Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Falujące podskakujące obroty p11 1.8


budzik3b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w mojej Primera p11 99r po lift 1.8 b +lpg .

Otóż od jakiego czasu mam problem z obrotami na zimnym silniku podczas zmiany biegów gdy wciskam sprzego obrotomierz podskakuje o 200 300 obrotów w górę . Przez chwilę było też tak ze puscilem gaz a samochód dalej jechał normal jak bym trzymał gaz przez dwie trzy sekundy .

Po przejechaniu ok 20km i rozgdzaniu się silnika problem prawie ustaje lub jest niewczuwalny. Na gazie jak i benzynie jest to samo.

Linka od gazu chodzi luzno raczej sie nie zacina.

Proszę o pomoc co to może być ?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może należałoby sprawdzić/podmienić przepływomierz.

nie kojarzę jakie są prawidłowe wartości. poszukaj jakiegoś innego użytkownika p11 1800 i spróbujcie podmienić przepływkę

poza tymi objawami jest ok. ?? auto nie zamula ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się tutaj , żeby kolejnego tematu nie zakładać.

Mam teraz taki problem z P11 1,8  (z lpg)

Jak zrobiło się cieplej na zewnątrz autko odpala od strzała ale po 1-2s gaśnie. Kolejne zakręcenie rozrusznikiem (tym razem trzeba dłużej)  i znowu zapali i zgaśnie- dodanie gazu przy kręceniu pomaga (utrzymanie kilka sekund na wyższych obrotach i silinik już nie gaśnie)   po prostu muszę odpalać z lekko wciśniętym gazem. jak pochodzi 5-10 s na wyższych obrotach wszystko jest później OK.      (Gdy jest zimno na zewnątrz tego objawu nie ma).

Podpowiedzcie kochani od czego zaczynać (brudna przepustnica?/coś z silnikiem krokowym?/ przepływomierz? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...