Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Projektor HUD


Kalapan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się spytać czy ktoś próbował podłączyć projektor HUD do X-traila 2.0 benzyniaka.Pytam , bo różne źródła podają różne dane i nie wiem czy warto kupić.Podobno do benzyniaków 2.0 od 2003 roku można to podłączyć - tylko jeżeli tak, to co jest w stanie on pokazać poza szybkością i obrotomierzem. Czy komputer pokaże zużycie paliwa? Może ktoś ma i coś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki będziesz mieć  HUD lub , Huda zrobisz z telefonu z androidem i tam znajdą się programy z spalaniem. 

Te uniwersalne co są tylko HUDami mogą takiej opcji nie mieć  Skoro da się podpiąć do 2,2dci to do benzyniaka tym bardziej. 

Słyszałem tylko ,ze te w wersji bezprzewodowej mogą mieć lagi w pokazywaniu prędkości czy obrotów. 

 

Ja obecnie testuję komputer pokładowy z chin za 100zł  ( Pokazuje spalanie ale jak dokładnie to się okaże za jakiś czas ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki będziesz mieć  HUD lub , Huda zrobisz z telefonu z androidem i tam znajdą się programy z spalaniem. 

Te uniwersalne co są tylko HUDami mogą takiej opcji nie mieć  Skoro da się podpiąć do 2,2dci to do benzyniaka tym bardziej. 

Słyszałem tylko ,ze te w wersji bezprzewodowej mogą mieć lagi w pokazywaniu prędkości czy obrotów. 

 

Ja obecnie testuję komputer pokładowy z chin za 100zł  ( Pokazuje spalanie ale jak dokładnie to się okaże za jakiś czas ) 

 

Ja myślałem o takich jakie są dostępne na allegro, czyli w cenie około 200 zł.

 

http://allegro.pl/projektor-lcd-hud-wyswietlacz-5-5-obd2-zegary-i6135414577.html

 

Nie wszyscy sprzedawcy to piszą, ale jeżeli chodzi o pokazywanie spalania, to w niektórych aukcjach jest dopisek : (o ile komputer obsługuje).I właśnie ten dopisek mnie męczy, bo na tej funkcji mi właśnie zależy. A nigdzie w necie nie znalazłem czy w x-trailu komputer to obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie wszyscy sprzedawcy to piszą, ale jeżeli chodzi o pokazywanie spalania, to w niektórych aukcjach jest dopisek : (o ile komputer obsługuje).I właśnie ten dopisek mnie męczy, bo na tej funkcji mi właśnie zależy. A nigdzie w necie nie znalazłem czy w x-trailu komputer to obsługuje.

 

Żadna wersja T-30 nie posiada komputera pokładowego. Komputer pokładowy jako wyposażenie X-a trafił dopiero od modelu T-31.

 

Polecam wątek:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/78399-komputer-pokladowy-w-x-trailu-wszystkie-maja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna wersja T-30 nie posiada komputera pokładowego. Komputer pokładowy jako wyposażenie X-a trafił dopiero od modelu T-31.

 

Polecam wątek:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/78399-komputer-pokladowy-w-x-trailu-wszystkie-maja/

 

Przecież w moim poście nie chodzi o komputer pokładowy.Doskonale wiem, że T30 takowego nie posiadał.Sprzedawcom tego świecidełka chodzi zapewne o ECU.

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kostce OBD nie ma sygnału dedykowanego spalania , więc rozumiem ,że "obsługiwanie przez komputer" raczej chodzi im o odpowiednią ilość sygnałów do obliczenia tego jak ciśnienie paliwa, przepływomierz powietrza , obroty czy prędkość.

Skoro mi w dieslu ( gdzie trudniej o sygnały ) działa chiński komputer i działała apka z androida to zapewne w benzynie będzie to działało na 99% ( kwestia tylko jak się kalibruje spalanie w takim HUDzie - bo niektóre mają to bardzo badziewnie rozwiązane ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnały do mojego ukp są wzięte z kabli do sterownika - więc cpu musi wiedzieć o spalaniu chwilowym czy średnim - inna sprawa, że się tym nie chwali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnały do mojego ukp są wzięte z kabli do sterownika - więc cpu musi wiedzieć o spalaniu chwilowym czy średnim - inna sprawa, że się tym nie chwali 

Nie do końca tak jest.  UKP czyta sygnały prosto z wtryskiwaczy i ciśnienia paliwa ( dlatego musiałeś wpiąć się pod komputer prosto kabelkami )  i z tego oblicza sobie spalanie uśrednione  ( bardzo niedokładnie z powodu wtryskiwaczy denso w dieslu ) natomiast sam komputer silnika nie wykonuje  obliczeń spalania aby można je sczytywać ( a przynajmniej nie wysyła ich żadnym kabelkiem na zewnątrz ) 

 

W dieslu  komputer przez OBD nie ma nawet dojścia do sygnału wtryskiwaczy więc androidowe aplikacje obliczają spalanie na podstawie przepływomierza powietrza  lub innych czujników pośrednio pozwalających to mierzyć. Obecnie testuję takie rozwiązanie i zobaczymy czy będzie dokładniejsze niż UKP . 

 

Nie wiem jak będzie w benzyniaku ( czy OBD2 ma dojście do sygnału wtrysku lub zapłonu  i będzie to widziane przez HUD , jeśli nie to w najgorszym wypadku powinno się dać obliczać spalanie tak samo jak w przypadku diesla- przepływomierzem ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedługo tankuję to sprawdzę. Ogólnie komputerek jest wkurzający - ma 3 wskazania spalania, Chwilowe, Średnie z ostatniej jazdy ( zerujące się po wyłączeniu auta ) i Średnie ogólne - problem w tym ,że nie znalazłem sposobu na resetowanie średniego ogólnego  czyli porażka.  Fakt kosztował 100zł więc czego oczekiwać. Poprzednie dwa tankowania pokazał dokładnie ale wtedy jeszcze grzebałem w ustawieniach aby skalibrować i było to samo miasto, Teraz mam  cykl mieszany i bardzo możliwe ,że wynik będzie się zgadzał z tankowaniem. 

