Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.2 digt pompa paliwa


Piotrek-5511

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Juku 1.2 Dig-t jest dodatkowa pompa paliwa.Zrobiłem odcięcie tej w zbiorniku....ale samochód potrafi przejechać ok 1kilometra zanim zgaśnie.Stad moje pytanie.

 

Czy w Juku 1.2 Dig-t jest dodatkowa pompa paliwa.Zrobiłem odcięcie tej w zbiorniku....ale samochód potrafi przejechać ok 1kilometra zanim zgaśnie.Stad moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino,

W 1.2 digt jest bezpośredni wtrysk paliwa. Ciśnienie wtrysku musi być dużo większe jak w wtrysku pośrednim.Czy pompa w zbiorniku jest w stanie je wytworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop. W związku z tym, że w tym silniku jest wtrysk bezpośredni więc jest także pompa wysokiego ciśnienia przy silniku (podobnie jak w dieslu z common rail). W zbiorniku jest tylko pompa niskiego ciśnienia mająca jedynie za zadanie dopompować benzynę do pompy wysokiego ciśnienia. Dopiero ta ostatnia robi robotę związaną z zasilaniem silnika w paliwo i z utrzymywaniem odpowiednio wysokiego ciśnienia benzyny w listwie wtryskowej (podobnie jak w dieslu z common rail). Jak widać na Twoim przykładzie sama pompa wysokiego ciśnienia jest jednak w stanie zaciągnąć benzyny na tyle żeby przejechać jeszcze z kilometr mimo odcięcia pompy w zbiorniku.

Proszę - OPIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...