Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
marekszczur

Nissan 350z nadmierne dymienie

Recommended Posts

marekszczur

Witam , 

Mam wielka prośbę do wszystkich fanów Z-ki , w samochodzie pojawiło się nadmierne kopcenie, nie czuć  w spalinach oleju ,

ciśnienie na cylindrach jest ok , wiec oleju perscienie nie przepuszczają . Dodatkowo wyskakuje błąd P0300 radom is fire .

Z informacji dodatkowych auto ma założoną instalacje LPG , na wolnych obrotach nie występuje kopcenie , posiada cały zmieniony wydech i auto stało 1.5 roku nie odpalane .. Proszę o pomoc i cenne rady :)

Pozdrawiam 

Marek

Edited by marekszczur

Gajowy102

P0300 to wypadanie zapłonu, zobacz świece i sprawdź cewki.

marekszczur

Tutaj link do filmku jak auto zachowuje sie na wysokich obrotach .

cewki sprawdzone sa dobre tak samo jak swiece :)

Rolandinho

P0300 na LPG to nic nowego, jest teraz zimo - reduktor nie opier*** tak jak powinien, jaki masz założony, gdzie jest wpięty ? Albo ssie termika albo za słaby - przy P0300 - czek powinno wywalać najpierw migający i jak nie przełączysz na PB to na stale, mam to samo +8 C autostrada 180 zapięte i wypadanie losowe zapłonu bo reduktor zamarza.

Zrób testy na PB jak będzie OK to znaczy ze LPG do poprawki.

PS nie Random is fire - bo tu nie ma ognia tylko "Random/Multiple Cylinder Misfire Detected"

jarek1111

to dymienie to zwykła para wodna   tak sie robi na lpg  

i nie ma prawa wywalać błędu p 300  i nie ma prawa zamarzać parownik 

marekszczur

To są objawy auta na paliwe . LPG nie działa póki co ponieważ nie ma reduktora założonego :)

jarek1111

weż sobie kawałek lusterka odpal i przystaw do wydechu  jak sie zacznie woda skraplać to para wbrew pozorom w wydechu jest sporo wody 

Damii94

Może uszczelka pod glowicą walnęła, ucieka płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego?

GodISmE

O ja pierd...le jaka maszynka do robienia dymu! Zatrudnię cie na koncerty, będziesz nam klimacik robił!!! ;)

Łukasz83

O ja pierd...le jaka maszynka do robienia dymu! Zatrudnię cie na koncerty, będziesz nam klimacik robił!!! ;)

ha ha ha ha mistrzowski komentarz :D  padłem ze śmiechu :jump:

k3dbe

O k**wa stary, no dobra para wodna ? moja w -10 nie dawała tyle czasu co to na pewnie dobrym plusie. za***rdala tak że masakra ;D

polo32

... ciśnienie na cylindrach jest ok , wiec oleju perscienie nie przepuszczają . Dodatkowo wyskakuje błąd P0300 radom is fire .

Z informacji dodatkowych auto ma założoną instalacje LPG , na wolnych obrotach nie występuje kopcenie , posiada cały zmieniony wydech i auto stało 1.5 roku nie odpalane ...

Zawodniona benzyna. Już po 3 miesiącach z benzyny wytrąca się woda, a co dopiero po 1,5 roku.

Użyj dobrego depresatora np. http://liquimoly.sklep.pl/pl/c/Dodatki-do-paliw-Benzyna/3  (byle nie denaturatu :)

W spalinach nie ma zapachu benzyny?

Edited by polo32

marekszczur

Dziękuję za rady , spróbuje pokombinować z ta para wodna , użyje tego  depresatora możne coś pomoże :) Autem dopiero wyjade w weekend i pojżedze troche , bede obserwował czy plynu chłodniczego nie ubywa :)

Oby nie trzeba było uszczelek pod głowicami robić :D

Szachi

wymień też olej silnikowy bo po pewnie świeżynka nie był zalany przed tym postojem i już stracił właściwości ochronne, jak to full syntetykiem nie był zalane to już w ogóle. A co do efektu białego dymu to skoro ciśnienie cylindrów było sprawdzane to po świecach byłoby widać czy nie pali płynu chłodniczego na którymś cylindrze.. jednak też przy P0300 nie powinny one wyglądać za dobrze już? Oglądałeś je?

jak już ktoś wspomniał reduktor gazowy nie ma prawa zamarzać przy żadnej prędkości i temperaturze, dzieje się tak zazwyczaj w gównianym KME Goldzie, który należy wymienić jeśli objawy szarpania występują. Wystarczy podejrzeć w oprogramowaniu sterownika gazu jaką temp podczas jazdy osiąga, złapać się za głowę i wyrzucić taki reduktor na śmietnik. Większe dymienie (na biało) na jeszcze nie dogrzanym dobrze motorze na lpg jest normalne (zaraz po przełączeniu) ale ten efekt jest z 10 razy mniejszy niż na tym filmiku.

marekszczur

Olej zalałem świeży dedykowany do nissana ,w metalowym pojemniku, nie pamiętam nazwy :)

Świece jutro zamówię i profilaktycznie wymienię wszystkie , pojeżdżę z wyżej nadmienionymi zabiegami i mam nadzieje ze coś pomoże :)

W ten weekend napisze czy coś pomogło .

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły proszę pisać :)

Szachi

i jakie wieści :) ?

antoni

A dym CZARNY przy dużych obrotach,,co oznacza ???

Grendel817
W dniu 14.06.2019 o 15:41, antoni napisał:

A dym CZARNY przy dużych obrotach,,co oznacza ???

Że masz 1.9TDI w Nissanie :)

Blinkey

Nie nadąża dopalać paliwa.