Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] System Start Stop a turbina


agrok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymajac zbyt długo to pewnie lekko nie ma ale ja myslalem o tzw. chwilówkach jak wiem, ze zaraz zapali się zielone etc.

Nawiew na przednia (czolowa) szybe jest lepszym sposobem ale ... wieje nam na szybe a nie na nas.

W upalne dni to za mało może być żeby schlodzic autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubalon - jak hamulec naciskałem lekko, ale w stopniu wystarczającym do zapewnienia bezruchu samochodu na płaskiej drodze, to silnik nie gasł. Jeżeli docisnąłem mocniej, to gasł. Taką praktyczną obserwację wyniosłem przez dwa dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumiałem, przy zdecydowanym zachamowaniu wyłącza się silnik ? 

:devil:

@kubalon - jak hamulec naciskałem lekko, ale w stopniu wystarczającym do zapewnienia bezruchu samochodu na płaskiej drodze, to silnik nie gasł. Jeżeli docisnąłem mocniej, to gasł. Taką praktyczną obserwację wyniosłem przez dwa dni

nic takiego nie zauważyłem, co więcej, jeździłem 4 dni jako zastępczym swojego X-sa, ss działa naprawdę rzadko w temp 0 lub poniżej ( limit km to 150 dziennie, mnie z uwagi na kilka zapracowanych dni, średnia wyszła większa ) więc nie piszę o sytuacji nierozgrzanego auta

słabe czy mocne dociskanie hamulca ;), nie ma tu znaczenia i na pewno nie wiązałbym tego z tym systemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jestem raczej pewien swoich obserwacji. Zgodnie z instrukcją dociśnięcie hamulca jest warunkiem zadziałania s/s w automatach i być może chodzi o takie konkretne dociśnięcie. Ja mam lekką nogę co do gazu, to pewnie i co do hamulca, stąd może taki niuans :-).

 

W ogóle to jest tu w dyskusji trochę prób dojścia do prawd, które są wyłożone w instrukcji. Warunki zadziałania s/s, pozytywne i negatywne, są tam wyłożone (nie mam jeszcze swojej, ale na szybko coś wygooglałem:

https://www.nissan.co.th/content/dam/Nissan/th/owners/March_EN_Owner_Manual.pdf

 

s. 224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że konkretne wciśnięcie hamulca, stopuje pełzanie w automacie, co można porównać do półsprzęgła w manualu, wtedy komp ma sygnał, ze w przypadku właściwej temp silnika i wszelkich innych czynników o których pojecia nie mamy, ze może zadziałać ss. Niemniej pamiętam, że akurat w dieslu w X, ten system działa..... jak chce, bez żadnej reguły i prawidłowości. Bywało, ze nie włączał sie caly dzień, a innego dnia zaskakiwał swoją szybkością, niezależnie od siły oddziałowującej na hamulec ( najbardziej zaskoczył mnie przez klasycznym lewoskręcie, wtedy wyłączyłem dziada. U siebie w pb, robię to już mechanicznie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...