Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś zna tego dealer-a z Waszawy jak w gołoszeniu? czy sądzicie ze przez tel dowiem się czegos?

Przebieg chyba rzeczywisty ( są kwity) ale nie to jest najważniejsze. Stan wg mnie przyzwoity choć po fotkach nie widać za dużo. Standardowo nadkola tylne zaczynają rdzewieć ( podobno to standard?).

http://allegro.pl/nissan-x-trail-100-satysfakcji-oryginalnosci-i4096033974.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ktoś zna tego dealer-a z Waszawy jak w gołoszeniu? czy sądzicie ze przez tel dowiem się czegos?

Przebieg chyba rzeczywisty ( są kwity) ale nie to jest najważniejsze. Stan wg mnie przyzwoity choć po fotkach nie widać za dużo. Standardowo nadkola tylne zaczynają rdzewieć ( podobno to standard?).

http://allegro.pl/nissan-x-trail-100-satysfakcji-oryginalnosci-i4096033974.html

Dzwoniłem kiedyś do nich z zapytaniem czy jako kupujący auto mogę się  coś dowiedzieć o aucie które było tam serwisowane .Odpowiedz była -

Nie .

Tylko właściciel auta może osobiście  .

Ale próbuj może trafisz na innego oszołoma

 

Dzwoniłem kiedyś do nich z zapytaniem czy jako kupujący auto mogę się  coś dowiedzieć o aucie które było tam serwisowane .Odpowiedz była -

Nie .

Tylko właściciel auta może osobiście  .

Ale próbuj może trafisz na innego oszołoma

 

karibox1

Właśnie coraz bardziej mysle nad tym by zmienić obszar poszukiwań .na zachodnia Europe

 

Kolego  Grzmot piszesz  ze auto było za ok 5000 euro a koszt całkowity 26000 to mam rozumieć ze oplat jest 6000zl-mozesz to rozłożyć na czynniki pierwsze

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ktoś zna tego dealer-a z Waszawy jak w gołoszeniu? czy sądzicie ze przez tel dowiem się czegos?

Przebieg chyba rzeczywisty ( są kwity) ale nie to jest najważniejsze. Stan wg mnie przyzwoity choć po fotkach nie widać za dużo. Standardowo nadkola tylne zaczynają rdzewieć ( podobno to standard?).

http://allegro.pl/nissan-x-trail-100-satysfakcji-oryginalnosci-i4096033974.html

 

 

 

W sumie oferta niezla, silnik, jesli chodzi o benzyne, tez niezly. Tylko troche zastanawia mnie fakt, ze gosc zalozyl gaz w grudniu 2013 i juz sprzedaje.

Lekko to smierdzi. Ktos wywala kilka tys. na instalacje po to zeby sprzedac auto.

A co do sprawdzenia auta, jesli byl tam gdzie pisza kupiony i serwisowany, to powinienes duzo sie dowiedziec. Ja nie mialem problemu z uzyskaniem informacji. Kupilem auto polskie, salonowe do konca serwisowane w W-wie na Pulawskiej. Zadzwonilem i gosc potwierdzil to co bylo w ksiazce gwarancyjnej (przebieg, przeglady i naprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbym sobie to auto, bo nie wierzę w "zachęty" polegające na założeniu instalacji gazowej i wymianie oleju przed samą sprzedażą. Takich rzeczy po prostu się nie robi, chyba że w oleju są opiłki lub wymiana była zrobiona grubo po terminie (w obu przypadkach źle świadczy o właścicielu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. nie kupuje się auta z nieznanego źródła z gazem.

gaz od 2013 zajechał głowicę i może dlatego sprzedają, efekty tego da się na parę tygodni zatuszować a potem regeneracja głowicy. są wątki o gazie. na pewno prinz wyklucza.

 

 

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robisum1. Wysokosc akcyzy od 5000€-3900zl, tablice zjazdowe(czerwone) ok.500zl,oplata recyklingowa 500zl, dowod rej.tablice i karta pojazdu 260zl, przeglad 100zl i troche innych pierdolek o ktorych nie pamietam. Akcyza wysoka bo pojemnosc wyzsza od 2L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś opisywałem koszty jakie nas czekają gdy samemu sprowadzimy pojazd.

Z uwagi iż nie mogę teraz znaleźć tego na forum, więc podam stronkę do rozliczenia i ogólnego zapoznania się....  http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,samochodu,z,Niemiec,-,procedura,200.html

Tutaj trzeba brać poprawkę na wyższe koszty w Wydziale Komunikacji, gdyż ostatnio wydają tablice próbne czerwone i do tego dowód miętki za które płacimy, a dopiero po miesiącu dostajemy już tablice białe i odpowiedni DR który też kosztuje./mają dużo czerwonych tablic na składzie, więc jakoś muszą to opchnąć, a to uderza po naszej kieszeni/.

