Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana mostu na difflock - kilka pytań


adikm16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Parę miesięcy temu kupiłem Patrola Y60 bez blokady. Czasami w terenie przydałoby się na chwilkę zblokować chociaż tył.

Chciałem zamontować standardową blokadę difflock. 

 

Pytanie czy trzeba wymieniać cały most żeby to zagrało czy wystarczy kupić np pochwę i parę innych elementów (zaworki sterowania, przełącznik, siłownik, dyfer itd), a resztę poprzekładać z mojego mostu (tylko co i ile będzie pasować?)

Ile elementów z mostu, który mam dałoby się wykorzystać przy takiej operacji, chodzi o to w jakim stopniu most bez blokady różni się od tego z blokadą, w sensie czy półosie, będą pasowały itd.

 

Jak to się będzie miało cenowo w stosunku do wymiany całego mostu i dokupienia tylko zaworków sterowania. 

 

Czy może blokada 4mad?

 

Czekam na wasze rady.

Dziękuję.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Nie jestem specem ,ale właśnie dałem do zrobienia moją blokadę i jest ona z Y60 mój Y61 na obecną chwilę mogę powiedzieć ,że główki są takie same.Cała reszta nie ,jeśli wymieniasz u siebie to z mojego doświadczenia kupił bym cały most i przełożył bo to zaoszczędzi ci kłopotu czy wszystko po przełożeniu będzie działało ,a nie działa... Tak naprawdę musisz zmienić pochwę i resztę pasuje bo poza główką nie ma różnicy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...