Pomiary są 3 - albo benzyna albo 2 rodzaje w dieslu ale w instrukcji nie opisano ,który jak mierzy. ( na pewno nie po wtryskiwaczach bada ) jedną będzie zapewne to ,że mierzy ilość powietrza zasysanego bo nawet hamując silnikiem pokazuje spalanie. Druga metoda nie mam pojęcia na czym bazuje.  

Urządzenie nazywa się Autool x50 ,   jest też wersja 2x droższa x100 ale znalazlem ją tylko w magazynie w USA z którego aliexpressowy sprzedawca nie wysyła do europy :( 

Z pozostałych funkcji ma zczytywanie  i kasowanie błedów OBD, mierzenie przyspieszeń i hamowania, prędkościomierz, obrotomierz, temp płynu czy powietrza zasysanego.  Licznik kilometrów (również nie znalazłem możliwości łatwego zerowania go )  

Komputer również można ustawić by sygnalizował dźwiękiem przekroczenie jakiejś prędkości ( ustawiłem 100km/h żeby prawka nie stracić ) czy piszczał ,ze trzeba już bieg zmienić ( tej funkcji nie sprawdzałem ) 

Gdyby nie to resetowanie ustawień to był bym bardzo zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudson, ja też czekam na wyniki przekłamania spalania. Zastanawiałem się nad tym komputerkiem. Czy jedynym wymogiem montażowym jest gniazdo OBD? 

Poka jak to wygląda w aucie :) 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem i wyszło tak. Spalanie na kompie 8,3 litra, właściwe wyszło mi 8,32 czyli dokładność ładna. Zobaczymy przy następnym zbiorniku całościowym po mieście ale myślę ,że będzie OK . Nauczyłem się również resetować średnie spalanie/prędkość/przejechany dystans. Nie wiem czy tak być powinno ale wygląda na to ,że wystarczy odłączyć przewód na chwilę a komputer się zeruje bez utraty ustawień :D

 

Jutro zrobię zdjęcia bo obecnie odłączyłem go aby przykleić od spodu rzep ( będzie odczepiany od deski ) - Komputer ma również możliwość ustawienia koloru wyświetlacza ( jest między innymi pomarańcz pasujący do reszty wskaźników )

post-41813-0-65093200-1481900266_thumb.jpg

Edytowane przez chudson
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny taki mały 'stworek' na desce :) Ciekawe, czy jest miejsce, żeby wyciąć kwadrat w tarczy obrotomierza i wmontować tam sam wyświetlacz z tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudsy, ale brama jest za***ista.

Zwłaszcza przewody wiszące ładnych parę lat.  Nie wiem jak mogłem żyć przed laty bez napędu.

 

 

Faktycznie komputerek ma głupi kształt a jego daszek nie zapobiega przed lekkim odbijaniu się w szybie. Sam ekran jest chyba za duży aby zmieścić go w zegarach. Pod wyświetlaczem jest dziwne przełączniko/pokrętło  mające opcje lewo,prawo , wciśnij i też było by to trzeba w takim wypadku przelutować i wyprowadzić. 

 

Myślę nad dorobieniem przycisku wpiętego w przewód zasilający aby móc go restartować naciśnięciem zamiast odłączania wtyczki.  

Nie wiem czy wspominałem ale ma on też funkcję "zmień bieg" przy odpowiednich obrotach ale nie chciało mi się tego ustawiać.

 

Po wyzerowaniu spalanie pokazuje maksymalne czyli 30l/100km  ( dlatego na zdjęciu jest dosyć wysokie ) ale jeżdżąc powoli spada i po przejechaniu 100 km mamy już w miarę poprawne. Obecnie pokazuje mi coś koło 9,8 litra, pewnie jeszcze zejdzie troszkę w dół i zapowiada się bardzo dokładny pomiar znów :D 

Jak na 100zł to był to bardzo dobry zakup. Przypuszczam ,że równie dobre mogą być smartfony z apką i adapterem BT  , testowałem kiedyś wtyczkę do Torque ( i było dosyć dokładnie liczenie spalania) ale  za każdym razem telefon wyciągać było męczące. Z kolei starego smartfona podłączyć to znów problemy z  rozładowywaniem, wyłączaniem i włączaniem go. Plus taki ,że każdy smartfon może być HUDem bez najmniejszych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miejsce przed kierownicą było by dobre? Ja mam tam navi i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miejsce przed kierownicą było by dobre? Ja mam tam navi i jestem zadowolony.

Jak dla mnie to komputer nie powinien być na wysokości wzroku bo się ciągle na niego zerka. Zamontowałem tak na próbę bo nie wiedziałem czy jest coś warty ale chyba trzeba pomyśleć o przeniesieniu.  ( Poprzedni UKP Reveltronics miałem w schowku nad kierownicą )  Z zabudowywaniem są zawsze problemy aby wyglądało to fabrycznie

 

On z tyłu ma fotoczujnik dopasowujący jasność do warunków otoczenia, nie wiem tylko czy działa bo nie zauważyłem ściemniania czy rozjaśniania ( ale może robi to płynnie i powoli ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel 2 ,  i 24% korekta.  Jak na razie troszkę dużo pokazuje w samym mieście bo 10,3 litra . Czy to prawda okaże się przy tankowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...