Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbieram się do kupna X-Triala znalazłem takie auto, martwi mnie troszkę niska cena co Panowie o nim sądzićie na pierwszy rzut oka http://otomoto.pl/nissan-x-trail-full-opcja-C32489146.html.

Pozdrawiam Michał.

Kolego za ten młotek awaryjny przykręcony do konsoli to bym go brał w ciemno.  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za ten młotek awaryjny przykręcony do konsoli to bym go brał w ciemno.  :icecream:

He he a tak serio to co sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rocznik z takim wyposarzeniem w niemczech stoi za ok.7000 euro. Z oplatami i akcyza wychodzi ok. 31000zl. Czyli ze gosc dostal auto w prezencie i teraz sprzedaje za marne grosze. Troche cos nie tak, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluje do wszystkich aby nie odpowiadali na posty: co sądzicie o tym aucie i o tym. Jest już dość dużo info jak kupować. Proponuje aby moderator stworzył 10 przykazań kupującego i zapodał je w powitaniu wątku.

Ja mogę podać pierwsze:

 

 

1. nie kupuj sprowadzanego auta przez obcego, tylko przez siebie samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z Twoim apelem

1) Byc moze ktos juz ogladal to auto i moze cos o nim powiedziec wiecej niz widac na zdjeciu. Wiec czemu ktos nie mialby pytac "co sadzicie".

Nie raz wprawne oko zauwazy cos na co przecietny czlowiek nie zwroci uwagi. Szukalem kiedys forestera. Ktos zapytal na forum o konkretny model. Niby wszystko cacy, ale ktos zauwazyl, ze znaczek na przedniej masce jest odwrotnie zalozony. !!!. Nikt poza jedna osoba tego nie zauwazyl.

2) Nie zawsze mozemy sami jechac i sprowadzic auto. Nie kazdy ma ten komfort. Wiec ten Twoj pierwszy punkt mozna by zastosowac do 10-20% szukajacych aut. A reszta co ?. Mozna kupic niezle auto i od handlarza. Ale to loteria. Sam kupilem poprzednia Primere P12 od zupelnie nieznanego goscia. Jezdzilem autem 4 lata bez zadnej awarii. Przy sprzedazy gosc meczyl auto ze 2 godziny, zeby cos znalezc i zbic cene. I poza zgnitymi oslonami tarcz hamulcowych (takie blachy) nie znalazl NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc już miałem w weekend jechać po auto , a tak będę spokojnie szukał czegoś innego, jak ktoś będzie widział coś ciekawego w woj. zachodniopomorskim proszę o kontakt.

Pozdrawiam Michał.

Apeluje do wszystkich aby nie odpowiadali na posty: co sądzicie o tym aucie i o tym. Jest już dość dużo info jak kupować. Proponuje aby moderator stworzył 10 przykazań kupującego i zapodał je w powitaniu wątku.

Ja mogę podać pierwsze:

 

 

1. nie kupuj sprowadzanego auta przez obcego, tylko przez siebie samego.

W takim razie po co jest ten dział "Chcesz kupić X-traila? Pytaj tutaj" skoro ma nikt nie odpisywać na pytanie co kiupić ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już znajdziesz tego co trzeba to wtedy pisz a ja mogę nawet jak mi spasi pojechać obejrzeć dla Ciebie. Ale tylko jeśli sam zadasz sobie trochę trudu i pomyślisz. Teraz to wygląda tak, że każdy wrzuca byle co i czeka aż ktoś to oceni za niego. Ja się na to nie piszę. Sprowadzanych xów jest masa kto to ogarnie po zdjęciach. Zawracanie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już znajdziesz tego co trzeba to wtedy pisz a ja mogę nawet jak mi spasi pojechać obejrzeć dla Ciebie. Ale tylko jeśli sam zadasz sobie trochę trudu i pomyślisz. Teraz to wygląda tak, że każdy wrzuca byle co i czeka aż ktoś to oceni za niego. Ja się na to nie piszę. Sprowadzanych xów jest masa kto to ogarnie po zdjęciach. Zawracanie głowy.

 

Witam

Nikt Ci nie każe być aktywnym forumowiczem w tym dziale.A tak poza tematem, obserwując Twoją aktywność stwierdzam że większość Twoich odpowiedzi  i tak bardzo mało wnosi do całego forum.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nikt Ci nie każe być aktywnym forumowiczem w tym dziale.A tak poza tematem, obserwując Twoją aktywność stwierdzam że większość Twoich odpowiedzi  i tak bardzo mało wnosi do całego forum.

 

Pozdrawiam

No trochę tu pomogłem no ale (jeśli nie miałeś akurat złego dnia) to spróbuję jeszcze więcej pracować na Twoją być może tym razem pochwałę.

Dodatkowo mogę też w czwartki sprawdzać auto w YAMA Bydgoszcz jakby co lub w jakimkolwiek miejscu w Bydzi. Byle nie w Toruniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

Już pomykam swoim X - zrobiłem 1250 km od zakupu (od 1 marca) poki co odpukać jest super :)

Mam tylko jedno pytanko a nie chcę zakładać nowego tematu.

Zastanawiam się jak zdjąć tem srebrny spoiler co jest z tyłu mocowany do dachu...chciałbym to zdjąć - zdjąć także te osłony czarne do mocowania relingów (te czarne co idą przez cały dach ). i zastanawiam się jak to zrobić.

Ten srebrny spoilerek ma po jednej śrubce montowanej od zewnątrz ale po ich odkreceniu ciągle siedzi mocno więc wydaje mi się, że jest jakies mocowanie od tego w środku samochodu - mam rację? 

