Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai +2 - tylne oświetlenie


sadasan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiązka idzie po podłodze, następnie nad lewym tylnym nadkolem (strona kierowcy), dalej do góry przez słupek C (tylny)  poprzez gumową harmonijkową przelotkę trafia z nadwozia do górnej części tylnej klapy.

Z reguły przewody przecierają się (łamią) w tej gumowej przelotce (urok tylnych drzwi).

Oprócz kontroli +12V (najlepiej żarówką 21W) w kostce B76 (po włączeniu zapłonu i naciśnięciu hamulca), do sprawdzenia odejście, czyli masa w tylnej klapie.

Wystarczy zdjąć plastiki na słupku C i mamy całą wiązkę w oplocie.

Tak sobie myślę, jestem laikiem jeśli chodzi o elektrykę, że jeśli oba światła stop w tylnych lampach się świecą to może to trzecie jest zasilane z lewej tylnej lampy? Przecież nikt by nie ciągnął osobnego kabla do trzeciego światła? Może tam w kostce coś zaśniedziało, może tam nie ma styku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lampy stop są połączone galwanicznie równolegle (rozdział z pojedynczego przewodu idącego od włącznika stopu - na poszczególne lampy następuje w wiązce w tylnym słupku). Jedynie zasilanie oraz połączenie do masy "trzeciego stopu" odbywa się za pośrednictwem pinów kostki (prąd do żarówek lamp nadwozia płynie bezpośrednio od włącznika).

Ponadto lampy stop w nadwoziu oraz diodowa lampa w tylnej klapie mają osobne masy. Być może zaśniedziały piny w kostce lub połączenie z masą w tylnej klapie. Zdejmując górną listwę  (i boczne) okalające szybę klapy, mamy dostęp do złącza zasilającego "trzeci stop". Przewód czarny w tym samym złączu "trzeciego stopu" jest przewodem masowym, przykręconym do blachy tylnej klapy. Drugi przewód w 2-pinowym złączu jest przewodem zasilającym. Jeśli nie masz zasilania na "trzecim stopie" - przewodu o tym kolorze szukasz we wspomnianej wcześniej harmonijce.

Edytowane przez polo32
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec tak:

Lampke trzeciego światła stopu da się wyciągnąć od zewnątrz z klapy bagażnika(ciężko ale się da)

Nic nie trzeba rozbierać(chodzi mi o plastiki na klapie)

Lampka sprawna

Ale nie dochodzi prąd do kostki B76

Puszcze nowe kable od lewej tylnej lampy i powinno być dobrze

Ale to dopiero jutro bo dzisiaj Niedziela!


Sukces!!!!

Pełen sukces Panowie.......

Po wyjęciu lampki 3 światła stopu z klapy bagażnika, sprawdziłem miernikiem cyfrowym czy dochodzi prąd do kostki nr B76,niestety nie było prądu ale podkusiło mnie sprawdzić samą masę(czarny przewód)i podpiąłem masę z innego miejsca i lampka zaświeciła,

Więc poprowadziłem nową masę a starą obciąłem i zaizolowałem.

Dzięki wszystkim za pomoc lampka świeci!

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec tak:

Lampke trzeciego światła stopu da się wyciągnąć od zewnątrz z klapy bagażnika(ciężko ale się da)

Nic nie trzeba rozbierać(chodzi mi o plastiki na klapie)

Lampka sprawna

Ale nie dochodzi prąd do kostki B76

Puszcze nowe kable od lewej tylnej lampy i powinno być dobrze

Ale to dopiero jutro bo dzisiaj Niedziela!

Sukces!!!!

Pełen sukces Panowie.......

Po wyjęciu lampki 3 światła stopu z klapy bagażnika, sprawdziłem miernikiem cyfrowym czy dochodzi prąd do kostki nr B76,niestety nie było prądu ale podkusiło mnie sprawdzić samą masę(czarny przewód)i podpiąłem masę z innego miejsca i lampka zaświeciła,

Więc poprowadziłem nową masę a starą obciąłem i zaizolowałem.

Dzięki wszystkim za pomoc lampka świeci!

Gratulacje :) Jak to miło jak efekt poszukiwań jest opisany. Często końca problemu nikt nie opisuje a szkoda.  Czyli problem rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...