Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm seryjny w almie - fikcja czy h...nia


p_flori
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawia mnie jakość i funkcjonalność alarmu montowanego w almie N16. Koszt tego to ponad 1 klocek (przynajmniej cenią to tak w wyposażeniu dodatkowym). Funkcjonalność - to oprócz wygody - nic poza tym - wygoda tylko dla złodzieja. Za taką cenę kupić można najdrożaszy alarm na allegro, poza tym z antynapadem, wszystkimi możliwymi czujnikami (łącznie z czujką odholowannia). Tutaj jedynie możliwe jest sterowanie otwarciem sekwencyjnym drzwi i tyle (no może jeszcze sterowanie oświetleniem wnętrza). Nawet psa nie zostawisz w środku, bo nie da się wyłączyć ultradźwięków. Proszę o opinie, a może ja dostałem opcje na tzw odp.... się i tylko mogę otwierac i zamykać drzwi, bo byłem niemiły jak zamawiałem ..... usługę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny to byłby taki, który jest montowany w fabryce, a nie przez panów w serwisie. To jest z tego co wiem obcinanie kosztów na Polskę i nie ma typowo seryjnych alarmów.

A ten montowany u dealera powinien mieć opcję otwierania drzwi kierowcy, a za drugim przycisnięciem dopiero reszty drzwi. I tak samo ze zbrojeniem - pierwsz przycisk zbroi wszystko, a drugi wyłącza czujki wstrząsowe.

A że psa nie da się zostawić w samochodzie, to znaczy że alarm przychylny zwierzakom jest :) Już go lubię :)

 

P.S. A ten kawał z babą gotującą obiad to był lekko inny. Pytanie brzmiało: dalczego baba (tudzież kobieta) gotuje dwa dania w jedym garnku... Ale to już tak OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem razem z samochodem, Na alarmie było napisane, że ma licencje nissana. Ma automatyczne domykanie szyb, czujnik wstrząsów, odholowania, ulradzwięki immobilajzer i własne zasilanie. Sterowanie oczywiście z kluczyka almy. Generalnie jestem zadowolony.

Otwarcie, pukniecie, przechył i itp odrazu uruchamia alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to mój nie ma możliwości wyłączania ultradźwięków, nie ma czujnika ani wstrząsowego ani odholowania. Jedyne co potrafi to otwierac sekwencyjnie drzwi kierowcy i pozostałe. Domykanie szyb to juz jakiś luxus. Koszt podstawowy podają 1200PLN. Za takie pieniądze kupiłbym co najmniej 2 alarmy full wypas i zaprogramowa jak chciał. Że nie wsponę - powinienem raczej dostać jakąś instrukcję do alarmu osobną no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opieranie się na fabrycznych alarmach i immobizerach jest bez sensu. Każdy złodziej wie, co to za alarm, wie jak on działa, i wie jak go obejść i wyłączyć. Dlatego lepiej, jak ma się fabryczny autoalarm, dodatkowo założyć jeszcze jeden, choćby z marketu. Albo pojechać do serwisu alarmów, by go trochę zmodyfikowali i inaczej podłączyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie sobie dac spokooj z alarmami zaroowno seryjnymi jak i z allegro. jak ktos bedzie chcial wam walnac fure to i tak to zrobi :lol: . ja bym polecal zabezpieczenia mechaniczne. odciecie cewki zaplonowej w miare skuteczne ale tylko na gosci co sie na "robocie" nie znaja. pomyslcie lepiej o odcieciu np pompy paliwa (przelacznik mozna naprawde umiecic wszedzie ;) i bedzie on zbyt czasochlonny do zlokalizowania). wiele osoob (firm) oferuje takie sposoby zabezpieczen za niewielkie pieniadze, lecz najlepiej zalozyc je samemu (nie wymaga to niewiadomo jakich umiejetnosci, wytsarczy troche wiedzy z dziedziny elektryki) - wiadomo z jakich wzgledoow 8)

a i jeszcze 1 nie zapominajcie o podstawowej roli alarmu 8) tak naprawde ma on sluzyc ostrzezeniu-badz utrudnieniu kradziezy waszej furki potencjalnemu zlodziejowi, nie zapominajcie o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie na temat zabezpieczeń samochodowych jest jedno. Skuteczne to GPS, parking strzeżony i AC. Mój kolega uznaje jeszcze jedno. Wyciągnięcie bezpiecznika, co nie jest trudne, bo skrzynka z nimi jest akurat pod ręką, a w zasadzie w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje, kazdy alarm da sie zlamac. P.S mala ciekawostka statystyczna: W warszawie prawdopodobienstwo znalezienia skradzionego auta, przez policje, jest o kilka procent mniejsze niz prawdopodobienstwo, ze znajdziemy nasz samochod sami. Wniosku pisac chyba nie musze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płakac mi sie chce jak czytam takie posty! :twisted:

przeciez ten topic nie sluzy wypowiadaniu sie czy alarm da sie obejsc czy nie!

