Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Problem z nawiewem i klimatyzacja Primera 2.0 Slx


Gość gacek112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o nawiewie poszukaj na forum, już było to wałkowane a co do klimy opisz dokłądniej co nie działa? pompa chodzi? wiatrak chodzi? gaz w instalacji jest? filtry czyste? skraplacz sprawny? napisz poprostu coś więcej, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

akurat troche podobny problem mam w Almerce

klima nie dziala bo chlodnica rozleciala się .wtedy nie wlączy sie uklad.

Natomiast sprawdż w wentylacji powinny być na osobnym kablu podlączenie regulacji obrotów silnika wentylatora.U mnie tak jest

i jest to plytka ze ścieżkami elektrycznymi. moze jak ją wyjmiesz z dolu obudowy puszki wentylatora to będzie można ją naprawić u elektryków.

tam przychodzą chyba 4 kable. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nawiewie poszukaj na forum, już było to wałkowane a co do klimy opisz dokłądniej co nie działa? pompa chodzi? wiatrak chodzi? gaz w instalacji jest? filtry czyste? skraplacz sprawny? napisz poprostu coś więcej, pozdrawiam

 

Jest właśnie taki problem ze pompa się nie załącza, gaz jest, nawiew chodzi ale tylko na maksymalnych obrotach. Uklad musi byc szczelny skoro jest gaz. Co do filtrów i skraplacza nie wiem. Może ktoś poleci mi jakiś dobry warsztat zajmujący się klimą w woj. kujawsko pom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

akurat troche podobny problem mam w Almerce

klima nie dziala bo chlodnica rozleciala się .wtedy nie wlączy sie uklad.

Natomiast sprawdż w wentylacji powinny być na osobnym kablu podlączenie regulacji obrotów silnika wentylatora.U mnie tak jest

i jest to plytka ze ścieżkami elektrycznymi. moze jak ją wyjmiesz z dolu obudowy puszki wentylatora to będzie można ją naprawić u elektryków.

tam przychodzą chyba 4 kable. Pozdrawiam

 

U mnie z dołu obudowy wentylatora nie ma żadnej płytki. Do wentylatora dochodzą tylko 2 kable. Płytka musi się znajdowac za włącznikiem ale nie wiem gdzie. Może ktoś wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej będzie jesli sam jeszcze sprawdzisz bezpiecznik, i włącznik klimy na panelu, opis w zrób to sam, jeśli włącznik jest ok nie ma wyjścia szukaj warsztatu bo do sprężarki jeśli nigdy tego nie rozbierałeś nie warto podchodzić, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z dołu obudowy wentylatora nie ma żadnej płytki. Do wentylatora dochodzą tylko 2 kable. Płytka musi się znajdowac za włącznikiem ale nie wiem gdzie. Może ktoś wie??

 

Płytka od silnika dmuchawy napewno jest w obudowie nawiewu bo jest chłodzona powietrzem przepływającym przez tą dmuchawę. Najłatwiej wyjąć schowek, wtedy jest lepszy dostęp. Płyka siedzi od dołu dmuchawy (praktycznie trzeba położyć głowe na dywaniku).

 

Naprawa jest dość prosta ale to już było wałkowane na tym forum x razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dmuchawa sprawna zostały Ci bezpieczniki, kable, włącznik klimy w panelu i sama sprężarka, bezpieczniki i włącznik nie powinny być problemem, a sprężarka hmmm sam wiesz czy się tego podejmować

 

Dzisiaj sprawdze bezpieczniki i ten przełącznik w panelu. Podejrzewam że to coś z prądem. Po wciśnięciu włącznika nie ma żadnej reakcji, nic sie nie zapala (KONTROLKA, SPRĘŻARKA NIE STARTUJE). Sprawdze czy prąd dochodzi itd. Narazie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzalem wszytko,

Prąd do włącznika dochodzi :)

Włącznik działa :)

