Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przerywanie w silniku?!


Gość pluszak73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie pytanie to nie dotyczy mnie, lecz mojego znajomego. Ma on Nissana Sunny 1,4 16V. Od pewnego czasu jak jeździ czsami zdaża się że mu szarpie autem. Jak jedzie np.70km na 4-tym biegu i wciska do dechy bo chce wyprzedzić kogoś na drodze to najpierw go przymuli a dopiero po chwili zaczyna go zbierać na obroty i wtedy też lubi go szarpać. Czym to może iść. Na forum audi ktoś pisał że w audi może to być przyczyna jakiegoś czujnika od temperatury. Czy tu jest to możliwe? Czy jest to jednak coś innego? Ludu pomocy. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to wtrysk czy gaźnik?

Czujnik temperatury może być przy wtrysku, bo steruje pośrednio składem mieszanki; objawiałoby się to też zwiększonym zużyciem paliwa.

A poza tym przychodzą mi do głowy standardowe rzeczy - świece, filtr powietrza, kable WN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc. Nissan jest na wtrysku. I owszem dramatycznie zwiększyło się zużycie paliwa. Palił ok. 7l na sto (cykl mieszany) a teraz dochodzi do 9 a nawet 10l na sto. Filtry,świece, kable WN zostały wymienione w serwisie Nissana. Zabrali za to ok 1 tyś zł. I dalej to samo. W koszty wliczyli sobie wymiane płynu do chłodnicy, a jak się okazało płyn został stary. Ale pomijając nieuczciwy serwis i czyste zdzierstwo. Wiele rzeczy zostało wymienione, zbadane i nadal to samo. Więc w czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...