Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakupiłem Nissana JUKE kilka drobnych pytań ?


YATES
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  Zakupiłem już swojego Nissana Juke 1,5 dci i mam kilka drobnych pytań ?

 

1. Jeśli mam zapłon bez kluczykowy to czy jest możliwość włączenia fabrycznej nawigacji lub radia na postoju bez zapalania silnika ?

2. Czy w JUKE na wyposażeniu był podnośnik i klucz do kół ?

3. Czy panel dotykowy ( kamerę cofania) można regulować w zakresie jasności obrazu ? 

4. Mam przebieg 128 tys km i jest to na 100% prawdziwy przebieg ponieważ auto kupiłem od siostry . Czy w JUKE 1,5 dci rocznik 2012 zdażają się awarię słynnych panewek i czy następuje to nagle bez żadnych wcześniejszych objawów ? Czy przy takim przebiegu aby spać spokojnie lepiej zrobić profilaktyczą wymianę panewek czy dać sobie na razie z tym spokój ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zakupiłem już swojego Nissana Juke 1,5 dci i mam kilka drobnych pytań ?

 

1. Jeśli mam zapłon bez kluczykowy to czy jest możliwość włączenia fabrycznej nawigacji lub radia na postoju bez zapalania silnika ?

2. Czy w JUKE na wyposażeniu był podnośnik i klucz do kół ?

3. Czy panel dotykowy ( kamerę cofania) można regulować w zakresie jasności obrazu ? 

4. Mam przebieg 128 tys km i jest to na 100% prawdziwy przebieg ponieważ auto kupiłem od siostry . Czy w JUKE 1,5 dci rocznik 2012 zdażają się awarię słynnych panewek i czy następuje to nagle bez żadnych wcześniejszych objawów ? Czy przy takim przebiegu aby spać spokojnie lepiej zrobić profilaktyczą wymianę panewek czy dać sobie na razie z tym spokój ? 

 

Mogę odpowiedzieć na pierwsze pytanie. Można włączyć radio, natomiast żeby nie odpalić auta trzeba wcisnąć start engine bez wciśniętego sprzęgła. 

Żeby odpowiedzieć na drugie muszę zajrzeć do bagażnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji, wyposażonej w Koło dojazdowe jest klucz do kół i lewarek.

 

 Ja w swojej wersji wyposażenia nie mam koła dojazdowego tylko taki zestaw naprawczy jak na zdjęciu poniżej 

 

 8826080300_1490274348_thumb.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest zestaw to nie potrzebny jest, wg. producenta :P lewarek oraz klucz do kół. 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Na pierwsze trzy pytania już znam odpowiedz ale nurtuje mnie pytanie nr 4 , czy w Nissanach JUKE z silnikiem 1,5 dci przytrafiały się tak jak w samochodach Renault awarie panewek czy też może problem ten został wyeliminowany ?  W końcu ten silnik produkują od 2001 roku więc po 10 latach powinien być dopracowany .

   Jeszcze chciałbym przy okazji zapytać jak jest z żarówkami mijania ? Z tego co wiem to są H4 ale zapytam czy bardzo skomplikowana jest wymiana  ( w mojej Mazdzie 6 trzeba było demontować zderzak przedni) ?

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie został do końca wyeliminowany problem panewek.Potrafią się przekręcić .Ja bym wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

   Mam jeszcze pytanie o filtr cząstek stałych DPF , jaki jest w JUKE mokry czy suchy ? Jaka kontrolka się zapala gdy zaczyna sie jego samoczynne wypalanie ? Rozumiem , że wtedy należy jechać dalej i nie wyłączać silnika do momentu zgaszenia sie tej kontrolki ?


  Mam jeszcze takie pytanko: czy tryby pracy ( sport, normal, eco) można zmieniać w każdej chwili w czasie jazdy czy tylko na wyłączonym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryby można zmieniać w czasie jazdy. W czasie jazdy nie można zapinać 4x4.

Odnośnie DPF'a to nie pomogę bo ja nie "dieaslowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Jeszcze mam dwa pytania .

1. Mniej więcej co ile wymienia się filtr paliwa w silniku 1,5 dci ? 

2. Czy w roczniku 2011 jest filtr paliwa bez przyłączki elektryki czy z przyłączem elektryki  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...