Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania silnika 1.4


Rado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba ta za katem ktorego juz nie mam

 

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Rado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat ogarnięty? Pochwalcie sie jak wyeliminowaliście problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie ma się czym chwalić-jeżeli o mnie chodzi to się po prostu do tych drgań przyzwyczaiłem   :D


Witam po dluzszej przerwie.samochodu nie udalo mi sie naprawic-malo nim jezdze.aczkolwiek teraz-przy poprawie pogody zauwazylem ze te drgania zmniejszyly sie, a komfort jazdy mocno poprawil! Czym moze to byc spowodowane?wilgoc wplywala na instalacje elektr.?

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a wiec wszystkim którym troche telepie silnikiem i kazdy bieg wchodzi byle jak polecam zajrzec do sprzegla a szczegolnie docisk..urywaja sie laczniki ktore trzymia zeliwny elemnt docisku, zrzucenie skrzyni w tym sam. jest smiesznie proste .. u mnie padl luk wiec reguly co do firmy nie ma. laczniki sa 3 i urwany jeden daje slabe objawy ale juz urwane 2 zniechecaja do jazdy..


Witam forumowiczów. Przepraszam, że zakładam nowy temat ale błagam o pomoc.

Od jakiegoś czasu mam problem z drżącym silnikiem w moim nissan note 1.4.

Wyeliminowałem poduszki silnika, zmieniłem świece, ale dalej nie pomogło.

Nie wyskakuje żaden check.

Auto drży zwłaszcza na biegu jałowym i na niskich obrotach.Drżenie przenosi się chyba na skrzynię bo mam momentami problem z wrzuceniem biegu (sic!) Drżenie nasila się zwłaszcza przy zakresie ok. 1500 obrotów-jest to wyraźnie zauważalne. Drży silnik, kierownica, pedały i nawet czasem lewarek skrzyni. 

Wydaje mi się też, ale być może tylko wydaje, że auto jest jakby delikatnie przymulone i ma odrobinę za niskie obroty na biegu jałowym-a przynajmniej niższe niż wcześniej. 

Proszę o pomoc i dziękuję z góry!

Edytowane przez burn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a wiec wszystkim którym troche telepie silnikiem i kazdy bieg wchodzi byle jak polecam zajrzec do sprzegla a szczegolnie docisk..urywaja sie laczniki ktore trzymia zeliwny elemnt docisku, zrzucenie skrzyni w tym sam. jest smiesznie proste .. u mnie padl luk wiec reguly co do firmy nie ma. laczniki sa 3 i urwany jeden daje slabe objawy ale juz urwane 2 zniechecaja do jazdy..

Mnie by pasowalo to co mowisz.temu biegi slabo by mi wchodzily.w wolnej chwili przymierze sie do tego sprzegla. dzieki za news

 

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Panie i Panowie-problem wkońcu został rozwiazany!!okazało się, że winę za tą dziwną pracę silnika oraz problemy z biegami ponosi sprzęgło-jak zasugerował kolega burn. U mnie docisk był ok, tarcza już była zużyta ale uszkodzony musiał być wysprzęglik.coś źle sie układało i powodowało to szarpanie silnika.dzięki wielkie wszystkim za zainteresowanie i pomoc

 

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Rado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak komplet-wyszło tanio 1000zł za całość z częściami i robocizną. Sprzęgło Aisin, wysprzęglik Valeo plus uszczelniacze, bo miałem już niewielki wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem.

 

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

600zł za części i 400zł robocizna

 

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...