Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Przerywanie w silniku?!


Guest pluszak73

Recommended Posts

Guest pluszak73

Witam. Panowie pytanie to nie dotyczy mnie, lecz mojego znajomego. Ma on Nissana Sunny 1,4 16V. Od pewnego czasu jak jeździ czsami zdaża się że mu szarpie autem. Jak jedzie np.70km na 4-tym biegu i wciska do dechy bo chce wyprzedzić kogoś na drodze to najpierw go przymuli a dopiero po chwili zaczyna go zbierać na obroty i wtedy też lubi go szarpać. Czym to może iść. Na forum audi ktoś pisał że w audi może to być przyczyna jakiegoś czujnika od temperatury. Czy tu jest to możliwe? Czy jest to jednak coś innego? Ludu pomocy. :idea:

Link to comment
Share on other sites

Pytanie czy to wtrysk czy gaźnik?

Czujnik temperatury może być przy wtrysku, bo steruje pośrednio składem mieszanki; objawiałoby się to też zwiększonym zużyciem paliwa.

A poza tym przychodzą mi do głowy standardowe rzeczy - świece, filtr powietrza, kable WN...

Link to comment
Share on other sites

Guest pluszak73

A więc. Nissan jest na wtrysku. I owszem dramatycznie zwiększyło się zużycie paliwa. Palił ok. 7l na sto (cykl mieszany) a teraz dochodzi do 9 a nawet 10l na sto. Filtry,świece, kable WN zostały wymienione w serwisie Nissana. Zabrali za to ok 1 tyś zł. I dalej to samo. W koszty wliczyli sobie wymiane płynu do chłodnicy, a jak się okazało płyn został stary. Ale pomijając nieuczciwy serwis i czyste zdzierstwo. Wiele rzeczy zostało wymienione, zbadane i nadal to samo. Więc w czym może tkwić problem?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...