 

Dodam jeszcze, iż nie opłaca się "wydziwiać" i np. w umowie napisać niską cenę z uwagi na "uszkodzony motor" !!! Powołają biegłego rzeczoznawcę lub sam takiego musisz znaleźć co równa się z dodatkowymi kosztami.

Jeśli samochód sprawny a i tak napiszesz niższą kwotę w umowie, to US i tak bierze w/g swojego katalogu tak jak to kiedyś robiły firmy ubezpieczeniowe.

 

Kolego @Grzmot, tzw. przegląd "0"-czyli pierwszy przegląd na terytorium PL jest nieco wyższy - to tylko w ramach sprostowania /i nie dotyczy to tylko samochodów/. Z resztą jest to podane w linku wyżej. 


Odpuściłbym sobie to auto, bo nie wierzę w "zachęty" polegające na założeniu instalacji gazowej i wymianie oleju przed samą sprzedażą. Takich rzeczy po prostu się nie robi, chyba że w oleju są opiłki lub wymiana była zrobiona grubo po terminie (w obu przypadkach źle świadczy o właścicielu).

 

O nie zawsze jest to prawda...

Ja np. w zeszłym roku w lutym kupiłem Micre. Latem legalizowałem butle 350zł /co prawda butla, to nie cała instalacja/,

wymieniłem w silniku uszczelniacze na wale,

nowe tarcze hamulcowe+klocki na przodzie,

zrobiłem całe zawieszenie /wahacze, drążek reakcyjny, drążki reakcyjne wzdłużne tylne-nowe,

miesiąc temu wymieniłem olej w silniku i skrzyni;

Teraz ten samochód /Micra K11/ chyba będę sprzedawał, więc co, to też podejrzane ???

Dla niektórych może być że tak.

Ale ja Micrę kupiłem dla córki zaraz gdy zrobiła prawko /na jakiś czas 2-3 lata/ i aby przyzwyczajała się do ruchu miejskiego, a nie żeby prawko leżało w szufladzie.

Samochodzik ten jeszcze chciałem dofinansować - kupić aluski, kupić drugą deskę i zrobić dwubarwną, owiewkę na tylna szybę, /w zeszłym roku całego rozebrałem i wyciszałem-fotki  /temat w dziale Micry - tydzień przyjemnej pracy mi to zajęło/ ale córka już decyduje się na jakiś inny samochodzik, twierdząc iż już się do ruchu miejskiego przyzwyczaiła a Micra jej się znudziła. Dodam, iż trasę ok 1000km sama też zrobiła.

Więc nie zawsze to co napisałeś wyżej, pokrywa się z podejrzeniem, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś jest nie tak z autem bo sprzedaje tak szybko? Pierwsze moje podejrzenie ze coś sie posypało w aucie. Osobiście w sobotę sprzedałem Hondę ktora kupiłem w sierpniu 2013 czyli tak samo jak ten gość Nissana. wielu kupujących zarzucalo mi ze tuszuje wypadek albo remont silnika a ja poprosi kipilem Hondę bo była w dobrym stanie. w tej chwili mam rozgrzebane budowe domu poza miastem i dopiero po kilku przejazdach Honda Civic po pozamiejskich dziurach uświadomiłem sobie ze potrzebuje innego auta. obecny właściciel sprzedaje ponieważ dostał służbowe auto. prawdo to lub nie nie dowiem sie. Dzwoniłem dzisiaj do gościa ktory zakładał gaz do tego auta. jeden z lepszych w Gdansku, fv na ponad 3 tys, od założenia gazu przejechane 2 tys km. jest już po pierwszym przeglądzie na gazie i regulacjach. Byłem mega zadziwienie tym jak pracuje ta instalacja. gdyby nie wyświetlacz nie wiesz kiedy sie załącza. Minus to nadkola, opony jeszcze od nowości chyba. Jutro wysyłam skan dowodu do Warszawy gdzie był kupiony. zobaczymy co sie dowiem. wczoraj właściciel rowniez pokazał mi wydruk jaki dostał od Nissana jak go kupował od nich. Przebiegi rzeczywiście takie niskie/rok. przy 96 zrobiony duży przegląd z wahaczami itp

 

A co powiecie na to?

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-columbia-sport-C32654619.html

 

właściciel na większość pytan odpowiada "nie wiem, żona jeździła"

 

z drugiej strony ten na benzynie + gazie nie jest tani bo rocznikowo 2004 a pierwsza rejestracja czerwiec 2005 wiec w tym rocznki chyba jeden z droższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to?

