Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana zarowek H7 w przednim prawy reflekotrze N16 01


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kuerde kto to wymyslil. Aby wymienic tzarowke z tej strony trzeba wykrecic zbiorniczek wyrownawczy. No niby nic wielkiego ale podczas odkrecania sruba sie zerwala. nO kurde kto tam takie lipne sruby zastosowal to przeciez wola o pomste do nieba.! I tak wymiana zarowki zmiast trwac 5 min trwala 1h bo urwana srube musialem rozwiercic i tymczasowo zastosowac blachowkret. jutro czeka mnie albo gwintowanie na cos wiekszego albo tulejowanie.

Zastanawiam sie tylko jak taka zarowke wymienc na troasie po ciemku :((

 

do tego zastanawiam sie czy nissan przewidzial odkrecenie srub dekla zaworow. bo sruby pod srubokret Philpsa to chyba nie najlepsze rozwiazanie w tym miejsu! zastanawiam sie czy nie wymienic tych srub na ulepszane cieplnie z lbem pod imbus. Tylko czy nie zaczna sie klopoty z pocaca uszczelka pod deklem?

przerabial ktos ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw uszczelkę w spokoju i jak nie trzeba nie odkręcaj- ukręcisz gwint, lub badziewiasta - jak w tym miejscu srubę i bedzie sie lało - a owe siniki mają małą miskę olejową wystarczy nieduży wyciek oleju i juz go nima...

a co do wymiany żarówki - nie pierwszy i nie ostatni model auta, w którym kląć trzeba i odkręcać to i owo, by wymienić żarówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw uszczelkę w spokoju i jak nie trzeba nie odkręcaj- ukręcisz gwint, lub badziewiasta - jak w tym miejscu srubę i bedzie sie lało - a owe siniki mają małą miskę olejową wystarczy nieduży wyciek oleju i juz go nima...

a co do wymiany żarówki - nie pierwszy i nie ostatni model auta, w którym kląć trzeba i odkręcać to i owo, by wymienić żarówkę

tez wlasnie to powstrzymuje mnie przed ruszaniem - kieruje sie zasada nic sie nie dziaje - nic nie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie musiałam wykręcać zbiorniczka do wymiany żarówki, a wymieniałam nie raz...;-) delikatniej panowie i spokojniej ;-) albo poproście swoje żony o pomoc hehehe
a wymianialas h7? bo do tej h1 to nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez udalo sie wymienic zarowke od swiatel mijania bez demontarzu samochodu ;) ale ja mam po FL :D

hm no to albo ja mam takie rece albo nie wiem co. Ale nie wydaje mi sie zebym wyciagnął zarówke bez demontazu. Jednak nie demontaz jest tu problemem a jakos zastosowanych srub! to jest kpina zeby taka lipe wkrecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie też lepiej wykręcić. Odkręcając zbiorniczek jest poprosy dobry dostęp, jeśli się go niewykręci jest ta wymiana troszke utrudniona. Trzeba wziąść Monisiu pod uwage to że masz o wiele delikatniejsze (mniejsze) dłonie niż my faceci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie musiałam wykręcać zbiorniczka do wymiany żarówki, a wymieniałam nie raz...;-) delikatniej panowie i spokojniej ;-) albo poproście swoje żony o pomoc hehehe

Prosić żony o pomoc nawet nie trzeba. Ja już nie raz wymieniałem żarówkę i to nawet raz na stacji benzynowej, nocą na trasie. Grunt to spokój. Powoli wszystko da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosić żony o pomoc nawet nie trzeba. Ja już nie raz wymieniałem żarówkę i to nawet raz na stacji benzynowej, nocą na trasie. Grunt to spokój. Powoli wszystko da się zrobić.

 

a nie mówiłam?! ;-)

 

tak Kuba, jasne, że H7 to była ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie musiałam wykręcać zbiorniczka do wymiany żarówki, a wymieniałam nie raz...;-) delikatniej panowie i spokojniej ;-) albo poproście swoje żony o pomoc hehehe

 

Ja też nie wykręcałem zbiorniczka ale żarówkę udało się wyjąć tylko mojej kuzynce :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sobie poradzilem bez demontazu zbiorniczka w wersji przed FL. fakt ze nie bylo latwo ale delikatnie odgialem zbiorniczek i jakos lape wlozylem. zajelo mi to po tych kombinacjach ok.15 min na obie lampy..ale reke sobie troche obtarlem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sobie poradzilem bez demontazu zbiorniczka w wersji przed FL. fakt ze nie bylo latwo ale delikatnie odgialem zbiorniczek i jakos lape wlozylem. zajelo mi to po tych kombinacjach ok.15 min na obie lampy..ale reke sobie troche obtarlem :wink:

wiesz pewno na trasie bym to tak zrobil. jednak w garazu dysponujac odpowiednimi narzedziami postanowilem zdemontowac zbiornik - jednak nie przewidzialem ze angole uzyli srub z olowiu lub aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sobie poradzilem bez demontazu zbiorniczka w wersji przed FL. fakt ze nie bylo latwo ale delikatnie odgialem zbiorniczek i jakos lape wlozylem. zajelo mi to po tych kombinacjach ok.15 min na obie lampy..ale reke sobie troche obtarlem :wink:

wiesz pewno na trasie bym to tak zrobil. jednak w garazu dysponujac odpowiednimi narzedziami postanowilem zdemontowac zbiornik - jednak nie przewidzialem ze angole uzyli srub z olowiu lub aluminium.

jednym slowem przedobrzyles i chciales zrobic jak nalezy ;) zdarza sie a co do niektoorych materialoow u nas uzytych to niestety masz racje :? i to nie tylko w almerach ale i w primerach wszelkie wkrety sa badziewne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...