Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Murano


beny16xd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie. Jestem zainteresowany zakupewm Murano nie chce jak wszyscy jezdzic x5, x3 , Touaregiem. Teraz moje pytanie czy faktycznie skrzynie są takie awaryjene jest to moja jedyna obawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec sierpień to troche późno. To powiedz mi czemu polowe postów na tej stronie to problem z cvt. Jakie sa ogólne koszty utrzymania tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Opinię o Murano tworzą użytkownicy.

W znacznej części są to właściciele starych lub bardzo starych aut.

To w Europie drogie auto (cła chroniące "naszych" - niemieckich producentów).

W USA auto o połowę tańsze. Sam sprawdź ceny.

Dlatego na rynku jest dużo samochodów "po przejściach".

Z nieznanym przebiegiem, sposobem użytkowania, serwisu itd.

W większości auta "walone", składane z ćwiartek, na siłę uruchomionych do sprzedaży.

Skrzynia firmy JATCO, to całkiem udana konstrukcja. Znacznie mniej awaryjna od konstukcji

niemieckich.

Sprzedano tych skrzyń ponad 30 mln. sztuk. Stosowane w wielu samochodach różnych marek.

Żywotność na poziomie 200-300 tyś. km. W naprawach drogie, często nieopłacalne.

Kupując stary egz. nie wiesz ilu "kowali" majstrowało przy dość wyrafinowanej technice.

 

Poza tym, Murano w naprawach dosyć drogie, ale nie odbiegające zbytnio od średniej.

Problemem jest natomiast brak obycia fachowców z tym modelem, bo to jednak auto niszowe.

 

Serdecznie polecam, ale tylko nowe lub prawie nowe z pewną historią.

Stare - skarbona!

 

Pozdrawiam.

 

Świece (irydowe) wymieniasz co 170 tyś. km.

 

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Murano to niestety szroty, powypadkowe, popowodziowe(duzo Murano trafilo po Catrinach i innych). Murano znacznie tansze w utrzymaniu od x3/5,Q3/5, MLa. Brak w nim bardzo skomplikowanych rozwiazan wymagajacych przy naprawie tylko ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...