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-columbia-sport-C32654619.html

właściciel na większość pytan odpowiada "nie wiem, żona jeździła"

 

z drugiej strony ten na benzynie + gazie nie jest tani bo rocznikowo 2004 a pierwsza rejestracja czerwiec 2005 wiec w tym rocznki chyba jeden z droższych?

 

To poproś do telefonu żonę - czyli babeczkę co nim jeździła.

Co do tego benzyniaka, to może być tak, iż wyprodukowany pod koniec 2004 roku, lecz na rynek-do salonu wszedł dopiero w 2005r. Tutaj nie ma reguły i często się to zdarza, porównując VIN w różnych źródłach-dekoderach. Do tego dodaj jednak koszt prawie nowej instalacji. Ty pewnie też byś instalacje doliczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że bym doliczył tak samo po zamontowaniu Haka tez bym chciał to odzyskać ale rzeczywistość jest inna. wyprodukowany wrzesień 2004 pierwsza rejestracja czerwiec 2005 wiec nie przeszkadza mi to. liczy sie stan nie cyferka w dowodzie. Choć rynek nasz jest taki ze ludzie patrzą na cyfrę z daty prod bo zawsze wolą miec auto 9 nie 10 letnie choć różnica żadna w tym wypadku.

Ten diesel to bym uważał z tel do zony bo moze gość złe zrozumieć intencje :)

 

Udało mi się zdobyć historię z serwisu. Nie wiem czy nie narobię komuś kłopotów publikując na forum te dane. Orientujecie się do kogo mogę napisać na priv żeby zerknął na wydruk?

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Chce zakupic sobie Xtriala z 2007 z komisu QUATRO z Bielawy.

 

Czy mial ktoz z nimi doczynienia? Ocencie to auto podaje link:

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-2-dci-4wd-panorama-esp-ledy-suv-i4069484183.html

 

nr vin pojazdu: JN1TENT30U0339077

 

Gdyby mogl ktos sprawdzic bede zobowiazany

 

Pozdrawiam

Edit poprawilem wystarczy skopiowac i wkleic

Edytowane przez AdamA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chce zakupic sobie Xtriala z 2007 z komisu QUATRO z Bielawy.

 

Czy mial ktoz z nimi doczynienia? Ocencie to auto podaje link:

 

http://-quattro-.otomoto.pl/nissan-x-trail-2-2-dci-4wd-panorama-esp-ledy-C32561210.html

 

nr vin pojazdu: JN1TENT30U0339077

 

Gdyby mogl ktos sprawdzic bede zobowiazany

 

Pozdrawiam

link nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że od handlarza bo pisze pierdoły...

 

1) blokada dyferencjału -  jak zaspawa to będzie miał...

2) komputer pokładowy - znaczy zegarek i licznik kilometrów... w maluchu też miałem komputer - też pokazywał przejechane kilometry

3) czujnik deszczu ???? - do sprawdzenia

4) te ledy z tytułu ogłoszenia??? gdzie one? bo nie widze... 

5) pierwszy właściciel... a sprowadzony z niemiec... chyba z wystawy jeśli w niemczech nie miał właścicieli

6) model 2008 - buhahahaha - a nie wygląda jak T31...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli typowy cwaniaczek komisowy?

 

A moze macie na forum jakas sprawdzona osobe ktora zajmuje sie sprowadzaniem xtrail albo sprzedaza bo przeciez juz rece opadaja i checi w szukaniu gdy kazdy probuje cie wydymac na lewo i prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli typowy cwaniaczek komisowy?

 

A moze macie na forum jakas sprawdzona osobe ktora zajmuje sie sprowadzaniem xtrail albo sprzedaza bo przeciez juz rece opadaja i checi w szukaniu gdy kazdy probuje cie wydymac na lewo i prawo

Wystarczy czytać forum, nie kupować od handlarza!!!!!!!!!!!! bo jego zawód to wydoić klienta. Rocznik najwyżej 2006 jakby co. Ale to i tak nie ma większego znaczenia, liczy się stan a ten na pewno jest powypadkowy. Kupuj od właścicieli z PL. Najlepiej z tego samego miasta. Albo jedź sam do Niemiec. Przepłacisz ale zyskasz na wyposażeniu.

 

http://forum.interia.pl/najgrsze-przekrety-w-security-car-szczawno-zdroj-tematy,dId,1391861

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie napisałem, że samochód jest zły... 

teksty takie są często w ogłoszeniach i mnie to drażni, tylko tyle... na dany egzemplarz należało by rzucić okiem 

 

co do sprowadzania... kiedyś byli razem, teraz to są dwie osobne firmy...

andrzej@carpasja.com  (www.caroasja.com)

lub

bartek@carpasja.pl (www.carpasja.pl)

 

sprawdzeni i polecani na mazdaspeed, moi znajomi także korzystali z ich usług i sobie chwalili, sprowadzają różne marki pod zamówienia. Poczytaj, podzwoń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kiedy ktos w ogłoszenie podaje wiek auta o rok mniej niz ma w rzeczywistości ,to jak dla mnie jest to znak rozpoznawczy handlarza ,ktoremu kant wszedl juz w krew.

