Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ogrzewanie


Gość mjozek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od czerwca almere 1.6 z 98 r. (klima , elektryka , alu , abs no i te 101 KM) chodzi bezproblemowo ja narazie.Problem polega na tym , że przy włączonym ogrzewaniu np:na nogi ciepło leci z lewej strony od kierowicy (mówie o stronie pasażera) zaś zimny nadmuch od strony drzwi .Nie wiem czy tak być powinno , wydaje mi się że nie.Jest tam taki kanał widoczny gdy schyle się głęboko tam gdzie zazwyczaj są nogi pasażera i gdy go zatkam to oczywiscie nadmuchu zimnego powietrza nie ma ale czy tak musi być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w tym jest bo ja mam z kolei tak, że przy nadmuchu zimna na maxa jest ok, przy nadmuchu ciepła na maxa jest ok (cały czas mówię o położeniu pokrętła od temperatury nie od obrotów wiatraczka). Natomiast przy położeniach pośrednich mam tak, że leci na szybę np. tak jak powinno być natomiast na nogi wali mi gorącym powietrzem bez opamiętania. Efekt jest taki, że co jakiś czas muszę dawać zimny nawiew na nogi bo inaczej się utopię we własnych butach. Może faktycznie ktoś miał jakieś problemy i je zwalczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, czy nie spadły ciegna od rozdziału nadmuchów na kanały, Z tego co piszczesz masz nadmuchy sterowane elektrycznie a zatem, może jakiś silniczek cięgienko nie domyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie spprawdzalismy i okazuje sie, że tak jakby nie dociagało do końca klapy rodzielającej przy przekierowaniu na szybę. Jeden z kanałów jest lekko uchylony. Czyszczyliśmy kanały i różne rzeczy ale nadal jest problem z tym. Dodatkowo jest jakaś klapa która jest cały czas zamknięta i się wogóle nie otwiera przy żadnej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczki, sprzegiełka i cięgana od klapek - tu gdzieś tkwi problem, może coś przeskoczyło, jakas czujka uchyłu nie styka i dlatego klapa albo sie nie otwiera, albo nie zamyka do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki "Mjozek" ma N15 i tam nie ma elektrycznego serowania nadmuchami tylko wszystko jest na linki i ciengienka.

 

Wg mnie musisz pokombinowac i dokladnie sie przypatrzec, ktore "klapki" kiedy sie zamykaja i otwieraja. Najlepiej jakbys mial druga N15 i mogl porownac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...