Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cieknie tylna lampa


Gość jarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ciag dalszy moich perypetii z nissankiem ale tak to jest z używanym autem :). Mianowicie chodzi o tylna lampe ktora nie jest dobrze wpasowana i lekko odstaje gora. Zle ja ktos zalozyl i teraz w czasie mocnego deszczu mam mokro w bagazniku. Chcialem ja dokladniej wpasowac ale po przeczytaniu instrukcji w ksiazce serwisowej zwatpilem. Nie dosc ze pisza tam o jakis trzech srubach ktorych nie widze u mnie to jeszcze jest na goraca uszczelniona jakas masa butylowa. Czy ktos sam montowal tylne lampy czy musze z tym jechac do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie kolego dobrze przeczytałes i nie masz się co martwić. Lampa jest przykręcona na 3 śrubach 5-ach albo 6-ach (nie pamiętam). Wystarczy odgiąć tapicerke za lampą i pięknie je widać. Co do lampy samej to prócz śrub jest ona "przyklejona" takim silikonem, który jak powoli biedziesz ciągnął lampę to sie oderwie. A może własnie go nie ma i przez to mmasz wode w lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie kolego dobrze przeczytałes i nie masz się co martwić. Lampa jest przykręcona na 3 śrubach 5-ach albo 6-ach (nie pamiętam).

 

czy to moze te ktore trzymaja takie metalowe katowniczki (nie wiem jak to nazwać) A ten silikon jest do kupienia w sklepie czy tylko serwis bedzie go mial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej n16 03r FL zaparowala tylna lampa, w serwisie wymienili bez wiekszych problemow. Myslalem ze to koniec problemu, ale po pierwszym duzym deszczu mialem ok. 3 cm wody w bagazniku, wkur@#$ny na maksa i lekko wystraszony pojechalem do serwisu z reklamacja. Mechanik wgramolil sie do srodka, a mistrz polewal auto z weza, okazalo sie ze ten fachman co wymienil lampe nie wkrecil jednej ze srub mialy byc 4 a byly 3, no i woda dostawala sie do bagaznika. Teraz jest juz dobrze, ale uraz i wkur@#$%nie pozostalo.

 

Tak wiec uwazajcie na ten serwis!!!! (Odyssey Wawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie kolego dobrze przeczytałes i nie masz się co martwić. Lampa jest przykręcona na 3 śrubach 5-ach albo 6-ach (nie pamiętam).

 

czy to moze te ktore trzymaja takie metalowe katowniczki (nie wiem jak to nazwać) A ten silikon jest do kupienia w sklepie czy tylko serwis bedzie go mial?

 

Tak te śrubki trzymają takie nazwijmy blaszki.

 

Co do silikonu to nie wiem. Myslę, że ten sanitrny zda rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPrawa juz zalatwiona. Najpierw chcialem jechac do ASO ale jak mi przywalili cene okolo 200 zl to mi szczena opadla. Pojechalem do starego, znajomego mechanika ktory zrobil to za 30 zl zuzywajac do tego tubke jakiegos uszczelnienia do silnikow. Wyglada i w dotyku jest taki sam jak ten silikon w drugiej lampie i co najwazniejsze juz nie cieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...