowana Cobra (alarm) i w książce jest napisane: "Aktywacja funkcji automatycznego komfortowego domykania szyb: funkcja nieaktywna. Jest to możliwe tylko w autach z modułem domykania szyb Cobra AM 2980 lub funkcją komfort." (przypomnę, wersja Tekna + komfort)

 

No i teraz jawi się pytanie, czy muszę dokupić osobny moduł domykania szyb jak pisze matador41, czy jest opcja włączenia tego w jakiś sposób?

W alarmie w Note też była ta funkcja,ale nieaktywna.Problemem jest tak na chłopski rozum brak czujnika przeciążenia w układzie obsługującym domykanie szyb z alarmu i to dyskwalifikuje tą funkcję.Dlatego jest nieaktywna.Kiedyś widziałem co zrobiła szyba z grubą marchewką na domykaniu bez czujnika....nie chciałbym tam podłożyć palca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...