Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Zmieniłem Lotos 5W40 na Mobil1 5W50 i...


Gość kuba_wu

Rekomendowane odpowiedzi

również inny filtr oleju: zamiast jakiegoś niebieskiego, japońskiego, założyłem filtron (tylko taki był). Efekty:

1) silnik chodzi zdecydowanie ciszej, bardziej miękko. Zniknęła większość szmerów. Sama przyjemność posłuchać.

2) Przy zapalaniu zimnego, efekt opóźnionego napełniania napinaczy łańcucha (2-3 sekundy klekotania jak diesel) który występował na lotosie, jest obecnie niesłyszalny.

3) Temetratura silnika przy jeździe na trasie jest niższa (wskaźnik temperatury ok 1 mm poniżej linii poziomej, dawniej trzymał idealny poziom).

 

Wiadomo, ze mobil 5W50 jest nieco bardziej lepki (17-100) niż lotos (14 - ?), czy w związku z tym mozliwe są jakieś negatywne konsekwencje (poza nieco wyższym spalaniem)? Bo na razie jestem b. zadowolony...

 

Primerka P10, 1.6, '95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Temetratura silnika przy jeździe na trasie jest niższa (wskaźnik temperatury ok 1 mm poniżej linii poziomej, dawniej trzymał idealny poziom).

u mnie jest to samo, wskaźnik pokazuje milimetr poniżej lini poziomej przy rozgrzanym silniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze mobil 5W50 jest nieco bardziej lepki (17-100) niż lotos (14 - ?), czy w związku z tym mozliwe są jakieś negatywne konsekwencje (poza nieco wyższym spalaniem)? Bo na razie jestem b. zadowolony...

 

Primerka P10, 1.6, '95

Z tym wyższym spalaniem to ja bym nie przesadzał...

A inne konsekwencje to może być wolniejsze spływanie oleju na krótszym postoju, co może powodować lepszy rozruch np. w zimie, i odwrotnie - wolniejsze wpompowanie oleju po rozruchu zupełnie na zimno. Chociaż jeśli, jak mówisz, "klekot" zniknął, to znaczy że jest dobrze.

Ja jeżdzę na castrolu magnatec 5W50 i raz mam klekot, a raz nie - nie wiem od czego to zależy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...