Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[R51] Elektryczne dogrzewanie płynu chłodzącego


KrisT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, co o tym myślicie, moze ktoś ma zamontowane takie cos?

http://allegro.pl/dogrzewacz-plynu-chlodniczego-ze-sterownikiem-4grz-i6521735264.html

Jak wiemy diesle słabo się nagrzewają na postoju, a po mroznej nocy kiedy trzeba odmrozic przednią szybę , taki dogrzewacz mógłby znacznie przyśpieszyć

czas podgrzania płynu chłodniczego i samego silnika.

Oczywiście moznaby zrobić takie coś , znacznie taniej wykorzystując fabryczne podgrzewacze na 3-4 świece żarowe z np renówki (koszt 40zł na alledrogo)

do tego układ sterujący koszta wyniosłyby max 150zł.

 

Mam pytanie, czy Path ma zamontowaną elektryczną nagrzewnicę (farelkę) w zespole nagrzewnicy? Pytam bo faktycznie ustawiając temp na maxa po przejechaniu z 1-1.5km z nawiewów leci już ciepłe powietrze. Problem w tym iz trzeba jechać aby się silnik zagrzał, tylko jak to zrobić jak się ma zalodzoną przednią szybę? Można na "T-34 " ale to zbyt ryzykowne.

Nienawidzę szkrobać przedniej szyby od wewnątrz... :thumbsdown:

 

czy ktoś wie jaka jest średnica wewnętrzna węży które idą do nagrzewnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Webasto. Rano przed odpaleniem biorę pilota i za 30 minut w autku ciepło a i silnik ma już 45st. Drugie rozwiązanie to ogrzewanie silnika grzałką Defa. Mam taki patent w ambulansie. Podłączasz 230v przez gniazdo np. w zderzaku i silnik się grzeje.

 

Przednia szyba marznie od środka? Masz Panie wilgoć. Trzeba osuszyć wnętrze a w szczególności pod wycieraczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety webasto to wydatek minimum 1000pln, postojowe na 230V też dobry patent tylko trzeba mieć "prąd" przy aucie...

Nie nieparuje mi szyba ale juz tak miałem, zresztą chyba kazdy z nas np na wyjezdzie z dzieciakami. Ubrania wilgotne, masa tobołków w aucie, trochę sniegu na buciorach i rano wstając przy minus 15 szkrobanko od środka pewne a na zewnątrz to juz standart na wyjezdzie w góry.

 

Pytam o to dogrzewania bo duzo aut je ma, w starym passacie też miałem, Może byłby to dobry pół środek do Patha, przy zmrozonych szybach, odpalamy auto, zalączamy dogrzewanie i możemy powoli zacząć odśnieżanie . Zanim skonczymy w środku powinno już lecieć w miarę ciepłe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elektryczne defa lecz nie dawało zupełnie rady po cało nocnym grzaniu silnik lekko ciepły na tyle by odpalił bez wzbogacania dawki paliwa

więc zamontowałem webasto analogowe 5,2 Kw ustawione na 40min przy temp.zewnętrznej  -10st silnik ma 70st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...