Jeżeli ktoś to demontował to proszę o informację jak tam się najłatwiej dostać i czy da się zdjąć te czarne oslony mocowania relingów :)

Dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojler jest mocowany na dwie śruby na stronę.Zapewne odkręcileś tą co jest na wierzchu pod zaślepką??Do drugiej dostep jest pod podsufitką.

Aby dostac sie do śrub mocujacych spojler i relingi trzeba zdjąc lub przynajmniej odchylic z brzegu podsufitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączając się do dyskusji na temat zasadności pytań dotyczących planowanych zakupów, proponuję zrobienie listy chętnych do poświęcenia chwili czasu na obejrzenie samochodu w swojej okolicy. Oczywiście nie chodzi o to , żebyśmy kładli głowę :) za obejrzany samochód, ale po prostu normalny "ogląd" na miejscu, może w kontakcie tel. z potencjalnym kupującym.

Nie wiem czy to zadziała, ale warto przemyśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji dużego już doświadczenia w oglądaniu X-traili bardzo chętnie mogę się pobawić w takie oglądanie dla kogoś ale tylko w granicach Wrocławia :)

Wrocław to spore miasto i czestą są tu ogłoszenia o Xach. Chętnie pomogę :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilna sprawa bo jutro rano ok 10 jestem umówiony na oglądanie i ew zakup tego auta

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-x-trail-i-2-2-dci-4wd-full-16610037.html?utm_source=ap_moto&utm_campaign=powiadamiacze&utm_medium=email&sesja_gratka=7d95dd836531190d9008311335a29756

Czy jest ktoś z okolic Marek pod Warszawa kto by mógł pomoc w oględzinach auta

Wiem ze mam nikle szanse na odpowiedz bo malo czasu jest  ale tak wyszło ze dopiero teraz sie umówiłem na oglądanie .wiec próbuje a może jednak będę miał szczęście i ktoś sie odezwie  heh

Jakby co to moj tel 512877625

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz od ręki, sprowadzany z Holandii 11 latek, który robił 12 tys rocznie w dieslu to okazja niebywała.

 

Do szybkiego sprawdzenia: jeśli na drzwiach, masce i przednim zderzaku nie ma odprysków lakieru to był cały malowany. Doliczyłeś dyszkę na naprawy?

 

Podejdź do auta połóż na nim rękę i powiedz daję 19 i się nie znamy. Jak się zgodzi to dopiero wtedy szukaj minusów i zmniejszaj cenę. Cena transakcyjna to nie więcej jak 18 tys. a to nie jest maks wersja.

Powodzenia

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik to dla mnie drugorzędna sprawa bo jak wiadomo większość to przewały.

Auto okazało sie nie z 2003 tylko z 2002 (do tego sam doszedłem po vinie

dwa - silnik chodzi jak traktor -głośny i po odkręceniu korka to jak by włączył jakaś dmuchawę

trzy  brak holenderskiej książki serwisowej - sa dwie z polski jedna od poprzedniego właściciela druga od obecnego - nawet ich nie oglądałem

cztery skóry - przednie siedzenia , wykładzina  podsufitka  zniszczone i kolor totalnie nie w moim guście - na zdjęciu wyglądały na jaśniejsze

 piec silnik nie myty ale za to wszędzie ufajdany  olejem .

Zaoferowałem 18 i sprzedawca nawet nie jęknął .-gdybym miał  dane auta z książki serwisowej z Holandii ew znalazł info odnośnie jego stanu sprzed sprowadzenia do kraju to bym jeszcze się potargował

Teraz po głębszym zastanowieniu myślę ze wart max 16 tys

Ciężko (dla laika) było stwierdzić stan powłoki lakierniczej bo autko było brudne ale i tak mimo tego dało się sporo wyłapać .

Myślę ze był robiony z przodu, -przednia szyba nie oryginalna ,przedni reflektor lekko uszkodzony  ,przedni zderzak źle spasowany

Listwy na drzwiach malowane i to na pewno nie fabrycznie różnica widoczna .albo tak jak pisze kolega był cały lakierowany .

 

Różnice w szczelinach pomiędzy  maska  silnika a błotnikami .

A w ogłoszeniu stan bardzo dobry heh .

 

Powiem tak gdyby nie ten silnik to kto wie może bym wziął bo ciężko znaleźć   auto nie lakierowane i z org. przebiegiem

Ponoć robiona turbina -sa kwity ale nie prosiłem o pokazanie bo i tak już wiedziałem ze go nie chce .

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę holenderską i porównaj sobie ceny.

Ciekawe ile dał tam za tego rzęcha, biorąc pod uwagę iż sam też chce zarobić.

 

Jeśli to tyczy się właściciela i auta które ja dziś oglądałem to on  jest drugim właścicielem  w pl   - raczej nie sprowadzał go z Holandii -to tak w  obronie kogoś kto pisze ze  auto jest w bardzo dobrym stanie itd . :thumbsdown:

 

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy - a widziałeś kiedyś ogłoszenia aby nie było napisane iż auto jest w stanie bardzo dobrym? co mądrzejsi dopisują "jak na ten wiek..." 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ogladalem w Augsburgu X-sa z 2002r. Podobnie wyposazony, tylko kolor inny- cena:4990€ plus oplaty w kraju: 26000zl. Masz porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to się nie podobało....

"1. nie kupuj sprowadzanego auta przez obcego, tylko przez siebie samego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...