Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regeneracja reflektorów


Pilot9314
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na marginesie, Pilot. Nowa lampa w ASO (bo tylko tam jest lampa ksenonowa dostępna) to koszt około 2.000 PLN za sztukę ! ! !

 

Ja osobiście, wymieniłem ksenony na zamienniki z Allegro. Bardziej mi te lampy pasują, dużo lepiej mi się teraz jeździ autem nocą. Cena za komplet to 500 PLN.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej :D. Ja zmieniłem przy okazji przetwornicy 1 na prawie nówkę jedną mam spolerowaną i nie narzekam ;) jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niech ktoś rozstrzela tego SPAMera zanim ja to zrobię. Zabrudza tu tylko temat *#(!*(#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Upłynęło 13 miesięcy od polerowania lamp. W między czasie przejechane ponad 30 tyś km (520godzin zapalone lampy). Na dzień dzisiejszy klosze są nadal czyste. Więc jak na razie uważam że polerowanie lamp warto zrobić jeśli są już zabrudzone. I nie tylko dla efektu wizualnego.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Upłynęło 13 miesięcy od polerowania lamp. W między czasie przejechane ponad 30 tyś km (520godzin zapalone lampy). Na dzień dzisiejszy klosze są nadal czyste. Więc jak na razie uważam że polerowanie lamp warto zrobić jeśli są już zabrudzone. I nie tylko dla efektu wizualnego.

 

Miałem obawy przed polerowaniem, ale zrobiłem to w końcu u siebie. Klosz jak nowy - moje obawy budziło jedynie zabezpieczenie po polerowaniu, czy to naprawdę nie będzie szybko wracać. Ale przekonał mnie gość którego spotkałem tam w zakładzie, pokazał mi swoje lampy 2 lata po polerce - ponowne zmatowienie niemal niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie jak ktoś nie ma czasu na zabawę to dziś wypolerowali mi lampy tutaj :

 

Łódź ul. Ogórkowa przy Rumuńskiej

 

https://www.google.pl/maps/@51.792586,19.424452,3a,75y,182.32h,75.19t/data=!3m4!1e1!3m2!1sI3iCqyNUB16EJFPsKRJZpg!2e0

 

Koszt za 2 =50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja miałem jeszcza bardziej matowe lampy,że ledwo co było widać jak żarówka świeci. Za regenerację lamp zapłaciłem 100 zł.Minęło 1.5 roku i dalej wyglądają jak nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wymieniłem, po pierwsze dlatego że nie miałem za bardzo czasu i miejsca na grzebanie się z polerowaniem samemu, a po drugie dlatego, że pan w warsztacie wykunjącym takie rzeczy powiedział, że już tych sie nie opłaca bo efekt nie będzie trwał długo i szkoda moich pieniędzy (miło z jego strony) ;)

 

Koszt nowych lamp z wymianą wyniósł mnie około 600 zł.

 

Edit:

Kolego @Buszma jesteś w odpowiednim miejscu aby zadawać pytania dotyczące Twojego nowego samochodu :D

 

W tym dziale znajdziesz na prawdę dużo przydatnych informacji...

 

Zapraszamy ;)

 

Koniecznie zajrzyj TUTAJ

Edytowane przez Karol_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wykonuję takie usługi, zajmuję to ok 1h, a koszt jak kolega "siwy0000" wspomniał. Okolice szczecina, (police, dębostrów) dojadę, pozdrawiam tel. 517186071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Macie jakieś namiary na firmy/ speców, którzy robią taką polerkę? Spece działający w okolicach: małopolski/ śląska?

Edytowane przez sebastiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Macie jakieś namiary na firmy/ speców, którzy robią taką polerkę? Spece działający w okolicach: małopolski/ śląska?

 

Przecież można to zrobić samemu.

Mnie się jakoś udało...

Pierwsze trzy fotki - to tak wyglądały lampy...

-czwarta - to podczas użycia papieru wodnego /użyłem 1200, 1500 i 2000/

-pasta - to po szlifowaniu już ostatnim papierem 2000. Lampa jest matowa.

-ostatnia - po użyciu pasty polerskiej i wypolerowaniu za pomocą wiertarki "Celma" - zrobienie na tip-top.

Chyba jakaś różnica jest?

 

19658920472216421051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, czy dam radę :-) poza tym skoro kosztuje to stówkę to wolałbym powierzyć komuś z doświadczeniem i sprzętem.

 

Super Ci wyszła ta polerka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... poza tym skoro kosztuje to stówkę to wolałbym powierzyć komuś z doświadczeniem i sprzętem.

 

Super Ci wyszła ta polerka!

 

A gdzie Ty to wyczytałeś, iż kosztuje TO STÓWKĘ?!?!?!? Ja nic o kosztach nie pisałem.

Chyba że odnosisz się do innego postu - to w tedy musisz zaznaczać do którego "kopiować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że odnosisz się do mojego postu.

Widzisz jak to jest, jeśli dokładnie się nie opisuje lub nie odpowiada/cytuje/kopiuje, do odpowiedniego postu na który chcesz odpowiedzieć.?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zwyczaju czytać całość wątku w którym piszę, więc nie ma co komplikować.

 

Wracając, robi ktoś takie czyszczenie lamp - śląsk/ małopolska zachodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zwyczaju czytać całość wątku w którym piszę, więc nie ma co komplikować.

 

I to się u Ciebie chwali, iż czytasz i odpowiadasz. Lecz jak wspomniałem, to zacytuj/skopiuj post na który odpowiadasz. Nie będzie nieporozumień i zbędnego pisania, a co najważniejsze ----"To zapełniania tematu bzdetami"...

