Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pojedyńczy stuk przy skręcie


DiakOn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, 

dzisiaj przy dynamicznym ruszaniu i skręcie coś "stuknęło" z przodu. Od tej chwili przy każdym skręcie pojawia się taki stuk - jest on pojedynczy. nasila się to przy skręcie z jednoczesnym wjeździe np. pod krawężnik przy małej prędkości.

czy komuś coś przychodzi do głowy? Jutro zawiozę samochód do mechanika, ale wolałbym być przygotowany ... nie chciałbym żeby diagnoza mechanika była zbyt "podkręcona" .

Z góry dziękuję za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest to taki głuchy/metaliczny stuk? i przy zjezdzie z krawęznika jest tak samo? to moze być ktoryś z sworzni wahacza, u mnie tak było

ale może to też być j.w. plus teleja wahacza.

Najlepiej pojechać na szarpaki, górne przednie sworznie  łatwo sprawdzić, przy skreconym kole (na zewnątrz) lekko podjezdza sie pod krawęznik a druga osoba musi patrzeć lub wsadzić tam łapkę i trzymać się swożnia....

pzdr kolegę.... :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest to taki głuchy/metaliczny stuk? i przy zjezdzie z krawęznika jest tak samo? to moze być ktoryś z sworzni wahacza, u mnie tak było

ale może to też być j.w. plus teleja wahacza.

Najlepiej pojechać na szarpaki, górne przednie sworznie  łatwo sprawdzić, przy skreconym kole (na zewnątrz) lekko podjezdza sie pod krawęznik a druga osoba musi patrzeć lub wsadzić tam łapkę i trzymać się swożnia....

pzdr kolegę.... :wave:

Przy zjeżdżaniu nie słychać nic, natomiast przy wjeżdżaniu zawsze. stuk jest rzeczywiście metaliczny - jeden krótki.

pzdr. Ruda  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze "Ruda" juz obczaiłem dokładnie.....Wirek city  :devil:   Zacząłbym od sprawdzenia sworzni, następnie reszta 

przyzwyczaj się iz czasem coś puka i stuka lub skrzypi w tym aucie a wsio w porządku, ale metaliczny puk świadczy iz coś ma luz i dobija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, metaliczny dźwięk doświadczam 1wszy raz...

zatem sworznie idą na 1wszy rzut !

Dziękuję Panowie za wsparcie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A i ja mialem podobne dolegliwosci w moim path. i byl to sworzen dolny , ale ze to juz nie mlode auto 2006 wymienilem wszystkie :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...