Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulce w 100NX


Gość Mrozu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich setkowiczów. Mam pytanko z ktorego modelu założyć większe tarcze i wydajniejsze zaciski od tych stosowanych w 1.6? Miałem dziś dosyć mocne hamowanie (siwy dym z opon), ale okazało się,że moja nysa tylko zpowalnia (wcześniej jeździłem renault 5 przód tarcze went, tył tarcze i tamto auto zatrzymywało się w miejscu) i niestety zabrakło mi z jakiś 1m do poprzedzającego mnie auta. Na szczęście było gdzie uciekać, bo był trawnik, ale po drodze tez krawężnik. Była już mała prędkość, więc chyba się nic nie uszkodziło w zawiasie, bo nawet felgi sa proste. A jeszcze jedno jak możecie to napiście gdzie szukać tanio używanych zacisków. Tarcze będe chciał założyć brembo z serii max + klocki ferodo lub ebc. Za wszelkie informacje z góry wszystkim dzięki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak masz 100nx-a to możesz założyć hamulce z wersji gti. Ale wiesz że hamulce to nie wszystko?? Ważne są też opony. Hamulce mogą być dobre ale opony nie trzymają. Załóż kapcie 195 jak masz seryjne 175... Taniej wyjdzie... Taka jest moja rada.

Pozdro 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola 15 juz powoli szykuje, ale zaloze je dopiero po zimie. oponki 195/50/15 czyli zamiennik do orginalnych 14. Właśnie zastanawiam się nad tarczami od 2.0, ale nie wiem w czym jeszcze siedziały zaciski z tego auta, żeby łatwiej mi się ich szukało. Tarcze pujdą seryjne brembo (bo nacinane są dość drogie) i do tego klocki ferodo. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja mam zmienione chyba w GTi - bo gdy chcialem kupic reperaturki i klocki to mialem duuzy problem- nic nie pasowalo... ja mam 14 i mimo nowych klockow, tarcz jest lepiej nie powiem ale opony 185 uzywki i hamowac z 200 czy nawet 100 na luku to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

troche odswiezam stary temat ale u mnie hamulce powiedzialy nie :(. klocek z prawej strony sie skonczyl a ja nie dopilnowalem i juz tarcze musze wymienic. i stad moje pytanie do mroza:

 

1. czy juz wymieniles tarcze i klocki??

2. jak tak to na jakie i jaki przyblizony byl koszt czesci??

3. czy jest wyrazna poprawa??

4. czy jakwymieniam na lepsze tarcze to tez musze zmienic zaciski??

5. wie ktos moze co jest przyczyna nierownomiernego scierania sie klockow?

 

 

z gor ydzieki za pomoc :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hamulcami jak na razie zostałem seryjnymi. Nic nie wymieniałem, bo miałem inne wydatki. Tylko klocki sobie zmieniłem, bo się skończyły. Nierównomierne ścieranie się klocków spowodowane jest ciężką pracą zacisku i tłoczka. Musisz zdjąć gumkę z tłoczka i go przeczyścić, oraz zsunąć zacisk z prowadnic i je przeczyścić i przesmarować. To powinno pomóc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sa z tyłu i przodu tarcze( jak w gti) ale to fabrycznie bo to wersja SR, ale te hamulce tez nie sa zadowalające, klocki nierowno sie scieraja?? zawsze wew sie bardziej zjedzie niz zewnętrzny(to jest norma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje sie tak za sprawą konstukcji jednotloczkowej, wewnętrzny klocek zawsze mocniej bedzie dopychany do tarczy a zewnętrzny mniejszą śilą oddzialywuje ze względu na straty powstające w prowadnich (warto o nie dbać, powinny leciutko chodzić i być dobrze nasmarowane, oslonka gumowa musi być idalnei szczlne)

 

