Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System SNE


Piotr29

Rekomendowane odpowiedzi

System w Juku, który nazwalem SNE wg mnie nie dziala tak jak w innych samochodach. Przelaczenie na dany tryb jest nie odczuwalne. Czy jest różnica w jeździe po wybraniu opcji "sport" - "normal" - "economic"..? Może u mnie jest jakas awaria..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane: Na normal charakterystyka jest liniowa to znaczy i mocniej wciskasz pedał tym więcej silnik dostaje paliwa. Na sport - wykładnicza, na początku przy małym nawet wciśnięciu pedału szybki wzrost momentu (silnik trochę nerwowy). Na eco początek słaby potem rośnie. Wszystkie trzy wykresy spotykają się na końcu w tym samym punkcie max. mocy tylko idą 'inną drogą'.

U mnie różnicę czuć wyraźnie, jeżdżę na N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki za odpowiedz. W takim razie czeka mnie serwis jezeli w ogóle cos poradzą. U mnie tej roznicy nie ma. Pozdrawiam.

...moze to zalezy od wersji silnikowej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak wygląda sytuacja z silnikiem "nieco" słabszym 1,6 117 KM..? Czy mógłby mi ktoś potwierdzić czy przy takim silniku są różnice odczuwalne przy przełączeniu na "sport" ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki silnik i różnica jest kolosalna między normal a sport. Wiec jak ty nie odczuwasz różnicy to albo przepustnica zasyfiona albo trzeba nowe oprogramowanie jej wgrać co u mnie było robione przy okazji falujacych wolnych obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki silnik i różnica jest kolosalna między normal a sport. Wiec jak ty nie odczuwasz różnicy to albo przepustnica zasyfiona albo trzeba nowe oprogramowanie jej wgrać co u mnie było robione przy okazji falujacych wolnych obrotów. 

Potwierdzam - różnica jest bardzo,ale to bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, pojadę do serwisu zobaczymy czy cos poprawia. Dodam, ze po przelaczeniu jest u mnie różnica odczuwalna ale tylko w kwestii wspomagania kierownicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...