Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] opony ?


k3dbe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę szukałem ale nie znalazłem wiele... Zbliża się wiosna, oponki jeszcze można dostać w dobrej cenie, pytanie co polecacie ? Głównie kilometry po mieście, czasem trasa no i Track Day'e tak często jak się da ;D Nie chcę ze sobą wozić gum na zmianę bo nie mam gdzie ich trzymać ani jak ich wozić ;/ Toyo R1R ? Pirelli P Zero ? może coś innego ? Dunlop SportMaxx RT ? Jakoś przekonuje mnie Toyo tylko nie wiem jak one w codziennej jeździe, podobno całkiem fajnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może toyo t1sport ja pewnie będę brał takie do siebie jak w tych wyjdą mi druty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci poszukać używanych nie naprawiamy continentali sportcontrol 5

Sam dorwalem używki z końcówki 2015 7mm za tył 245/45 dałem 380 za przod 470 od różnych sprzedawców ale opony są super.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można, już kupiłem używki przód zimowe i miały koszmarne bicie, uznałem że pierwszy komplet jaki do niego kupię będzie tip top bo chcę to auto ogarnąć na błysk, a bolączek ma wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

continentali sportcontrol 5 ??

 

Masz na myśli -

 

 
Fulda SportControl 5 ?
Continental ContiSportContact 5 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drogowych to najlepsze są Michaliny Pilot SuperSport, ewentualnie nowe PS4, ale do torowej jazdy to trochę za mało i szukałbym jakiegoś półslicka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na codzienną jazdę uliczną i wszelakie warunki pogodowe Pirelli P Zero są bezkonkurencyjne wg moich doświadczeń (nawet Federale 595 na suchym kleiły mi gorzej niż P Zero), aczkolwiek przy zabawach torowych pokusiłbym się o Toyo R1R (wzorując się opiniami na racingforum) i chyba takowe stestuje w nowym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam świeże Dunlop SportMaxx RT, trochę o nich poczytałem i bardzo zachwalają ( zwłaszcza na mokrym ). Z'tką robię głównie trasy na ekspresówce, tak przynajmniej nie będzie strachu w deszczu polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze te Dunlopy i jeśli to najlepsze co można mieć na mokrym, to słabo :( chyba, że to już przez to, że niewiele ich zostało ;)

zastanawiam się czy kupować to samo na nadchodzący sezon czy jednak spróbować czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

continentali sportcontrol 5 ??

 

 

Masz na myśli -

 

Fulda SportControl 5 ?

Continental ContiSportContact 5 ?

Conti SportCoontact 5 słownik mi sam poprawia na sport Control w telefonie...

Dla mnie te opony są na prawdę bardzo dobre dają świetne wyczucie i łatwo uchwycić każda utratę przyczepności i ile ma się jeszcze przyczepności w zanadrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię Micheliny ponieważ są lekkie i odczuwalnie poprawiają przyspieszenie auta oraz hamowanie, do tego są miekkie i komfortowe za to mają zaniżoną numerację.

Np. 275 w wydaniu michelina to mniej więcej jak 255 z Toyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem P Zero w Zetce kiedy pojechałem testować ją na torze Poznań pierwszy raz, popłynęły i się ślizgały już na drugim / trzecim okrążeniu. Na drodze super się jeździło za to.

W MPS-ie mam teraz Dunlop SportMaxx RT2 i też ok się jeździ na drodze ale mają bardzo miękką ściankę. Jeśli chcesz na torze pojeździć i się nie męczyć to semislicki kupuj. Dla Ciebie najlepiej będzie 595 RS-RR, bo chyba rekordów nie zamierzasz pobijać. Bardzo ekonomiczna opona. Ceny pozostałych to już kosmos!!! Sam się zastanawiam co teraz zrobić na ten sezon i dalej nie wiem ? :(

 

Ceny z racingtires.pl (mniejsze rozmiary będą tańsze pewnie):

 

245/40 r18 93Y Federal Fz-201 M – 1006,00 zł/szt

265/35 r18 97Y Federal FZ-201 M – 1097,00zł/szt

 

255/35 r18 Federal R888R – 1086,62zł

275/35 r18 Federal R888R – 1216,47zł

 

255/35 r18 94W Federal 595rs-rr – 580,00zł/szt

275/35 r18 95W Federal 595rs-rr – 714,00 zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GodISmE, a z ciekawości na jakim ciśnieniu jeździłeś wtedy na P Zero? Bo u mnie właśnie Federale 595 RSR słabo kleiły dopóki z ciśnienia nie zszedłem z 2.7 do 2.3 (te 2.7 to nie mój wymysł a poprzedniego właściciela :P )

Edytowane przez Szachi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych federalach jeszcze nie jezdzilem wiec nie mam porownania ale jak sa na poziomie drogowych P Zero, to slabo! Na pewno? W testach wychodza tylko 1,5 sekundy za r888 czy fz-201 na okrazeniu ktore ma 1:40m. Ja na P Zero i seryjnym zawieszeniu (w zasadzie całe auto seria wtedy) zrobiłem w Poznianiu 2 minuty a na semislickach (r888/avon ZZR) i na gwincie z tylko lekko odelżonym autem przez kubełki i felgi zrobiłem 1:52,3, więc różnica jest spora!
Na okolo 2 do 2.3 mialem cisnienia w tych P Zero, rożnie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopak ktpry regularnie od lat na poznaniu smiga swoim boxterem S twierdzi ze federal fz-201 robi mu lepsze czasy o pol sekundy no i wolnej schodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a "runflaty" używał ktoś? Nie trzęsie za bardzo? Mam do  siebie w dobrej cenie runflat na tył ale waham się. Jakiś continental.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubflat kompletnie nie nadaja się do niczego. Sa twarde zero oomfortu i bardzo latwo pogiac na nich felgi bo zero amortyzacji jest

W dodatku jest na nich slaba przyczepnosc przy przyspieszaniu

W dodatku jest na nich slaba przyczepnosc przy przyspieszaniu

Haha w dodatku sa ekstremalnie ciezkie i w takim zamulonym.aucie jakim jest 350z spokojnie pogarszaja czasy 100-200 o ok. Pol sekundy do tego wieksze spalanie...

Poza tym sa głośne, ciężej się je wywaza a na koleinach auto jest ciezkie do opanowania.

Poza tym sa głośne, ciężej się je wywaza a na koleinach auto jest ciezkie do opanowania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federale waszym zdaniem są godne polecenia? Bo obecnie rozmyślam nad yokohama advan sport lub toyo t1 sport. Mi trzeba oponki do jazdy po mieście a wiele dobrego naczytałem się o yokohamie i toyo. Pirelli p zero nie mam zdania co do nich, bo jak kupiłem zetkę przednie były całkowicie do wywalenia a tylne w miarę ok.

 

Toyo proxes t1 sport komplecik 245/40/19 i 265/35/19 wychodzi 2660, yokohamy ciut wiecej,

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...