Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z porannym odpalaniem


Gość Kondzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszytskich użytkowników forum i Nissanków :)

jestem nowy i jak to zwykle (?) bywa zaczynam od problemu. Zaznaczę że przez ostani miesiąc wertowałem forum niemal jak Biblię :) i nie znalazłem bliźniaczego problemu

 

W czym rzecz?

Raniutko, po nocnym staniu i zimnym silniku (plus ostatnie przymrozki) mam spore problemy z odpaleniem "nyski" na benzynie. Trzeba czasami nawet i 6-7 razy pokręcić żeby zaskoczył, a raz nawet nie udało mi się go odpalić wcale (w nocy było ok. - 4). Problem z odpalaniem miałem od początku (czyli od miesiąca :) )

Na gazie pali, wystarczy 2-3 sekundy go "pojundać".

Dodam że po zostawieniu na benzynie palę z benzyny a po zapomnieniu i zostawieniu na gazie - z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm wiesz moje doswiadczenie jak widac niejest zbyt ogromne ale moze to wina świec zapłonowych ,lub zapłonu lub masz cos nie tak z mieszanka moze gaznik za syfiony albo zle ustawiony itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne :!: przecież jeżeli gasisz auto na gazie to nie masz paliwa w układzie szczególnie ze to jest gaźnik czyli komora pływakowa jest pusta. silnik musi sie trochę nakręcić żeby pompa mechaniczna mogła wtłoczyć paliwo. jedyne wyjście to nie zapominać gasić na benzynie, albo odpalanie z gazu co wcale nie jest szkodliwe dla silnika jak niektórzy twierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goago,

zgodzę się z Tobą ale niedokładnie odczytałeś mój przypadek

 

nawet jeśli gaszę na benzynie, po przejechaniu ostatnich 300-500 metrów przed wyłączeniem silnika to problem rano jest :(

Nota bene przed zamontowaniem gazu też był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goago,

zgodzę się z Tobą ale niedokładnie odczytałeś mój przypadek

 

nawet jeśli gaszę na benzynie, po przejechaniu ostatnich 300-500 metrów przed wyłączeniem silnika to problem rano jest :(

Nota bene przed zamontowaniem gazu też był.

 

witam

opisany problem sugeruj że jest wina pompki paliwa,co łatwo sprawdzić Przy porannym rozruchu zakręć trochę rozrusznikiem i wyłącz,następnie klucz do świec i wykręć pierwszą lepszą świecę jak będzie sucha-paliwo nie dochodzi(pompa paliwa szwankuje)świeca mokra(pompa spoko)i tak powli trzeba elemimowć usterki.A jak nie lubisz się grzebać to niestety jakiś kolega lub mechanior :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina gaznika lub masz przebicia na stacyjce tam gdzie przelanczasz z gazu na benze jak nie laczy to mozesz krecic do bolu i tak ci nie odpali a jak juz zalapie ( umnie sa swiatelka czerwone benza zielone gaz) to odpali

w moim przypadku jak sie nie zapala lampa lub jekko mruga to nie odpalisz autka sprawdz stacyjne przelacznika gaz benza czy laczy jesli laczy to ukl. ssacy przy gazniku jesli tez ok to przeczyc gaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie z odpalaniem na benzynie jest dokładnie tak samo, auto także gaszę na benzynie. Rano muszę się sporo nakręcić aby odpaliło - mam wrażenie, że po prostu paliwka nie ma i pompa go dopiero zaciąga przy odpalaniu - tylko gdzie się ta benzyna podziała jeśli sanki zgasiłem na benzynie właśnie.

O gazie nie napiszę bo odpala za pierwszym razem.

Może przy LPG tak ma być?

Auto to: Sunny 1,4 LX 1991r - gaźnik

 

P.S. Lampki od LPG/benzyny zawsze się świecą więc to pewnie nie przebicia - czyżby pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak wygląda pompa paliwa w gażniku czy działa na tej samej zasadzie jak wmaluchu ,czyli mechaniczna pompka z membraną ?jeśli tak to właśnie ta membranka nie trzyma paliwa ...a przy zagazowanym autku może to być częsty przypadek ze względu na to że pomka nie pracuje zbyt długo....sorki to tylko takie przypuszczenia ale to by miało sens :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilkę w "łiked" i zmusiłem znajomka do zajrzenia pod maskę, no i po krótkim wprowadzeniu wyszło że faktycznie pompa. Koleś zrzucił to na wspomnianą wyżej membrankę.

Dodam że postanowiłem przy zapalaniu na Pb lekko wciskać pedał gazu i wydaje mi się że szybciej zaskakuje. Czyli chwilowo problem odsuwam w przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

[ Dodano: Czw 13 Lis, 2008 18:46 ]

witam mój problem jest taki, że czasami chce odpalić autko kręce rozrusznikiem jakieś nawet 5 sekund i nic.Odpuszcze jeszcze raz zakręce i od kopa pali. swiece, filtry olej przewody kopułka palec rozdzielacza wymieniony przepsutnica i przepływka czyszczona. Autko ogólnie idzie jak burza nie szarpie nie gaśnie, żadnych problemow. tylko dziwi mnie to zapalanie. powinno zawsze za pierwszym razem. moze cos z pompą paliwa. może jakis zaworek sie blokuje co to może być jak myślicie????????

Sunny 1,6 GA16DE wtrysk bez instalacji LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja natomiast mam taki problem ... skończę jazdę wieczorną na benzynie .... rano przychodzę autko odpali na tej benzynie (oczywiście z ingerencją pedału gazu) i po chwili gaśnie (nic nie daje wtedy dodawanie gazu, tak jakby nastąpiło nagłe odcięcie benzyny) ..... poczekam chwilkę i znowu próbuję .... tak kilka razy powtarzam (co raz to dłużej autko chodzi) aż w końcu przestaje gasnąć. Wkurza mnie to trochę i częściej odpalam na LPG ... Dodam jeszcze, że czasem gaśnie na wolnych obrotach, a nieraz jak jadę lekko dając gazu to jedzie, jakbym wcisnął więcej to też jakby nastąpiło odcięcie paliwa, wtedy dodaję gazu stopniowo, tak jakby wtedy przepalał i idzie znowu maszynka. Na gazie natomiast chodzi bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...