Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ciśnienie silnika


Gość Marta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chcę kupić nissana sunny 92 rok, 1,6 z instalacją gazową. zrobiłam badanie ciśnienia silnika i jest 14, 11, 12.5, 12.5. Co to znaczy?dobrze, czy źle?

auto stało 2 miesiące, ma 187 tys przebiegu, okazało się, ze oleju prawei nie było, na bagnecie było sucho.wiem, że był jakiś wyciek oleju, zmieniłam uszczelkę pod pokrywą zaworów, mam nadzieję, że to załatwi sprawę, ale i tak martwi mnie to troche...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupilaś to masz 2 wyjścia , albo sprzedać (b. trudne), albo znaleźć dobrego mechanika od japońskich silnników. Napisalaś, że stal 2 mce bez odpalania, to także może byc przzyczyną marnych wyników sprężania. Najlepiej zrobić jeszcze ponownie ciśnienie sprężania z tzw próba olejową, mechanik będzie wiedzial o co chodzi. Może się okazać że nie trzymają ciśnienia jedynie uszczelniacze zaworów, ale jeśli będzie negatywna to rozbiórka silnika i wydatki Cię nie ominą. Ja wymienialem caly silnik , bo wyszlo taniej, a stary zostal mi jako magazyn części zamiennych. Znajdz dobrego mechanika, napisz skąd jesteś to forumowicze coś doradzą. Napisz też w dziale warsztat szukam.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręcą Ci mechanicy.... mi mówią, że to dobre wyniki, ciężko być kobietą w warsztacie. Zastanawiam się dalej nad tym autem, czy ryzykować i robić go? Jestem z Wrocławia, czy znacie jakiś warsztat, gdzie ktoś by go obejrzał dokładnie i oszacował ewentualne koszty naprawy?bardzo fajne jest to auto, jeżdze nim od 2 tygodniu, jeszcze nie kupiłam, a już sie przywiązałam.... :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napalaj się ,to co wyszło nie wyglada najlepiej a koszta będą duże,jeśli chodzi o naprawe,ciśnienie sprężania powinno być w miare równe,na szczęście silnik jest już podzespołem więc można go wymieniać ,więc mozna przyjąć taką opcje że jeśli się coś sypnie to kupisz drugi i tyle...tylko w jakim będzie stnie :?: ,ale cieszymy się że Ci się dobrze jeździ a swoją drogą to dobry układ możesz wszystko wybadać ----sprawdzałaś olej ...zrób jakąś dłuższą trasę jak da rade przed zakupem i sprawdż olej jak nie znika... :DNiestety nie znam warsztatu w tamtych okolicach,troche kawałek bym miał he he...,ale co z tym wyciekiem pleju czy aby to nie bajka a poprostu silnik ciągnie olej jak smo,poza tym bardzo ważne w tym typie silnika jest to aby olej był zawsze i to o dobrych parametrach tzn,regularnie wymieniany,jest to związane z łańcuszkiem rozrządu i jego napinaczami ...A tak na marginesie to mój czwarty japończyk,wcześniej dwie hondy 87 i 88 i mitsu.colt 91 i też mi się dobrze jeździ Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cisnienie to nie jest jeszcze najgorsze ja miałem kiedys w autku po 6:) ale jesli juz chcesz sie brac za remont silnika( z twoich dzialań wnioskuje) to zgóry ci odradzam wiem to z doswiadczen ze po pierwsze sie nie opłaca bo cały silnik kupisz juz za 800zł a po drugie koszty twojej pracy beda sporo wyższe i nie koniecznie dadzą rezultat ,wierz mi lub nie ale wymieniłem juz 2 silniki i podkreslam to jest tylko moje zdanie JA BYM GO NIE BRAŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim serdecznie za dobre rady!!!! autko kupiłam za mały grosik i tak sobie myślę, że jesli silnik kosztuje 800 zł to jak nic robić w nim nie będę. Na razie hula jak złoto i nic sie nie psuje. Może mój optymizm dobrze na niego działa ;-) pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...