Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Problem z nawiewem i klimatyzacja Primera 2.0 Slx

Guest gacek112
 Share

Recommended Posts

Guest gacek112

Mam następujący problem. Nie działa mi nawiew na 1,2,3 tylko na 4 sie załącza i druga sprawa nie działa klima. Co może być nie tak? Pomóżcie. Pozdrawiam

o nawiewie poszukaj na forum, już było to wałkowane a co do klimy opisz dokłądniej co nie działa? pompa chodzi? wiatrak chodzi? gaz w instalacji jest? filtry czyste? skraplacz sprawny? napisz poprostu coś więcej, pozdrawiam

Guest francuzik2

witaj!

akurat troche podobny problem mam w Almerce

klima nie dziala bo chlodnica rozleciala się .wtedy nie wlączy sie uklad.

Natomiast sprawdż w wentylacji powinny być na osobnym kablu podlączenie regulacji obrotów silnika wentylatora.U mnie tak jest

i jest to plytka ze ścieżkami elektrycznymi. moze jak ją wyjmiesz z dolu obudowy puszki wentylatora to będzie można ją naprawić u elektryków.

tam przychodzą chyba 4 kable. Pozdrawiam

Guest gacek112
o nawiewie poszukaj na forum, już było to wałkowane a co do klimy opisz dokłądniej co nie działa? pompa chodzi? wiatrak chodzi? gaz w instalacji jest? filtry czyste? skraplacz sprawny? napisz poprostu coś więcej, pozdrawiam

Jest właśnie taki problem ze pompa się nie załącza, gaz jest, nawiew chodzi ale tylko na maksymalnych obrotach. Uklad musi byc szczelny skoro jest gaz. Co do filtrów i skraplacza nie wiem. Może ktoś poleci mi jakiś dobry warsztat zajmujący się klimą w woj. kujawsko pom.

Guest gacek112
witaj!

akurat troche podobny problem mam w Almerce

klima nie dziala bo chlodnica rozleciala się .wtedy nie wlączy sie uklad.

Natomiast sprawdż w wentylacji powinny być na osobnym kablu podlączenie regulacji obrotów silnika wentylatora.U mnie tak jest

i jest to plytka ze ścieżkami elektrycznymi. moze jak ją wyjmiesz z dolu obudowy puszki wentylatora to będzie można ją naprawić u elektryków.

tam przychodzą chyba 4 kable. Pozdrawiam

U mnie z dołu obudowy wentylatora nie ma żadnej płytki. Do wentylatora dochodzą tylko 2 kable. Płytka musi się znajdowac za włącznikiem ale nie wiem gdzie. Może ktoś wie??

najprościej będzie jesli sam jeszcze sprawdzisz bezpiecznik, i włącznik klimy na panelu, opis w zrób to sam, jeśli włącznik jest ok nie ma wyjścia szukaj warsztatu bo do sprężarki jeśli nigdy tego nie rozbierałeś nie warto podchodzić, pozdrawiam

U mnie z dołu obudowy wentylatora nie ma żadnej płytki. Do wentylatora dochodzą tylko 2 kable. Płytka musi się znajdowac za włącznikiem ale nie wiem gdzie. Może ktoś wie??

Płytka od silnika dmuchawy napewno jest w obudowie nawiewu bo jest chłodzona powietrzem przepływającym przez tą dmuchawę. Najłatwiej wyjąć schowek, wtedy jest lepszy dostęp. Płyka siedzi od dołu dmuchawy (praktycznie trzeba położyć głowe na dywaniku).

Naprawa jest dość prosta ale to już było wałkowane na tym forum x razy.

jak dmuchawa sprawna zostały Ci bezpieczniki, kable, włącznik klimy w panelu i sama sprężarka, bezpieczniki i włącznik nie powinny być problemem, a sprężarka hmmm sam wiesz czy się tego podejmować

Guest gacek112
jak dmuchawa sprawna zostały Ci bezpieczniki, kable, włącznik klimy w panelu i sama sprężarka, bezpieczniki i włącznik nie powinny być problemem, a sprężarka hmmm sam wiesz czy się tego podejmować

Dzisiaj sprawdze bezpieczniki i ten przełącznik w panelu. Podejrzewam że to coś z prądem. Po wciśnięciu włącznika nie ma żadnej reakcji, nic sie nie zapala (KONTROLKA, SPRĘŻARKA NIE STARTUJE). Sprawdze czy prąd dochodzi itd. Narazie dzięki

Guest gacek112

posprawdzalem wszytko,

Prąd do włącznika dochodzi :)

Włącznik działa :)

Prąd wychodzi po naciśnięciu :)

I reszta tak jak było : Klima nie stratuje

Czyli pytanie: padła sprężarka??

możliwe że sprzęgiełko w sprężarce zdechło i nie zaskakuje, robiłem to w audi i jest trochę zabawy, dobrze by było gdybyś jednak z tym podjechał do mechanika możesz jeszcze sprawdzić czy dochodzi prąd do samej sprężary, za wyjątkiem niej nie bardzo jest się już czego czepić pozdrawiam

Guest gacek112
możliwe że sprzęgiełko w sprężarce zdechło i nie zaskakuje, robiłem to w audi i jest trochę zabawy, dobrze by było gdybyś jednak z tym podjechał do mechanika możesz jeszcze sprawdzić czy dochodzi prąd do samej sprężary, za wyjątkiem niej nie bardzo jest się już czego czepić pozdrawiam

Masz moze adres jakiegoś zakładu w Bydgoszczy lub okolicach, który się zajmuje klimą? Oczywiście w miare rozsądnych pieniądzach i solidnie. Ile może kosztować taka naprawa?? (szacunkowo)

Guest Rafcio84

Witam.Mozesz napisac jak naprawiles nadmuch powietrza bo tez mam ten problem i niewiem jak to zrobic w swoim nissanie P-11.Myslalem,ze to wlącznik ale on jest dobry.Sprawdzalem go.Z gory dzieki :):):) POZDRAWIAM

Guest gacek112
Witam.Mozesz napisac jak naprawiles nadmuch powietrza bo tez mam ten problem i niewiem jak to zrobic w swoim nissanie P-11.Myslalem,ze to wlącznik ale on jest dobry.Sprawdzalem go.Z gory dzieki :):):) POZDRAWIAM

Rozebtalem, wyjąłem płytke (rezystor) posprawdzałem przejścia, te które były uszkodzone i naprawiłem je za pomoca cyny, lutownicy. W miejsca gdzie były ubytki wstawiłem dryt od migomatu (przekrój 0.8) i działa i to bez problemów. Pozdrawiam

• 1 year later...
czy w P11ta plytka o ktorej mowa tez jest przyczyna ze dmuchawa dzila tylko na czwartym biegu

Tak

Guest ASPDAREK

Wyciąg płytke nawiewu ja małem to samo koledzy z forum mnie uświadomili i zrobiłem jak kazali i pomogło poprostu polutowć trzeba przerwe ja ją miałem na środku płytki w najgrubszym miejscu i działa wszystko ok sprawdz a może pomoże . Pozdrowienia

• 4 months later...

Witam,

Odgrzewam stary temat, dziś rano okazało się że nawiew przestał działać na 1,2,3 biegu działa tylko na 4. W związku z tym pytanie czy w P11.144 jest taka sama płytka jak w P11 i czy to ona może być przyczyną ? W trakcie przełączania poszczególnych biegów wentulatora słychać "cyknięcie" - czyli panel prawdopodobnie jest sprawny.

Czy to jest ta słynna płytka ? Rezystor dmuchawy ?

5386bd201cfcdd31m.jpg

203b67d5f2ff8659m.jpg

Jak się do tego dobrać ? Od jakiegoś czasu silnik dmuchawy "ćwierka" ale z powodu warunków atm. postanowiłem odłożyć naprawę do wiosny - czy to mogło być przyczyną uszkodzenia rezystora ?

Pozdrawiam,

Z tego co widzę na zdjęciach to raczej tak.

Wyciągnij ja i po lutuj i będzie ok.

Dostęp masz od spodu tzn. od nóg pasażera , kładziesz się wyciągasz wtyczkę odkręcasz dwie śrubki i wyciągasz . Montaz w odwrotne kolejności. Potrzebny śrubokręt gwiazdkowy.

pozdrawiam :

Yogi

Udało się, sprawa prosta jak drut, kwestia odkręcenia 3 śrub trzymających osłonę pod schowkiem i dwóch kolejnych którymi przykręcona jest płytka. Polutowałem wstawiłem kawałek drucika i działa. Zobaczymy jak długo :-) Dzięki yogi :-)

• 1 month later...
Guest johny_fellow

A miał ktoś taki problem, że całkowicie nie działała mu dmuchawa?

U mnie kurna wogóle nie działa. Nie wiem co jest grane. Musze wytargać tą płytkę i sprawdzić.