Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra 2003 samoczynnie włączają się wycieraczki przod


Pixi_2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytałem trochę o tym problemie.

A mianowicie w micra k12 2003 r po uruchomieniu silnika włączają się wycieraczki przód. Nie posiadam czujnika deszczu itd.

Sprawdziłem styki pompki spryskiwacza -oj brak zastrzeżeń

Sprawdziłem kostkę od przełącznika -ok (nie wypalone itd).

 

Zauważyłem iż po włączeniu kierunkowskazu po chwili wycieraczki się wyłączają gdy kierunkowskaz pracuje. Gdy go wyłączenie usterka powraca- wycieraczki znowu samoczynnie się włączają.

Proszę o poradę, pomoc w rozwiązaniu problemu. Dodam, że czasami jest wszystko ok. Usterka bardzo wkurzająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa może działać ale same spryskiwacze uruchamiają też wycieraczki.

Zajrzyj w kostkę od połączenia pompy czy masa nie jest zajechana itp.

Moduł od wycieraczek sprawdzałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Kostka od pompki spryskiwacza OK. (Dwa piny nie uszkodzone ,brak wilgoci itd)

Gdzie znajduje się moduł od wycieraczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij klemę na kilka minut.I sprawdź czy nie ustapilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

I w czym tam może być problem? Wypalone styki? Czy ciężko zdemontować reflektor?

 

Mam jeszcze jedno pytanie jak wymienić świece zapłonowe jest to micra silnik 1.2 80km.mocy proszę ewentualnie o jakiś link/foto poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem. Mam dokładnie ten sam problem z wycieraczkami - brak trybu przerywanego. Szyba wymieniona, prawdopodobnie od kamienia bo śladów większej kolizji brak. Czujnik zlokalizowałem w okolicy lusterka lecz nie mam pewności czy jest wspomniany żel. Po świętach się tym zajmę :) Czy jest problematyczny demontaż tego ustrojstwa? 

Przy okazji - czy ktoś jest w stanie zdekodować vin w kierunku wyposażenia (nie mogę znaleźć osobnego tematu)

Z góry dziękuję! 

Zdrowych i spokojnych Świąt!

 

 

Sorry - pierwszy post i już wtopa ;) pomyliłem tematy :D Jak usunąć post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...