Ew droga opcja - wsadzić tak jak ja 4 tloczkowe zaciski z 200SX/300Zx to ten problem znikie razn na zawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie o odp. tylko z tym scieraniem to mi chodzilo o stosunek prawych klockow do lewych. na prawym kole jest zero totalne a na drugim moglbym jeszcze spokojnie pojezdzic. aha nie kupujcie rzeczy firmowych JC. ok 17 tys km. czy to czasem nie za malo? chyba tam teraz pojdzie zestaw z sunny gt. ;/

 

ugryzc w tylek sie mozna

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobciu zaciski z SXa czy ZXa ok, ale tarcze od czego? Bo my mamy rozstaw śrub 4x100 a SX chyba już 4x114,3 albo coś mi się w główce pomyliło. Chętnie bym zapodał sobie takie zaciski. Ile mogą mnie kosztować 2 szt. używek?? Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200/300 mają 5x114,3mm - bierze się wiertarke i dorabia 3 dziurki ew. tak jak ja to zrobilem uzywając wiertarki stołowej - pikna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200/300 mają 5x114,3mm - bierze się wiertarke i dorabia 3 dziurki ew. tak jak ja to zrobilem uzywając wiertarki stołowej - pikna sprawa :D

A jakie 3 dziurki trzeba dorobić i w czym dokładnie :?: A od jakiego modelu zakładamy wtedy tarcze :?: Powiedz mi ile by mnie kosztowały takie zaciski od 200SXa :?: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TArcze kupowalem BREMBO od 300ZX Turbo po roku 90, ta sama średnica piasty (66mm) a dziury wierci się w tarczy....

 

Wszystko na ten temat (całej adaptacji do mnie do primy) tutaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6549 (foto od 2 str.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
u mnie w gti hamulce są ok... tylko boje sie żeby jakiś inny 100NX nie wiechał mi w tył.. pozdro dla 100NX&maxima on wie o co chodzi :)

 

 

Jak Cię dogonię do Cię wjadę, trochę będzie trudno, (potrzebuje paliwa odrzutowego) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobciu a powiedz mi tarcze z almery gti jaką mają średnice :?: i czy podejdą do NXa bez rzadnych przeróbek (nie licząc zmiany rozstawu śrub) i zmiany zacisków :?: Bo nie chce mi się dłubać z nimi tak jak Ty to robiłeś, bo mam seryjny silnik i raczej nic nie będe przy nim dłubał. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 GT lub N16 powino podejsć - średnica tarcz 280mm do tego potrzebujesz zaciski...

Ok to kwestje tarcz mamy rozwiązaną. To teraz mi powiedz czy zaciski też z tych modeli brać :?: A i jeszcze jedno pytanko. Mam koła 15" AEZ Nissanowskie i czy zmieści mi się taki zestawik w nich :?: Czy używane zaciski w razie czego możesz załotwić :?: Jeśli tak to w jakiej cenie :?: Dzięki za pomoc. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie musialem zastosować dystanse bo zacisk tarl o wewnętrzną strone felgi, w felge 15" wydaje mi się wlize, zwlaszcza żeby dopasować zacisk do tarczy tzeba ją storzyć o 8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jenak poszla seria. problemy z praca i w ogole... pokazalbym wam jak wygladaly stare tarcze i klocki z prawego kola ale az wstyd te żłoby tu wrzucac. no nic troszke pojezdze. znow beda usyfione kola po kazdym hamowaniu...ale coz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
jenak poszla seria. problemy z praca i w ogole... pokazalbym wam jak wygladaly stare tarcze i klocki z prawego kola ale az wstyd te żłoby tu wrzucac. no nic troszke pojezdze. znow beda usyfione kola po kazdym hamowaniu...ale coz.

pozdrawiam

pokaz nie marudz 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy zaciski bedą pasowały od P11 ,nx gti lub od n16 bez przeróbek do nx 1,6.

Nie wiem jakie zaciski i tarcze zalozyc na przód ,bo chce cos wiekszego niz seryjnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...