Prąd wychodzi po naciśnięciu :)

I reszta tak jak było : Klima nie stratuje

 

Czyli pytanie: padła sprężarka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że sprzęgiełko w sprężarce zdechło i nie zaskakuje, robiłem to w audi i jest trochę zabawy, dobrze by było gdybyś jednak z tym podjechał do mechanika możesz jeszcze sprawdzić czy dochodzi prąd do samej sprężary, za wyjątkiem niej nie bardzo jest się już czego czepić pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że sprzęgiełko w sprężarce zdechło i nie zaskakuje, robiłem to w audi i jest trochę zabawy, dobrze by było gdybyś jednak z tym podjechał do mechanika możesz jeszcze sprawdzić czy dochodzi prąd do samej sprężary, za wyjątkiem niej nie bardzo jest się już czego czepić pozdrawiam

 

Masz moze adres jakiegoś zakładu w Bydgoszczy lub okolicach, który się zajmuje klimą? Oczywiście w miare rozsądnych pieniądzach i solidnie. Ile może kosztować taka naprawa?? (szacunkowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mozesz napisac jak naprawiles nadmuch powietrza bo tez mam ten problem i niewiem jak to zrobic w swoim nissanie P-11.Myslalem,ze to wlącznik ale on jest dobry.Sprawdzalem go.Z gory dzieki :):):) POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mozesz napisac jak naprawiles nadmuch powietrza bo tez mam ten problem i niewiem jak to zrobic w swoim nissanie P-11.Myslalem,ze to wlącznik ale on jest dobry.Sprawdzalem go.Z gory dzieki :):):) POZDRAWIAM

 

Rozebtalem, wyjąłem płytke (rezystor) posprawdzałem przejścia, te które były uszkodzone i naprawiłem je za pomoca cyny, lutownicy. W miejsca gdzie były ubytki wstawiłem dryt od migomatu (przekrój 0.8) i działa i to bez problemów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wyciąg płytke nawiewu ja małem to samo koledzy z forum mnie uświadomili i zrobiłem jak kazali i pomogło poprostu polutowć trzeba przerwe ja ją miałem na środku płytki w najgrubszym miejscu i działa wszystko ok sprawdz a może pomoże . Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Odgrzewam stary temat, dziś rano okazało się że nawiew przestał działać na 1,2,3 biegu działa tylko na 4. W związku z tym pytanie czy w P11.144 jest taka sama płytka jak w P11 i czy to ona może być przyczyną ? W trakcie przełączania poszczególnych biegów wentulatora słychać "cyknięcie" - czyli panel prawdopodobnie jest sprawny.

 

 

 

Czy to jest ta słynna płytka ? Rezystor dmuchawy ?

5386bd201cfcdd31m.jpg

203b67d5f2ff8659m.jpg

 

Jak się do tego dobrać ? Od jakiegoś czasu silnik dmuchawy "ćwierka" ale z powodu warunków atm. postanowiłem odłożyć naprawę do wiosny - czy to mogło być przyczyną uszkodzenia rezystora ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na zdjęciach to raczej tak.

Wyciągnij ja i po lutuj i będzie ok.

Dostęp masz od spodu tzn. od nóg pasażera , kładziesz się wyciągasz wtyczkę odkręcasz dwie śrubki i wyciągasz . Montaz w odwrotne kolejności. Potrzebny śrubokręt gwiazdkowy.

pozdrawiam :

Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, sprawa prosta jak drut, kwestia odkręcenia 3 śrub trzymających osłonę pod schowkiem i dwóch kolejnych którymi przykręcona jest płytka. Polutowałem wstawiłem kawałek drucika i działa. Zobaczymy jak długo :-) Dzięki yogi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość johny_fellow

A miał ktoś taki problem, że całkowicie nie działała mu dmuchawa?

U mnie kurna wogóle nie działa. Nie wiem co jest grane. Musze wytargać tą płytkę i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...