Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patrol Y60 zawieszenie i reszta do 2"


Troll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z dobraniem odpowiednich części do zrobienia lifta 2" w Patrolu Y60 2.8 3D z94r. Poczytałem troche na ten temat ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moje zapytanie. Same amortyzatory i sprężyny to żaden problem. Mam natomiast problem z całą resztą, mianowicie czy felgi oryginalne będą dobre do opon 33x12.5 R15 AT? Czy potrzeba coś takiego jak dropboxy, panhardy itp? Jeżeli tak to jakie? Może potrzebuje coś jeszcze o czym nie wiem? Auto używane bedzie głównie po asfalcie ale chciałbym mieć możliwość wjechania w teren. Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W y60 3d trzeba: obniżyć skrzynie + 4 sprężyny + 4 amortyzatory (polecam EFS) i to wszystko - zakładając oczywiście że podnosisz 2" - dropboxy/przedłużanie drążków to przy większych liftach.

Co do felg to polecał bym zmienić na felgi z ET-25 będzie stabilniejszy w zakrętach i na trawersach, ale możesz puki co jeździć na oryginałach - sam ocenisz czy trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat EFS myslalem o Ironman? Poza tym przypomniało mi sie jeszcze o przewodach hamulcowych, powinny byc dluższe? I dlaczego nie potrzeba dtopboxa i przedluzonego panharda? Nie wiem zbytnio o co chodzi z tymi rozjechsnymi mostami. :/ ile powinna mieć taka podkładka pod skrzynie? Masz może jakiś wzór? Mam możliwość wyciecia laserem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFS ponieważ na takich jeżdżę i sprawują się znakomicie i po czarnym i poza - taka subiektywna uwaga.

dropboxa i przedłużonego panharda nie trzeba bo lift +2" to żaden lift tak naprawdę i starcza większość rzeczy w oryginale (przewody hamulcowe także)

Zapomniałem jednak o jeszcze jednej rzeczy mianowicie tuleja mimośrodowa przedniego wahacza 

 

Podkładki np tutaj: http://allegro.pl/podkladki-pod-skrzynie-nissan-patrol-y60-y61-10mm-i5165602508.html

Rysunku nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich.

Właśnie zakupiłem parcha y60 no i według poprzedniego właściciela jest lift 2....ale doczytałem o opuszczeniu skrzyni i zakupie podkładek.

Wlazłem pod auto i miejsce obniżenia jest pod belkami skrzyni...czy tak ? jak tak to czy można zastosować zrobione przez siebie dystanse ( tak na 1-1,5 cm ) pozdrawiam i dziękuje za wyrozumiałość w braku posługiwania się przegladąrką...pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...