Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi się łuszczą to prawda :) ale tylko z tyłu. Z przodu są jeszcze całkiem ok.

Nie wiem o co chodzi z tą wiewiórką ??

Samochód jest od osoby prywatnej, płaciłem podatek (to znaczy będę płacił) ostatecznie kupiłem autko za 26 tyś.

A co z tą homologacją na przednią rurę?

Na przeglądzie na stacji diagnostycznej (byłem przed zakupem) diagnosta nic nie mówił na ten temat.

Czy przez to, że nie ma homologacji mogę mieć jakieś nierzyjemności przy stłuczce czy spotkaniu z Panami Policjantami?

 

mirekg9 możesz jeszcze raz ten linkt ostatni podać bo źle się wkleił i nie działa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tą wiewiórką ??

jest ruda - znaczy rdza :P

 

 

Czy przez to, że nie ma homologacji mogę mieć jakieś nierzyjemności przy stłuczce czy spotkaniu z Panami Policjantami?

a czy są przyjemne stłuczki? policjantami też bym się nie przejmował - raczej oleją temat... no chyba, że mocno im zajdziesz za skórę...

 

w razie jak by co... i ten złom odkręcisz - to ja jestem chętny na niego  :P  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

A takiej wiewiórki :P sory niedzielny poranek.

Nie nie ma oznak wiewiórki i takiego właśnie szukałem :)

Od spodu też nie widać rudzielca więc jest ok.

Nie zamierzam jakoś głęboko szukać, żeby w razie czego nic nie znaleźć :P

Jak już się zrobi cieplutko trzeba będzie oddać autko na mycie podwozia, zastanawiam się nad konserwacją ale kasy w tej chwili nie mam :P a samemu nie mam tyle zapału żeby to zrobić :/.

Pomyslimy, może przed następną zimą się trochę odkuje i będzie mnie stac na konserwację podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z orurowaniem(kangur) sprawa ma sie tak samo jak z innymi rzeczami dokladanymi do auta.-jak maja homologacje,mozna jeździc spokojnie.

Nissan w swojej ofercie mial orurowanie do T30 ,przewaznie to było orurowanie f-my Cobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu. Bardzo ladne autko. Jesli chodzi o brak homologacji na orurowanie to najgorzej sprawa wyglada jak np potracisz pieszego. Przegladem i policja bym sie nieprzejmowal bo tego w wiekszosci przypadkow nie sprawdzaja przy zwyklej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Z orurowaniem(kangur) sprawa ma sie tak samo jak z innymi rzeczami dokladanymi do auta.-jak maja homologacje,mozna jeździc spokojnie.

Nissan w swojej ofercie mial orurowanie do T30 ,przewaznie to było orurowanie f-my Cobra.

Gratuluje zakupu oby sluzyl Ci jak najlepiej .

Gratuluje zakupu. Bardzo ladne autko. Jesli chodzi o brak homologacji na orurowanie to najgorzej sprawa wyglada jak np potracisz pieszego. Przegladem i policja bym sie nieprzejmowal bo tego w wiekszosci przypadkow nie sprawdzaja przy zwyklej kontroli.

 

Panowie, gdzie Wasza polszczyzna, czyli poszanowanie języka ojczystego?

Rozumie, iż z raz paluszek może się zemsknąć na klawiaturze, ale nie aż tyle. Gdzie są nasze polskie literki lub znaki interpunkcyjne?

Czasami naprawdę takie teksty się ciężko czyta. Takie teksty, to nie wysyłanie sms-ów.

mirekg9 możesz jeszcze raz ten linkt ostatni podać bo źle się wkleił i nie działa.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/63151-p12wp-12-jak-je%C5%BAdzi%C4%87-dieslem-22-di/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zarejestrowałem, także witam serdecznie :) Przymierzam się do kupna X-traila, dzisiaj byłem oglądać ten model:

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0-tdi-4x4-skora-lub-zamiana-C32330757.html

 

według  mnie wszystko ok., był lekko bity w tyłek, poza tym przód podobno nie ruszany, a mnie zastanawia ta zaślepka poduszki powietrznej na kierownicy. Strasznie nierównomiernie zamontowana, czy to jest normalne?

 

Poza tą drobną rzeczą, nie znalazłem rzeczy, do której możnaby się przyczepić, planuje zabrać go do mechanika, chyba, że koledzy coś wypatrzą co mi umknęło :) Niestety handlarz jak to handlarz nic nie wie na temat przeszłości i co było wymieniane. Jest oryginalna książka serwisowa z potwierdzonym przebiegiem do momentu sprowadzenia w 2010r - 112 000tys. Przebieg w odniesieniu do wnętrza wydaje się realny. Wszelkie uwagi mile widziane :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez szmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie Wasza polszczyzna, czyli poszanowanie języka ojczystego?

Rozumie, iż z raz paluszek może się zemsknąć na klawiaturze, ale nie aż tyle. Gdzie są nasze polskie literki lub znaki interpunkcyjne?

Czasami naprawdę takie teksty się ciężko czyta. Takie teksty, to nie wysyłanie sms-ów.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/63151-p12wp-12-jak-je%C5%BAdzi%C4%87-dieslem-22-di/

Dobrze powiedziane/napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekg9 Piszę z telefonu stąd brak ogonkòw. Tak było szybciej i nie sądziłem, że komuś to utrudnia czytanie. Skoro jednak tak troszczysz się o moją polszczyznę to troszkę też skup się na swojej:

"Rozumie, iż raz paluszek..." Kto rozumie? Może jednak chiałeś napisać "rozumiem".

