Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakupilem almerke, no i kilka pytan


Gość Premislauer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka danych: 4 drzwi, 97rok, 1.4, czarna, wyposazona troche dziwnie bo klima, el. lusterka, abs, 2 poduchy, centralny zamek ale bez el. szyb (dam rade :)

 

1. jakie powinno byc cisnienie w oponach? jest naklejka ale dotyczy tylko 13 i 14 calowych felg, moja ma 15" i rozumiem, ze cisnienie powinno byc troszke wieksze niz w 14" ale ile?

 

2. czy jest ktos kto sie przerabial temat upgradu almery 1.4 75km do 87?

W ogloszeniu facet napisal, ze ma 87 km, ale po probnej jezdzie i zagladnieciu do briefa okazalo sie, ze jednak ma 75. wczesniej jezdzilem sunny 1.6 12V i to auto naprawde jechalo, wiec bylem troszke zaskoczony in minus osiagami. Poza tym wydaje mi sie nawet, ze tatowa thalia 1.4 75km lepiej sie zbiera. Oczywiscie te wrazenia moga sie zmienic, bo przejechalem nia doslownie kilkaset metrow, ale niesmak pozostal :lol:

A wracajac do tematu to czy ktos sie spotkal z takimi przerobkami, czy w ogole warto? grzebalem w archiwum ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.

 

pozdro

pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. czy jest ktos kto sie przerabial temat upgradu almery 1.4 75km do 87?

W ogloszeniu facet napisal, ze ma 87 km, ale po probnej jezdzie i zagladnieciu do briefa okazalo sie, ze jednak ma 75. A wracajac do tematu to czy ktos sie spotkal z takimi przerobkami, czy w ogole warto? grzebalem w archiwum ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.

 

pozdro

pp

 

Gdzies na forum jest ionfo co do 75 a 87 KM. Wersja na Niemcy była chyba 75 z racji na ubezpiecznei lb jakiś podatek.

 

Ktoś zarzucił chyba nawet że to było tylko na papierze, ale musisz posuzkać watku. Wspominasz o Brief'ie wiec pewnie import z Niemiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Ja bym więcej jak 2.2 przód i 2.0 tył nie dawał.

Najlepiej to nie przekraczać 2.0 zwłaszcza na naszych dziurawych drogach.

 

2 Co do mocy to słyszałem,że to ściema, z resztą jak się porówna osiągi tych 75 KM i tych 87 KM to są identyczne.Choć podobno jest jakaś różna w kolektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ostatnio sie scigałem z wersją 87KM i kumpel był zdziwiony, myślał ze mnie weżmie bez problemów a tu sie okazało ze miał co robić ledwo ledwo mnie dochodził. Jedno jest pewne mi licznik sie zamyka na 175 km/h a jemu 190 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o konie i większą ilość w zapewnieniach sprzedawcy, niż w dokumentach jest napisane, to myślę, że to jest kwestia chip tuningu. Auto ma pewnie założony jakiś chip, który zwiększył tę moc. Przy 10 koniach mechanicznych więcej różnice w osiągach są minimalne. Z całą pewnością zwiększy się prędkość maksymalna. Znaczenia dla trwałości silnika to mieć nie powinno.

Przejedź się do porządnej stacji diagnostycznej i niech ci sprawdzą rzeczywistą moc, bo może być też tak, że te więcej konii to ściema. Bo prawdą jest, że almery 1,4 z silnikiem są zbyt wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ostatnio sie scigałem z wersją 87KM i kumpel był zdziwiony, myślał ze mnie weżmie bez problemów a tu sie okazało ze miał co robić ledwo ledwo mnie dochodził. Jedno jest pewne mi licznik sie zamyka na 175 km/h a jemu 190 km/h

 

Coś trudno mi uwierzyć w te 190, u mnie silniczek 1.6 i doszedłem do 180 (zresztą tak jak podaje producent).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze o thali jakies dwa miechy temu miałem alme1.4 75KM taka sama jak ta w temacie tyko inny kolor miała przejecane 102tyś km(udokumentowany, sprawdzony itp.)kuzyn mojej Ani jak ze mna jechał to stwierdził ze jego Thalia zrywa sie gorzej niż alma. Sprawdzilismy i oczywiście alma jezdzi lepiej! jechałem i tym i tym!

Fakt że alma z 1.4 troszke muli ale nie jest tak żle w poównaniu do 1.4 87 zero róznicy przy3 osobach przy aucie zapełnionym na full ciutke jakby słabiej jechała

Moze ta Twoja ma troszke licznik cofnięty i trzoszke jest zamulona z jakiegos powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10 koniach mechanicznych więcej różnice w osiągach są minimalne.

 

masz więcej niż rację

 

moja alma 1,8 116KM 1300kg

żony micra 1,4 88KM 950kg

 

do 80km/h idzemy łeb w łeb

 

moja alma kontra mikra 1.6 116KM- totalna deklasacja mojej almy. Już na 2 biegu wącham smród. Ależ to wymiata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10 koniach mechanicznych więcej różnice w osiągach są minimalne.

 

masz więcej niż rację

 

moja alma 1,8 116KM 1300kg

żony micra 1,4 88KM 950kg

 

do 80km/h idzemy łeb w łeb

 

moja alma kontra mikra 1.6 116KM- totalna deklasacja mojej almy. Już na 2 biegu wącham smród. Ależ to wymiata...

 

Dlaczego to pieruństwo jest takie ciężkie? N15 waży jakieś 1100 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w n15 nie masz szansy przeżyć w kolizji z prędkością 50km/h a z n 16 wyjdzesz i oper... kogo trzeba

 

myślę, ze to wzmocnienia. Bezpieczeństwo to najsłabszy punkt n15, w testach ma 1,5 gwizdki a n 16 4,5 i to dlatego, że przechodzeń ma małe szanse przeżycia. To kamo jest w k12. Myślę, że warto było dołożyc te 300kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w n15 nie masz szansy przeżyć w kolizji z prędkością 50km/h a z n 16 wyjdzesz i oper... kogo trzeba

 

myślę, ze to wzmocnienia. Bezpieczeństwo to najsłabszy punkt n15, w testach ma 1,5 gwizdki a n 16 4,5 i to dlatego, że przechodzeń ma małe szanse przeżycia. To kamo jest w k12. Myślę, że warto było dołożyc te 300kg

bez przesady z tą prędkością 50 km/h :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi testami to ja bym nie przesadzał. W tej chwili samochody są produkowane nie po to, by były bezpieczne, ale po to, by przeszły testy i można na aucie w salonie nalepić pięć gwiazdem.

Z tego co pamiętam, coś takiego jak renault megane ma 5 gwiazdek. BMW serii5 z 1998 roku ma cztery, a to poprzednie bodajże trzy (głowy bym nie dał). No to ostatnio widziałem zderzenie czołowe dwóch takich samochodów. Nie było to nic szczególnego. Na parkingu renault omijało samochód, a kierowca nie zauważył jadącej z przeciwka bety. no i się pacnętli. W bmw do wymiany był zderzak i reflektowy. W renault nie było pół samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...