Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bład P0011 co oznacza jakie przyczyny


Gość MAKA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

prosze o pomoc, mam nissana x-trial 2,0 benzyna ( QR20) rocznik 2002r. i zdarza się ze gaśnie na wolnych obrotach. Nie jest to reguła jednak tworzy nerwowy klimat poczas jazdy tym autem. Ddatkowo przy ostrzejszej jeżdzie zapaliła się kontrolka awarii/błedu sterowania silnikiem. W serwisie wykryto:

P0011 - regulacja położenia wałka rozrzadu po stronie dolotu - za mocno wyprzedzony ( bank1)

P1110 - zawór sterujacy fazami rozrządu zaworów dolotowych - rząd 1 -nieciągły

 

Brak kodów usterek

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez MAKA
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam wszystkich serdecznie

 

mam pytanie do znawców w moim iksie zapalił sie check po  kilku dniach zgasł a teraz znów sie zapalił

po odczytaniu błedów wyskoczył P0011 - kąt ustawienia wałka rozrządu A 9 blok,cylindry nr 1) ustawienie rozrządu za wcześne  innych błedów brak auto jeździ normalnie co może być przyczyną tego błędu czytam wszytskie tematy z tym związane i dostaje już mętliku od czego zacząc diagnoże usterki ??

z przyczyn które znalazłem na formu pojawia sie wyciągnięty łańcuch i konieczność wymiany całego rozrządu , uszkodzenie koła regulatora faz rozrządu ?uszkodzony tylko czujnik - zawór faz rozrzadu i jego wymiana

czy ktoś może cos podpowiedziec od czego zacząc diagnoze ewentualnie jakie jeszcze przyczyny mogą być ww. błędu ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Najważniejsze wymieniłeś.

Może to Ci pomoże http://nissanhelp.com/diy/obd_codes/p0011_nissan.html

Słyszałem, że nawet przez brudny olej może wyskakiwać taki błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego Diabeł  tego szukałem

brudny olej raczej wykluczam niedawno zmieniałem na mobila 10w40- taki też był wcześniej

czyli mamy mozliwości:

uszkodzenia czujnika  położenia wału korbowego albo wałka rozrzadu różnica odczytów wywala błąd

albo uszkodzony czujnik zawór faz rozrządu przypuszczający olej

albo wyciągniety łańcuch co powoduje róznice odczytów czujnika wałka rozrządu  i czujnika wału korbowego

dziwi mnie tylko że jeśli łańcuch byłby wyciągnięty to popierwsze by dzwonił a czegoś takiego nie ma po drugi kontrolka by nie gasła po dwóch dniach  a błedu by nie dało sie skasować bołąńcuch sie nie skurczy a wczoraj bład skasowałem odpaliłem dziś rzejechałem ze 20 km i nie ma zresztą po skasowaniu za pierwszym razem też minęlo kilka dni zanim sie pojawił

a co z kołem regulatora faz rozrządu jakie są bjawy jego uszkodzenia ?

czy ktoś wie jak sprawdzić te trzy czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

i jaki był finał tego wszystkiego?


witam wszystkich

prosze o pomoc, mam nissana x-trial 2,0 benzyna ( QR20) rocznik 2002r. i zdarza się ze gaśnie na wolnych obrotach. Nie jest to reguła jednak tworzy nerwowy klimat poczas jazdy tym autem. Ddatkowo przy ostrzejszej jeżdzie zapaliła się kontrolka awarii/błedu sterowania silnikiem. W serwisie wykryto:
P0011 - regulacja położenia wałka rozrzadu po stronie dolotu - za mocno wyprzedzony ( bank1)
P1110 - zawór sterujacy fazami rozrządu zaworów dolotowych - rząd 1 -nieciągły

Brak kodów usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szkoda, bo jeżeli chodzi o błąd  P 0011, to raczej bardzo mało na tym forum można znaleźć, szczególnie gdy występuje on  "solo", czyli sam - bez innego dodatkowego błędu. Ja po miesiącu walki z tym błędem postanowiłem kompletnie wymienić rozrząd, auto akurat stoi w warsztacie.Ciekawe czy po jego wymianie wreszcie błąd zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Doszedles kolego do tego ?

Ja wymieniłem kolo faz rorzadu łańcuch dwa pozotale kola czujnik faz rozrządu czujnik położenia walka wszystko orginalne z serwisu i nic to nie dali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem cały czas wyskakuje mi błąd P0011 -regulacja połozenia wałka rozrządu po stronie dolotu -za mocno wyprzedzony. W styczniu wymeiniłem cały rozrząd części z serwisu, oraz wariator(koło zmiennych faz) też oryginalny nissana. wymieniony tez został czujnik wałka oraz czujnik( na używany) faz rozrządu i nie przyniosło to efektu. Autko cały czas traci moc na podjazdach pod górki, oraz chwilami w czasie jazdy spada z obrotów. Nie wiem co teraz juz jest grane także mechanik rozkłada ręce. Prosze o pomoc . Może ktos miał taki przypadek i  doszedł do tego. 

Wymenione także:

przepływomierz 

sonda I rząd 

wyczyszczona przepustnica

kompresja po 11.0

ilośc spalin w normie

regenerowany katalizator przy sądach 

Edytowane przez baq84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oplu kuzyna takie objawy robił zjechany element blokujący na wałku rozrządu w miejscu mocowania zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pompę oleju i błąd zniknął

okazało sie ze miałem za niskie ciśnienie oleju kilka dni wcześniej wstawiony nowy rozrząd wraz z wariatorem z serwisu i bład cały czas był po wymianie jeszcze sie nie pojawił na szczęscie 

Edytowane przez baq84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam zrobiłem luzy zaworowe ponieważ wypadał błąd wypadanie zapłonu po złożeniu samochód jeżdzi lepie tylko wypada błąd p 1110. co to oznacza. proszę o pomoc

silnik 2.0 140km 2001r

Edytowane przez lukaszgibas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problemu jeszcze nie rozwiązałem teraz jeszcze doszło szarpaniem przy jeżdzie. dlaczego obstawiasz przepływomierz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd o tym numerze oznacza problem z przepływomierzem. To bym sprawdził najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go najpierw obejrzeć. Może da się wyczyścić?

są tam jakieś piny ale które do czego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga na czyszczenie przepływki bo to bardzo kruchy element , tylko spray i bez dotykania elementu wykonawczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...