W sprawie xenonów oczekujesz na "widomość na PW"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozumie, iż raz paluszek..." Kto rozumie? Może jednak chiałeś napisać "rozumiem". to było celowe, z rozmysłem..........a nie przypadkowe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

@marcinok - to dopisuj, że piszesz z telefonu. Zawsze to ładniej wygląda i jest wytłumaczenie a edycję możesz zrobić na kompie później.

Już się na forum z takim opisem-dopiską spotkałem.

Dzięki za wspomnianą literkę "a". Zawsze może się zdarzyć, ze coś ucieknie, ale nie w takim stopniu jak brak u kogoś liter z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim tematem ;) Mój post już gdzieś zaginął, ale cóż w temacie "Chcesz kupić X-trail pytaj tutaj" ważniejszy jest wątek używania polskich znaków lub nie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

BTW. Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim tematem ;) Mój post już gdzieś zaginął, ale cóż w temacie "Chcesz kupić X-trail pytaj tutaj" ważniejszy jest wątek używania polskich znaków lub nie. Pozdrawiam :)

 

Twój post nie zaginął. Jest na poprzedniej stronie, post nr #639.

Właśnie się zarejestrowałem, także witam serdecznie :) Przymierzam się do kupna X-traila, dzisiaj byłem oglądać ten model:

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-2-0-tdi-4x4-skora-lub-zamiana-C32330757.html

 

według  mnie wszystko ok., był lekko bity w tyłek, poza tym przód podobno nie ruszany, a mnie zastanawia ta zaślepka poduszki powietrznej na kierownicy. Strasznie nierównomiernie zamontowana, czy to jest normalne?

 

Poza tą drobną rzeczą, nie znalazłem rzeczy, do której możnaby się przyczepić, planuje zabrać go do mechanika, chyba, że koledzy coś wypatrzą co mi umknęło :) Niestety handlarz jak to handlarz nic nie wie na temat przeszłości i co było wymieniane. Jest oryginalna książka serwisowa z potwierdzonym przebiegiem do momentu sprowadzenia w 2010r - 112 000tys. Przebieg w odniesieniu do wnętrza wydaje się realny. Wszelkie uwagi mile widziane :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o to, że jego postem nikt się nie zajmuje, tylko literkami.

@szmar dla mnie ta zaslepka też dziwnie wygląda, przebieg dość niski oby realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej jakości zdjęć i odległościach ciężko cokolwiek powiedzieć. 

 

Widać, że jest mocno zarysowany prawy tylni bok. Do zrobienia na pierwszy rzut oka drzwi i nadkole. 

Wspomniana wcześniej zaślepka airbaga na kierownicy. Przecież to jest jakiś żart. Obowiązkowo musisz sprawdzić auto w kwestii ewentualnego dzwona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim tematem ;) Mój post już gdzieś zaginął, ale cóż w temacie "Chcesz kupić X-trail pytaj tutaj" ważniejszy jest wątek używania polskich znaków lub nie. Pozdrawiam :)

Zasady:

nie kupuje się auta od handlarza

nie kupuje się auta od człowieka, który pisze tdi

nie kupuje się auta z oszukanym przebiegiem

nie kupuje się auta sprowadzanego przez obcego

Jeśli masz dyszkę na remont to bierz. Cena interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady:

nie kupuje się auta od handlarza

nie kupuje się auta od człowieka, który pisze tdi

nie kupuje się auta z oszukanym przebiegiem

nie kupuje się auta sprowadzanego przez obcego

Jeśli masz dyszkę na remont to bierz. Cena interesująca.

 

Dzięki :) No właśnie pkt. 1 to moja złota zasada, ale jak zobaczyłem i się przejechałem X-trailem to zacząłem się łamać. Dzięki za sprowadzenie na ziemie ;) Szukam dalej! Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym czy jest ktoś tutaj aktywny z Wrocławia kto chciałby się ewentualnie spotkac wymienić doświadczeniami odnośnie uzytkowania i serwisowania X-traila?

 

Pozdrawiam :)

 

Ja ! Jak kupię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy kupisz :)

Mi to trochę niestety zajęło - albo stety bo kupiłem ładną sztukę :)

Owocnych poszukiwań życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ceną niską się nie przejmuj bo pewnie dojdą opłaty- silkink powyzej 2l wiec wysoka akcyza. A tak to nic nie mozna powiedziec bo zdjecia mało mówią a opisu praktycznie nie ma. Druga sprawa, że zakup auta już z lpg czasem oznacza duże problemy gratus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceną niską się nie przejmuj bo pewnie dojdą opłaty- silkink powyzej 2l wiec wysoka akcyza. A tak to nic nie mozna powiedziec bo zdjecia mało mówią a opisu praktycznie nie ma. Druga sprawa, że zakup auta już z lpg czasem oznacza duże problemy gratus.

Czyli lepiej szukać bez lpg i samemu zamontować, o jakich problemach piszesz, możesz podać na co zwrócić uwagę, i ten silnik 2.5 mało o nim jest napisane może coś wiesz więcej o tej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...