Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podgrzewane lusterka w N16


Gość Czeso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że kiedyś ten temat był na forum ale nie mogę go znaleźć :(

Tak więc, czy ktoś z Was sam zakładał maty grzewcze do lusterek w N16 przed FL? Czy jest wyprowadzona instalacja, czy trzeba szukać kabla? Warto się w to bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś ten temat był na forum ale nie mogę go znaleźć :(

Tak więc, czy ktoś z Was sam zakładał maty grzewcze do lusterek w N16 przed FL? Czy jest wyprowadzona instalacja, czy trzeba szukać kabla? Warto się w to bawić?

milaem to w poprzednim samochodzie w zimie naprawde warto. W n16 z tego co widzialem w schemacie to w drzwiach kierowcy za 2 wiazki dodatkowe. jednak nie sprawdzalem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zakładałem w N16, wiązka jest tylko w jednych drzwiach (nie wiem czemu tylko w jednych, i z tego co pamiętam to od pasażera) Ja podpiąłem sie w progu do wiązki co idzie do tylnej szyby. I jest gitarra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady są na takich wąsach, jak złapiesz paluchami za wkład od strony samochodu(czyli tej szerszej) i pociągniesz to powinien odskoczyć. Potem wykradasz dziewczynie, żonie bądź mamie suszarkę do włosów i grzejesz nią ten plastik(zaczynasz od szerszej strony i to od tej strony wysówasz szkło z tej plastikowej ramki). No i po robocie. W sumie proste, pamiętaj tylko że szkiełko jest delikatne ale też bez przesady; to nie jajko. Da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem kiedys w Toyocie, bardzo pożyteczna rzecz, ale to robota dla cierpliwych i jedno lusterko poszło.... w p....

A...

uważajcie na maty, jak założycie za małe - lusterka pękają na mrozie.

Osobiśnie nie wierzę, że instalacja jest pociągnięta tylko w jednych drzwiach, może trzeba poszukać, może ta kostka jest gdzieś niżej, albo do czego innego - jeśli to prawda - to idiotyzm nie z tej ziemi...projektant założył grzanie lustra tylko prawego :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz uwierzyć, rozbierałem te drzwi wielokrotnie i niestety kostka jest tylko w jednych; u pasażera. Mało tego, jest to wiązka ślepa, nigdzie nie podłączona, trzeba by znaleźć gdzieś jej drugi koniec i gdzieś pewnie ją wpiąć. Podobnie jest z termometrami, instalacja jest tylko bez czujnika i nie podłączona. A to że z jednej strony tylko, cuż...kiedyś mercedes robił tylko prawe lusterka elektryczne bo tam jest kierowcy trudno sięgnąć, a prawe było normalne, manualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz uwierzyć, rozbierałem te drzwi wielokrotnie i niestety kostka jest tylko w jednych; u pasażera. Mało tego, jest to wiązka ślepa, nigdzie nie podłączona, trzeba by znaleźć gdzieś jej drugi koniec i gdzieś pewnie ją wpiąć. Podobnie jest z termometrami, instalacja jest tylko bez czujnika i nie podłączona. A to że z jednej strony tylko, cuż...kiedyś mercedes robił tylko prawe lusterka elektryczne bo tam jest kierowcy trudno sięgnąć, a prawe było normalne, manualne.

hm a sprawdzales napiecie czy sie pojawia na kostce? czesto jest to spiete z tylnia szyba ogrzewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A...

uważajcie na maty, jak założycie za małe - lusterka pękają na mrozie.

 

A o ile mogą być za małe, żeby nic się nie działo? (bo za duże to raczej nie wejdą). Chcę sobie takie założyć w micrze, ale trochę się boję, że mi szkła w lusterkach postrzelają na mrozie. Jedyne sensowne maty, jakie znalazłem, są 1cm za krótkie (wysokość OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam auto z 1989 roku i fabrycznie podgrzewane lustera :fuckyou2:

 

ale do rzeczy- są 2 możliwości podłączenia grzania lusterek. Albo bezpośrednio z włącznika tylnej szyby albo z kabla który jest moim zdaniem trudnoiejszy do zlokalizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia zamiany manualnych lusterek na elektryczne? Czy w dzwiach są wszystkie kable do tego aby podłączyć sterowanie? widziałam tylko 3? Jak wygląda kwestia podpięcia sterowania pod deskę rozdzielczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...