LUDZIE przeciez ogolnie wiadomo ze alarm tj fikcja a jednak w wielu autach nadal sie go montuje

alarm nie sluzy zabezpieczeniu auta przed jego kradzieża... ale przynajmniej odstrasza gowniarzy chcacy ukrasc radio, torbe z wnetrza samochodu itp ALARM nie zabezpieczy ale moze utrudnic kradziez

 

a wiec prosze najpierw czytac a potem pisac statystyczne dane z Wwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens tematu wynika jednoznaczny : seryjny alarm, fikcja czy zostawic w spokoju bo i tak nie ma co czegos lepszego zakladac.

wydaje mi sie ze wszystko jest na temat poza malym OT - niewielkim w dodatku. poza tym to co napisales juz zostalo powiedziane ;)

a i jeszcze 1 nie zapominajcie o podstawowej roli alarmu tak naprawde ma on sluzyc ostrzezeniu-badz utrudnieniu kradziezy waszej furki potencjalnemu zlodziejowi

 

P.S. podac ci chusteczke ;) hehe. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płakac mi sie chce jak czytam takie posty! :twisted:

przeciez ten topic nie sluzy wypowiadaniu sie czy alarm da sie obejsc czy nie!

LUDZIE przeciez ogolnie wiadomo ze alarm tj fikcja a jednak w wielu autach nadal sie go montuje

alarm nie sluzy zabezpieczeniu auta przed jego kradzieża... ale przynajmniej odstrasza gowniarzy chcacy ukrasc radio, torbe z wnetrza samochodu itp ALARM nie zabezpieczy ale moze utrudnic kradziez

 

a wiec prosze najpierw czytac a potem pisac statystyczne dane z Wwy :)

torbę czy radio kradnie się w taki sposób: wybija szybę, wyciąga co trzeba i ucieka. W jaki sposób alarm ma przed tym chronić? na taką kradzież potrzeba 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu... jakie macie doswiadczenia radiopowiadomieniem?

wiadomo jak ci beda szyc fure to nic na to nie poradzisz a jak sie pojawisz obok auta to mozesz jeszcze dostac po glowie... ale pomijajac ten fakt to chyba dobry gadżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze alarm UCHRONI tylko ze utrudni... bo po wlamie do auta bez alarmu zlodziej sprawdzi jeszcze na spokojnie wszystkie twoje schowki :) a potem ucieknie

będę się upierał, że przy włamaniu alarm w niczym nie pomoże, niczego nie utrudni. Bo na włamanie, zdjęcie radia, rzecz z siedzeń czy nawet otworzenie schowka to jest kwestia sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saki masz alarm??

jak tak to po co? 8)

mam, ale tylko dlatego, że kupiłem samochód z alarmem. Nie traktuję go jednak jako żadne zabezpieczenie. Samochód stawiam na parkingu strzeżonym, radio wyciągam, na fotelach niczego nie zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc ten topic, miałem co innego na myśli, ale już po herbacie... Zamówiłem alarm i go mam - zamówiłem tylko po to, by spełnić wymogi A/C co do zabezpieczeń - wiadomo - seryjnie immo i tyle. A że na allegro za taką kase kupiłbym coś o niebo lepszego..., albo i nie.... to inna niepotrzebna kwestia, jeszcze by na blokadę skrzyni zostało :P , choć i tak wiemy, że to tylko kilka sekund dla złodzieja dłużej. Uwazam, ze w tej cenie powinny byc czujki odholowania, antywstrzasowe, moduł domykania szyb, a sa jedynie ultradźwieki, których jeszcze wyłaczyc się nie da.

Za bardziej skuteczne uważam nietypowe i nieseryjne zabezpieczenia - sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...