Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena dachowa w N14... Jak ją schować ? :|


Gość pazi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Może to pytanie jest dziwne ale czy jest możliwość schować antenę dachową w N14 ? Jest ona fabrycznie zamontowana, przynajmniej tak mi się wydaje...

 

Pasuje umyć auto przed Wszystkimi Świętymi, ale nie mogę jej schować :?

 

Proszę o szybką odpowiedź, bo przed 6 rano myjnia jest za 9,90 <joke>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podejrzewam, że u Ciebie jest ten problem co u mnie. Poprzedni właściciel miał samochód 8 lat i jak ją wyciągnął tak ją nigdy nie chował. I na dzień dzisiejszy jest tak "zażarta", że nie ma mowy o jej schowaniu. Mi udało się zrobić schowaną jedną części za sprawą odrdzewiacza i małego młotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać zdejmij osłone ze słupka i jak trzeba to jeszcze mocowanie osłony przeciwsłonecznej i zajrzyj tam wszystko bedzie jasne. Antena jest mocowana do dachu za pomocą 2 srób od góry można ją wykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Skoro jest mocowana za pomoca dwoch srub do dachu to jak przez maly otworek w slupku moze zmiescic sie silnik do wyciagania anteny :?:

Masz na 200% antene wysuwana recznie... popsikaj ja jakims smarowidelkim w spraju, rozuszaj ja i na bank sie schowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle to po jaką chol...ę jakaś antena na dachu? Czy nie lepiej wykożystać ogrzewanie tylnej szyby? Odpadają wszystkie kłopoty:

- nie zardzewieje

- nie trzeba chować

- nie połamie się (najwyżej potłucze :D )

I na dodatek ma większa skuteczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle to po jaką chol...ę jakaś antena na dachu? Czy nie lepiej wykożystać ogrzewanie tylnej szyby? Odpadają wszystkie kłopoty:

- nie zardzewieje

- nie trzeba chować

- nie połamie się (najwyżej potłucze :D )

I na dodatek ma większa skuteczność

ogrzewani tylnej szyby???

mozna jasniej!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak być.... przycisku nie ma tylko kabelek przy radiu...

 

Kolego nie potwierdzaj czegoś co jest nie prawdziwe. W żadnym Nissanie na świecie (w sumie to w samochodzie) nie ma anteny dachowej na dodatek w supku elektrycznej. Jak już jest w Nissanie to jest ona w błotniku bo nie wiem gdzie ten silnik byś chciał schować.

 

Więc na 100% ona nie jest elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem identyczny problem ponieważ moje autko stało przez jakiś czas w krzaczorach zanim przyjechało do kraju. Jak już ktoś stwierdził jest to antena chowana ręcznie. Nie ma sensu jej odkręcać bo niestety nie da się odłączyć kabla od anteny w bezdestrukcyjny sposób. Wystarczy polać miejsca składania anteny WD40 za pierwszym razem może nie puści ja spryskiwałem te miejsca przez kilka dni a potem przy użyciu młotka pomogłem się jej schować teraz jest lala.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena którą posiadam okazała się być chowaną ręcznie :) Po kilkunastu uderzeniach schowała się cała i ładnie się wysuwa teraz 8)

 

Pozdrawiam

 

Teraz tylko zostaje mi jedna śruba do odkręcenia w desce rozdzielczej, nie mogę jej odkręcić i chyba bez przewiercenia się nie obejdzie, nie mam już pomysłów... a chciałem wymienić sobie żaróweczki do zegarów :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zapożyczone wybaczcie...

 

tomi07.jpg

 

Chodzi mi o tą śrubę na wysokości napisu "niebieskie podświetlenie"... wkręcane są od dołu... jest ich tam trzy i nie mogę odkręcić tej z prawej strony, jeden śrubokręt złamałem i dwa skrzywiłem... i ani drgnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiało coś skorodować chyba (ale jak?).

Tam są śróby wkręcone w metalowe blaszki u mnie ładnie to sie odkęca,

trzeba podejść z krótkim śrobokrętem, jeśli będziesz to wiercił to współczuje. Tam nie ma tyle miejsca żeby podejść z jakąś większą wiertarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie zastanawiam, nie ma możliwości żeby tam była korozja... próbowałem długim i krótkim... żadnym nie idzie, chyba bez spiłowania główki śruby się nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...