Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
konpis

ZBIORNIK lpg - Qashqai+2

Rekomendowane odpowiedzi

konpis

Witam,

proszę o pomoc chce założyć gaz do Qashqai+2 (rocznik 2008) tak by nie stracić dodatkowych miejsc,

w warsztacie gdzie mieli zakładać instalacje przymierzyli zbiornik (podobno najniższy jaki jest możliwy)  w miejsce koła zapasowego pod kanapą w trzecim  rzędzie siedzeń i okazało się, że jest za wysoki, kanapa nie daje się zapiąć z powrotem.

Może ktoś ma to już za sobą i może mi wskazać pasujący zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
areks343

Ja mam w qashqai +2   zbiornik  Stakotor pojemność 34 litry średnica 565mm.   Idealnie pasuje bez  przeróbek siedzenia się chowają.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konpis

Wielkie dzięki za podpowiedź, od czwartku mam instalacje ze zbiornikiem 34 l bez przeróbek   :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacek176

Witam, czy mógłby ktoś zamieścić zdjęcie zamontowanego zbiornika LPG w miejscu koła zapasowego w Nissanie Qashqai+2? Właśnie oddałem auto do gazownika podobno nawet najmniejszy zbiornik Stako Tor 34l nie wejdzie bez przeróbek tak aby domykały się dodatkowe siedzenia.

Edytowane przez Jacek176

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
majkelm

Witam, ja również mam taki zbiornik 565/180, mieści się piękne, ale wciąż nie wiem dlaczego nei mam większego

Wiem że GZWM robi zbiorniki o wysokości 180 i szerokości 680 - https://gzwm.com.pl/38/zbiorniki-toroidalne-wewnetrzne-ztw.html

Czy to wejdzie czy nie, ma ktoś taki ? Mogę z gazownikiem pertraktować, ale nie chcę sytuacji że nie przypasi

Znalazłem takie coś, szkoda, ale może ktoś potwierdzi ? https://gazeo.pl/informacje/warsztaty/Nissan-Qashqaiplus2-i-STAG-4-QBOX-PLUS-od-Ar-Gaz,artykul,9579.html

Edytowane przez majkelm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DINO

zmierz sam i będziesz wiedział co wejdzie TU masz jak to zrobić

musisz się też liczyć ze wzrostem ceny jak zbiornik jest niestandardowy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
majkelm

Profesjonalny opis. Oblookam dziś, choć gdzies znalazłem ogólne stwierdzenia że trzeba 2-3 cm podnieść podłogę.

Najchętniej bym kupił zbiornik 680\170, ale nie ma takich, koszty są po to by je ponieść, nie zawsze o oszczędność chodzi

Teraz na 25litrach które wchodzą, jadę do 200km .... Wygodniej było by więcej. Nawet jak drożej

Dziękuję i studiuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DINO

to jaki masz zbiornik??

w 680/180 wchodzi 49L 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
majkelm

jak pisałem, mam mniejszy, 565\180, szukam kogoś kto wstawił 680\180, bez przeróbek, czy konieczne są przeróbki podłogi, jej podniesienie, a dokładniej siedzeń 6 i 7

różnicy wysokości nie ma, a jednak coś czasem wynajduję że podnosza podłogę, albo jak w załączonym artykule, że mały bo większy nie wejdzie ...

szukam potwierzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DINO

to wysokość ta sama, sprawdź czy nic po bokach by nie przeszkadzało i będziesz wiedział, a wymienić możesz sam, tym bardziej, ze to nowa instalacja to zamów zbiornik tego samego producenta i wszytko będzie pasować, WZW przełożysz, podegniesz pływak i masz większą pojemnośc 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alagyrd

Witam przymierzam się do założenia LPG do mojego Qashqai+2 lecz jedyny zbiórki jaki mnie zadowala to 40l tankowania czy może ktoś wstawić zdjęcia bagażnika i modyfikacji jakie trzeba wykonać aby się zmieścił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DINO

a co tam za problem z tym QQ, zmierz jaka średnica i wysokość to się dowiesz jaki zbiornik wejdzie, chyba, ze coś dodatkowo trzeba poprzenosić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi