Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow.

Taka mala informacja i przestroga dla innych:

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-2-dci-C32221377.html

 

Wczoraj ogladalem tego nissana. Ogolnie autem jechalo sie calkiem przyjemnie, zawieszenie i napedy spisywaly sie ok. Ale po analizie lakieru i silnika stwierdzilem za auto mialo dosc duzy wypadek - to jest oczywiscie moje osobiste zdanie ale postaram sie je udowodnic ponizej.

Przede wszystkim lakier wynikajacy z VINu to srebrny metalic. Natomiast auto jest zloto szare. Klapa bagaznika ma inny odcien niz pozostala czesc auta. Pod uszczelkami okien tylnych widac slady po lakierowaniu i to obu stronach. Ramki drzwi wydaja sie byc prysniete lakierem kolorowym - slabo musialybyc zabezpieczone podczas lakierowania. No i przednie nadkola mialy od wewnatrz odpryski pod ktorymi bylo widac inny kolor.

Co wiecej auto niby jest z 09.2003 roku wiec wedlug mnie powinno byc w starej budzie i miec starszy, slabszy silnik. Ogolnie po zdjeciu ktore tutaj wkleilem zgodzilismy sie ze wyglada na ten 136 konny. Natomiast z jazdy nie byl az tak zrrywny. Wydaje mi sie ze pod maska jest silnik slabszy ale po wypadku naprawiony na nowszych komponentach dlatego wyglada na nowszy i mocniejszy.

To chyba tyle w skrocie.

Nie jestem znawca ani mechanikiem ale po ogladnieciu juz tak wielu X-traili wydaje mi sie widze juz jakies przekrety.

 

Oczywiscie powtarzam ze to tylko moja opinia. Ogolnie auto bylem sklonny kupic zaoferowalem 21 tys ale sprzedajacy sie nie zgodzil wiec poszukiwania trwaja.

Wydaje mi sie ze auto bylo dobrze naprawione i powinno dlugo jeszcze poejezdzic ale w razie zakupu trzeba miec swiadomosc ze byl dzwon.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sprzedawca sobie zdawal sprawe z tego wszystkiego. Ja tez siebie podziwiam :-). Dzisiaj po przespaniu sie z ta sprawa stwierdzam ze dobrze sie stalo ze nie kupilem tego autka. Ale bylo na prawde fajne i dobrze jechalo. Ale faktycznue moze byc wtopa:-) . Po prostu z kazdymi ogledzinami jestem coraz bardziej zdeterminowany :-). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam się za Xtrailem. Moje wymagania to diesel i rok 2004-2005 (lifting).

- juz wiem że gdzies od 2005-2006 wrzucali DPF i można to rozkminić po VIN (AIRPX:EURO 4 EMISSION WITH CATALISER)

- z usterkowości to IC - który wymienia się na ten wzmacniany to wyczytałem.

pytania:

- czy na pewno silnik dCi nie ma żadnych powiązań z Renault ? (np w Grand Espace też jest 2.2dCi - ale jak patrzyłem na klamoty silnika to raczej ma inne).

- co dosyć często pada (i jest kosztowne)?

- jakie sa najtrudniejsze naprawy w tym modelu?

- jaka jest trwałość układu zasilania (wtryski, itd)?

- gdzie łapie najczęściej ruda?

- czy jest możliwość diagnostyki poprzez jakiś interfejs USB ?

- co warto wiedzieć przed zakupem - słabe punkty, co i jak sprawdzić.??

 

z góry dzięki - mam nadzieję, że wkrótce będę śmigał X-em :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

- czy na pewno silnik dCi nie ma żadnych powiązań z Renault ? (np w Grand Espace też jest 2.2dCi - ale jak patrzyłem na klamoty silnika to raczej ma inne).

...

 

Kiedys o tym pisałem tu:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/38458-diesel-115-km-w-x-trailu/?do=findComment&comment=785453

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sprzedawca sobie zdawal sprawe z tego wszystkiego. Ja tez siebie podziwiam :-). Dzisiaj po przespaniu sie z ta sprawa stwierdzam ze dobrze sie stalo ze nie kupilem tego autka. Ale bylo na prawde fajne i dobrze jechalo. Ale faktycznue moze byc wtopa:-) . Po prostu z kazdymi ogledzinami jestem coraz bardziej zdeterminowany :-). Pozdrawiam

Raszek wydaje mi sie ze wie co zatrupa  ma na sprzedaz poniewaz jak go zapytalem o bezwypadkowosc auta i czy mialo jakis lement lakierowany to odpowiedz dostalem delikatniue mowiac wulgarna .Gdzie ogladales auto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim przebiegiem to tylko kupować i nie pytać, tym bardziej, że zabezpieczony dwoma warstwami różnych lakierów. ;)

Raszek, na Twoim miejscu oglądałbym też chodniki i parkingi i zostawiał za wycieraczką kontakt w sprawie kupna - całkiem możliwe, że ktoś oddzwoni. I nie pakuj się na miny, takie jak powyższa. X-ów jeździ tyle, że jak się zaczaisz, to w końcu znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% pytalem o te auto, ten co mi odpisywal -pisal  z emaila Krzysztofa B.-czy to wlasciciel auta ?nie wiem ale na pytanie o bezywpakowosc i prozbe o  szczera odpowiedz  kaza mi sie isc odlac .

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poważne pytanie czy ktoś oglądał albo może ma blisko do tego autka:

http://tablica.pl/oferta/nissan-x-trail-2-2-136km-bogato-wyposazony-CID5-ID3IXAL.html#79c1030c5a

 

Bo ja mam niestety pół Polski do przejechania a auto spełnia wszystkie moje wymagania a do tego ma piekną jasną skórę :)

Coś mi się zdaje że to własnie jest mój egzemplarz...ale szkoda mi kasy i całego dnia jechania.

Proszę o pomoc lub ocenę po zdjęciach - poprosiłem własciciela o przesłanie wiekszej ich ilości.

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę bo nie mieszkam w pobliżu. Ze zdjęć - jedyne co mnie zaskoczyło to tak nisko umieszczone orurowanie boczne.  O kwestii wizualnej się nie wypowiadam ale ciekawe czy to nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu np. przy zjeździe z wysokiego krawężnika.  Z tych nieostrych zdjęć ciężko się przyjrzeć detalom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego porposiłem o więcej fotek.

Te boczne orurowanie tez mnie zaskoczyło zawsze mozna podgiąć mocowanie albo zdemontować całkiem, żeby nie obniżało prześwitu.

Ale nie oszukujmy się nie planuje uzywać Xa do pokonywania kamieniołomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia wyposażenia fabrycznego lub dostępnych części przy składaniu po wypadku..hihi :)

Powiem wam, że te Xy to każdy jest inny, nie sadze, żeby sobie w fabryce w Japonii pozwolili na taką wolną amerykankę więc pewnie to poprawki po szkodach całkowitych :)

Kto tam wie...

Dobrze, że nie mam ciśnienia na zakup, w sensie, że mam sprawne auto, bo chyba bym się zastrzelił szukając bez skutku...a tak to traktuje szukanie jak sport :) i dodatkowa przyjemność pojeżdżenia sobie autkami. Choć jazda niektórymi to przyjemność wątpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo dobrze, że są czarne , po to są te listwy by chronić lakier więc ich lakierowanie moim zdaniem jest jakimś nieporozumieniem - zwłaszcza w aucie o zarysie terenowym. Sam mam w moim X-Trailu (w T31 to już jest dodatkowe akcesorium) ale doskonale się sprawdza na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze, że nie mam ciśnienia na zakup, w sensie, że mam sprawne auto, bo chyba bym się zastrzelił szukając bez skutku...a tak to traktuje szukanie jak sport :) i dodatkowa przyjemność pojeżdżenia sobie autkami. Choć jazda niektórymi to przyjemność wątpliwa.

Kolega Raszek zdaje się chce szukać a nie kupić....xa - to jest forumowa strata czasu. Nie wiem czy ktoś to w ogóle zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Ciekawy wniosek karibox1  :)

Po prostu nie mam cisnienia więc nie kupuję od razu na hura tylko na spokojnie. I mam też czasami czas, żeby pojechać gdzieś dalej.

Nawet nie wiesz karibox1 jak bardzo chciałbym mieć już to za sobą. Przede wszystkim szukanie auta to strata czasu dla mnie :)

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, że ciągle będę mógł liczyć na waszą pomoc.

Edytowane przez Raszek_007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poto jest ten temat by sie pytac. Mnie akurat nie dziwi ze kolega nie moze trafic na ten wlasciwy. Dwa lata temu szukalem honde hrv dla zony - ogladalem chyba z 10 aut az trafilem na ta wlasciwa po 4 m-cach poszukiwac 300km odemnie. Po roku ja sprzedalismy , na kupca czekala niecaly dzien od wystawienia. Ale byla w super stanie - malo takich aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Ciekawy sniosek karibox1 :)

Po prostu nie mam cisnienia więc nie kupuję od razu na hura tylko na spokojnie. I mam też czasami czas, żeby pojechać gdzieś dalej.

Nawet nie wiesz karibox1 jak bardzo chciałbym mieć już to za sobą. Przede wszystkim szukanie auta to strata czasu dla mnie :)

 

Pozdrawiam i mam nadzieje, że ciągle będę mógł liczyć na waszą pomoc.

Może przyszedł czas na zakup kontrolowany? Byłaby szansa na szerszą promocję xów. No jednak poszukiwania są pożyteczne bo przecież sprawdzamy ogłoszenia i dowiadujemy się tego co mówiłem na początku...sprowadzony nie może być dobry.  Tylko krajowy z ASO i wtedy sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakupie kontrolowanym były już kiedyś X-y.T30 i T31

Oglądałem obydwa odcinki i pamiętam,że kupujący nie byli zachwyceni T30,którego nie polecali i odpadł jako pierwszy

Za to T31 dostał świetne noty od dziennikarzy,ale klient szukał auta terenowego i X odpadł za brak ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakupie kontrolowanym były już kiedyś X-y.T30 i T31

Oglądałem obydwa odcinki i pamiętam,że kupujący nie byli zachwyceni T30,którego nie polecali i odpadł jako pierwszy

Za to T31 dostał świetne noty od dziennikarzy,ale klient szukał auta terenowego i X odpadł za brak ramy.

 

Zakup Kontrolowany jest programem gdzie mozna sporo ciekawych informacji zebrac nt róznych aut ich zalet czy wad.

Natomiast wybory i opinie nt sprawdzanych aut przez potencjalnych klientów  sa bardzo czesto irracjonalne ,wręcz smieszne..

X-trail czy to T30 czy T31 w klasie aut SUV jest w ścisłej czołowce ocenianych aut ale  przez fachowcow .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co myślicie o tej sztuce:

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-model-2005-4x4-skora-parktroni-C32297203.html

 

Intercooler chyba nówka ciekawe czemu zmieniany.

Kolor przedniej belki koło chłodnicy mi się nie podoba, wygląda trochę inaczej niż reszta komory silnika.

Prosze was o opinie.

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...