 

Ale są i inni... czasami odpowiadają ALE dodają - ODPOWIADAJĄ DO DANEGO postu nawet z 2006r. -i to też im się chwali że czytają Forum i nie idą na łatwiznę, a  jednocześnie wskazują-cytują do jakiego postu się odnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z zewnątrz można uzyskać naprawdę rewelacyjne efekty polerując,ale ...no właśnie...

W mojej Primerce miałem jedną matową lampę i jak się okazało,mat był od wewnątrz,plus całe zwierciadło w środku także zmatowiało,

tylko dlatego,że poprzedni właściciel zapomniał nałożyć pokrywki gumowej od wewnątrz,która zakrywa żarówki...

Zatem nie było sensu rozklejać lampy i..

Zdecydowałem się na kupno nowej ...koszt 250 pln/sztuka,na pewno nie jest oryginalna,bo gumowe ramki ,które są dookoła klosza nie wpasowały

się idealnie w karoserię,ale efekt miażdżący,auto zmieniło wygląd.

W poprzednim Nissanku Tino sam polerowałem klosze,ale efekt był widoczny jakieś 2 miesiące i po tym od nowa polerka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać iż po każdym myciu samochodu na wszelkiego rodzaju myjkach, należy dokładnie przeczyścić lampy płynem do szyb lub innym płynem na bazie spirytusu, aby umyć-zetrzeć wszelkiego rodzaju pozostałości wosku (wosk na szczotkach może być z myjącego samochodu przed nami) i wytrzeć dokładnie do sucha.

To właśnie ten wosk pod wpływem temperatury (przy włączonych światłach) doprowadza do matowienia, gdyż osadza się na lampach (prawie jakby się wtapiał w klosze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba będę musiał powtórzyć swój manual bo w lybrze już pomału lampu matowieją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie i Panie czy spray bezbarwny syntetyczny CRAFT MOTIP można zastosować?

Jaki w sprayu zastosować?


Potrzebna szybka pomoc odnośnie malowania bo jutro trzeba kończyć robotę przy aucie robię reflektory na reflektorach są jakieś plamy ani od środka ani od zewnątrz co to jest takie łuki na dole reflektora także jak na tej fotce z tego linka lampa po wstępnym szlifowaniu od clio niebieskiego

http://autokult.pl/8895,czyszczenie-i-regeneracja-reflektorow-poradnik

 

Czy to nie jakaś powłoka antyreflex czy coś takie od środka się wypaliła szlifowanie nie ściąga tego.Dodam że reflektory po pomalowaniu nie są idealnie przezroczyste czyściłem je po rozebraniu w środku jedno co to dało to to,że strasznie łatwo się rysują masakra.

Czy w takim razie w środku też mogę spolerować i pomalować nie się z tym nie będzie działo?

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciężko po zdjęciu powiedzieć,ja wczoraj postanowilem polakierować lampy użylemblakieru bezbarwnego intertroton,co do firmy to już kwestia doboru,lepiej wybrać dobry w sklepie z lakierami itd.coś Ci doradzą.wiadome to nie to samo do końca co lakiernik sobie sam wymiesza twardość itd.ale spokojnie,kwestia aby nie klaść za grubo i zadużo.Ja polożylem dwie cienkie warstwy,i wyszlo b.ladnie.potem wypadaloby papierem 2500-3000 polerka delikatna,zeby zetrzeć na gladko,i potem pasta i filc i gra.Co do malowania od środka to ja bym tego nie ruszal.Piszesz ze nie dokonca wypolerowane,musisz papierem do skutku ścierać aż zetrzesz utlenioną i zmatowioną warstwe innej opcji niema,inna sprawa jak juz od środka klosze przepalone ciut itd.trudno trzeba przeboleć.Co do tego co piszesz że na dole lampy robią sie plamki itp.też tak mialem.poprostu utlenia się plastik,w jednym miejscu inaczej w drugim inaczej.raczej nic z tym niezrobisz.Jak najlepiej zmatuj klosze wylakieruj i wypoleruj a nie będzie to tak drażniące.zginie w ładnym blysku lampek:)Ja wcześniej też polerowalem lampy i tak jak koledzy piszą,co jakisz czas ok1roku -2 trzeba operację powtórzyć.Teraz wylakierowalem,i będę myl i zabezpieczal regularnie aby opózniać procesy starzenia.

Acha, jak dobrze wyczyścileś papierem przed lakierowaniem,zakładam że tak,to nie powinno być problemu z nabraniem polysku po polakierowaniu!Polóż następną warstwę lakieru bezbarwnego aż lampa nabierze przeźroczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni lakier się pogryzł z plastikiem (efekt popękanego lodu)

Czekałem na Colormatic Motipa 

Musiałem stary drzeć bardzo mocno papierem 600

I te przebarwienia zeszły jakby nie to ,że lakier nie wypalił miałbym plamy na reflektorach.Przebarwienia były bardzo głęboko.

Całość była rozbierana myta ale tam był syf.Brz tego efekt był jak na zamieszczanych niektórych zdjęciach jakby przez mgłę.

 

Dodam ,że były późniejsze i wcześniejsze lampy Hella  o wiele lepsze wykonanie i jakość natrysku z chromu(nie ściera się)

DATA PRODUKCJI WYBITA COS JAK DATA AUTA  COŚ LIPIEC 2003-te lepsze

TA GORSZA LAMPA MA ROK POŹNIEJ COS GRUDZIEN-te gorsze

[/url]">http://5915da691597a019med.jpg

 

[/url]">http://a381f40000d7669fmed.jpg

 

 

 

Nie mam pytań, nie mam pytań!!! :dribble:

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...