Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbiornik paliwa - pojemność


MarB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim.

 

Dwa pytanka.

 

1.

Jaka jest pojemność paliwa w Juke'ach 2011 (przedlift)? Czasami w opisach widzę 50 litrów, czasami 46, są też opisy mówiące o 45. Ktoś sprawdził?

 

2. 

Zatankowałem ostatnio pod korek w momencie, gdy komputer pokazał mi dwie ostatnie kreski, włączył system ostrzegania, a zasięg zszedł do 39 km. I co? Weszło 33,5 litra. Więc mogę podejrzewać, że w baku jeszcze spokojnie było +10litrów. O ile zasięg głupoty pokazywał, to jestem w stanie zrozumieć (elektronika). Ale po co w takim razie Nissan ostrzega o niskim poziomie paliwa, skoro było go jeszcze prawie 1/4.

 

Czy mam rację - potwierdzi ktoś? - że dopiero jak znikną wszystkie kreseczki, to wtedy wchodzimy w tzw. rezerwę i można jeszcze te 50-100 km liczyć, że się przejedzie?

 

Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej udało mi się wlać 39,5 litra paliwa - nie działał już zasięg w komputerku, zdaje się że mrugały już tylko dwie kreski w miejscu zasięgu. Ale paliwa nalalem pod korek a nie do pierwszego odbicia czyli dochodzi ok. 3 litry paliwa. Pojemność podobno 46l ale jak mierzona to nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak już zasięg = 0 i jeszcze przejadę kilka km wlewam ponad 40l. Myślę, że to dopiero jest rezerwa w naszym pojęciu. Inna niż rezerwa wg. nissana.

Inna sprawa, że nie należy opróżnisć zbiornika do zera (no prawie zera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest pojemność paliwa w Juke'ach 2011 (przedlift)? Czasami w opisach widzę 50 litrów, czasami 46

 

 

Jedno i drugie jest prawdziwe - 50l dotyczy AWD, 46l - FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Czyli w ekstremalnych sytuacjach przejmować się dopiero, jak kreski zejdą do zera.

 

Wysłane z BlackBerry Passport SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co zostało wcześniej napisane. Ja zazwyczaj tankuje gdy znika informacja a ilości kilometrów które można przejechać. Zbiornik przyjmuje wtedy +/- 40 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...