Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

t30 i top tether


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za fotelem to jest sprzączka w podłodze po prawej do szekli siatki i taka większa na środku podłogi ale to wtedy fotelik będzie tylko na środkowym miejscu tak?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na opraciu tylnych foteli w T30 nie ma takich poprzecznych bolcow w zaglebieniach? T31 takie ma

 

jesli jest jedna tasma tego pasa to wypada ze fotelik tylko posrodku, pas powinien byc umieszczony symetrycznie bo w razie przewazenia fotelika przy hamowaniu moze go obrocic wokolo osi

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wygląda borgu, mam tylko na środku oparcia


dobra mam to gówno. Są zaślepki sztuk trzy. Nie, że tylko na środkowym.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W x jest o tyle dobrze, że ma pochylane oparcie, wystarczy wpiąć isofix przy rozłożonym oparciu i po wpięciu skontrować oparciem. Wtedy ani tt ani dodatkowa nóżka przy foteliku nie jest potrzebna do osiągnięcia stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam to, nie ma po lifcie fabrycznych mocowań do tetheru. Te zaślepki to misię przywidziało. Są mocowania bagażu a nie tego pasa i na środku nie da się isofixa dać nawet bo nie ma mocowań. Są tylko z L i P. Rzeczywiście trzyma się mocno i bez tego bo te szyny isofix można wbić w fotelik. Ja zatem tego tetheru nie użyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziales w sieci jakie jest zadanie tego pasa? w razie kolizji albo gwaltownego hamowania ma zapobiec przed przemieszczeniem sie gornej czesci fotelika, lukiem do przodu co moze narazic glowe dziecka na uderzenie o oparcia przedniego fotela

nic nie stoi na przeszkodzie zeby ta tasme 'zapetac' np na bolcach zaglowkow czy nawet na hakach do mocowania bagazu, chyba ze sposob mocowania fotelika jest na tyle bezpieczny ze top thether jest zbedny i fotelik nie 'fiknie' do przodu

 

 

top-tether-with-without.jpg?resize=427%2

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ok. Pasuje mi to. Zapnę so o klamrę w podłodzę i voila.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na rzeczonym rysunku nie widzę isofix ;]

Isofix w x wystarczy docisnąć oparciem. Ugięcie gąbki siedziska zapewne nie jest istotne, a nawet lepiej że cześć siły przejmie siedzenie niż klatka dziecka w sztywnie osadzonym foteliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carbi, chodzi o toptether a nie o szyny isofix

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście piszesz o isofix a borg pokazuje zdjęcia fotelika na pasie. Z mojego doświadczenia wynika że w x, w związku z pochylanym oparciem nie ma potrzeby zapinania tt czy zapierania dodatkowej nóżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa czyli pionujesz oparcie tak? podobno tt mocno trzyma cały fotelik dodatkowo. Spróbowałem w sx4 i jest różnica, polecam zobaczyć na własne oczy. Ale w xt30 się nie da. Chyba czas na 31...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do t31, przeglądając ogłoszenia zauważyłem, że za 7 letniego x trzeba dać teraz ponad 40k, 4lata temu siedmiolatek kosztował 30k. Mowa o wersji elegance. Pozatym deska rozdzielcza w t31 jest taka pospolita, no i brak najważniejszego - schowka za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam ale albo masz fotelik z isofix albo toptether. Przy zapięciu w klamry isofix nie będziesz miał efektu wychylenia fotelika jak na fotce od Marxism. Podstawa fotelika będzie sztywno trzymać się siedziska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się :), isofix jeżeli jest porządny występuje albo z tt albo z nogą stabilizującą. Aczkolwiek o czym pisałem wyżej w związku z pochylanym oparciem kanapy w x, które po spionowaniu stabilizuje fotelik, moim zdaniem można zrezygnować z obu rozwiązań. Ja u siebie ostatecznie zdemontowałem nogę stabilizującą bo nic nie wnosiła a zajmowała miejsce.

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isofix może obejmować 3 zabezpieczenia. Jest i click i jest i tt i jest też noga. Nie ma tt bez isofixu (szyn) jak mniemam. Zalet nogi nie da się zobaczyć na co dzień. Tylko w razie zdarzenia, odpukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie znam jednak. Mam isofix tylko z szyną wpinaną w zaczemy. To jest fotelik który trzyma dziesko za pośrednicwem pasów samochodu wię iso w tym wyadku tylko stabilizuje podstawę i chroni przed przemieszczaniem w sam. Jestem pewnien ze widziałem goteliki bez iso ale tzw kotwicą która zaczepiona w bagażniku lub za oparciem stabilizuje fotelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari poproszę o przykład fotelika łącznie z trzema systemami :)

Spojrzałem w instrukcję fotelika i okazuje się że mogę w ramach opcji dokupić nogę i tt, fotelik jest przystosowany do obydwu systemów. W sklepie nie proponowali tt. Może dlatego, że najpierw pytali jakie auto a w x niema kotwy (tt może być mocowany tylko do kotwy).

 

Micho proszę o przykład fotelika bez isofix a z tt :)

 

Obecnie junior jeździ w foteliku avionaut glider royal z isofix, nogą i możliwością tradycyjnego wpięcia fotelika. Teoretycznie fotelik mogę wpiąć w isofix, przymocować pasami z opcją dodatkowego dopięcia, zaprzeć nogą i skontrować oparciem (4 systemy ;] ). Sztywno jak skurczybyk, tylko pytanie czy to na pewno dobrze? Cała energia uderzenia-hamowania idzie w korpus poprzez pasy, nierozprzestrzenia się w innym kierunku np. w uginające się siedzisko. Tak sobie rozważam.

Doczytałem i okazało się, że moje wnioski są błędne. Ma być sztywno, co wykazali amerykańscy naukowcy.

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20km/h na liczniku mniej da więcej niż najlepszy fotelik....

A najlepiej nie wyjeżdżać z garażu :]... szanujmy się, to nie piaskownica a i temat nie o prędkości.

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykład to mój fotelik bebeconfort iseos 2 stabil system. Ma 3 elementy i też może być pasami bez isofixu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...