A w tym przypadku to mocno przegiał kiedy T30 przestano produkować w 2007 i  w tym roku wszedl do produkcji  T31, a on podaje ,ze model 2008..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotkach z ogłoszenia wyglada przednio. Niestety moje doświadczenia z handlarzami sa tylko beznadziejne. Pewnie i sa uczciwi ale sami sobie zapracowali na takie opinie. Dla mnie zawsze było zastanawiające gdzie jest marza handlarza. przecież nie robi tego za 500-1000 pln a jakie sa szanse ze wszystkie auta jakie maja w ofercie pochodzą od pierwszych właścicieli z Niemiec ? A jakie sa szanse ze auto miało jakieś plamy na historii aby na jego sprzedaży zarobić min 3 tys? Maga tomtylko być stereotypy. sam kupiłem auto z gazem i jestem 3 właścicielem a poprzedni sprzedał go po pól roku urzytkowania. I tak uważam ze tomlepsze auto niż z miejscowych komisów choćby dlatego ze mam wgląd w jego historie od poczatku praktycznie do końca. wiem kiedy był wymieniony olej i na jaki, kiedy hamulce itp oraz elementy zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz zglupialem :-) z wygladu na foto auto bardzo mi odpowiada ale gsy wklepalem vin w wyszukiwarce vinow to wyskoczylo ze auto z 2006 grudzień to juz mi cos nie gra.

 

Nie chcialbym dac wtopy a nie znam sie na tym aucie na tyle aby moc w nie wejsc na ogledzinach poniewaz mam zafire b benzyniaka a to inna bajka w zafirce wiadzialbym na co patrzec :-)

 

Czy ktos z Forumowiczów jest z tamtych okolic i moglby pomoc? Dla mnie to troche kasy jest i chcialbym wydac je na przyzwoite auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz zglupialem :-) z wygladu na foto auto bardzo mi odpowiada ale gsy wklepalem vin w wyszukiwarce vinow to wyskoczylo ze auto z 2006 grudzień to juz mi cos nie gra.

 

 

To jest ostatnia wersja T30. Na tylnej klapie ma naklejkę Columbia. W Polsce te wersje sprzedawali w 2007 roku jako modele wyprzedażowe roczników 2006. W 2007 roku wchodził do sprzedaży model T31 i na całą końcówkę produkcji T30 dali duże rabaty i tak go oznaczyli. Ja swój także kupowałem w salonie w 2007 roku z datą produkcji modelu 06.2006 i naklejką Columbia. Można przypuszczać, że w Niemczech była podobna akcja.

 

Druga sprawa to taka (a nie jest to napisane), że na 99,99% ma zamontowanego DPF'a bo w tym okresie był obowiązkowy w Niemczech.

 

Co do stanu to się nie wypowiadam, bo obrazki nigdy wiele nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vin: JN1TENT30U0339077

 

Frame / Series T30 BODY W (WAGON) ENGINE YD22ETI (YD22ETI(YD22DDTI)ENGINE) AREA EUR/C (EUROPE C GROUP) Production month 12.2006 WHL DRV 4WD (4 WHEEL DRIVE) GRADE SPORT (SPORT TYPE) TRANS MT.F6 (MANUAL MISSION 6-SPEED) Interior color K Body color KH3 Spec code AIRPXDWHLEGLSSWLMPRAPEDL2REGEGROOF3VDCS2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co proponujecie warto to jechac ogladac? Bo dzis ogladalem jednego to mi rece opadly :-/ tak sie wkur... ze tyle kilometrow a tu lipa na wejsciu.

 

Nie ma na forum jakiejs osoby ktora trudni sie xtrailami? Jak kupowalem zafirke to na forum wlasnie kieli awojego glscia ktory sprowadzal i autko na strzala kupilem i hula do dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki oceńcie bryke, watek przestudiowalem wiem ze ten bedzie mial dpf :-/

 

otomoto.pl/nissan-x-trail-wersja-columbia-C31640229.html

 

Jeszcze ten.

 

otomoto.pl/nissan-x-trail-klimatronic-4x4-po-oplatach-C32399291.html

 

Tyle ze ten drugi z gniezna a tego miasta tu nie polceja hehe

 

Oraz ten z gwarancja

 

otomoto.pl/nissan-x-trail-1wl-salon-pl-aso-1rokgwarancji-C32646913.html

Edytowane przez AdamA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...