Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Hamulce - problem po wymianie


Gość Kamillo88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów,

mam takie pytanie, zmienilem klocki w swojej primerce z tylu i odpowietrzylem caly uklad na zgaszonym silniku i na odpalonym i denerwuje mnie ze jest tak niski pedal czy to tak musi byc????? czy jest cos nie tak???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski pedał świadczy o złym odpowietrzeniu układy hamulcowego. Spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć od najdalszego do najblizszego koła. Oczywiście jezeli wszystko jest ok z montazem nowych klocków. Odpoweitrz wszystkie koła

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy teoria od najdalszego do najblizszego jest dobra spróbuj na koniec odpowietrzyć jeszcze raz pierwszy od którego zaczynałeś miałem kiedyś coś takiego w innym autku i pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak nie powinno być! Po odpowietrzeniu hamulców, od razu pedał powinien łapać. Bo inaczej zabijesz sie w czasie jazdy. Odpowietrzałeś przy otwartym zbiorniczku z płynem hamulcowym-oczywiście. Moze trzeba gdzieś bezpiecznie pojeżdzić aby klocki sie ułozyły.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny ze masz zle odpowietrzone hamulce.Napisz czy masz ABS, bo to tez ma wplyw na odpowietrzanie.Nie wiem po co odpowietrzales hamulce przy wymianie klockow i nie wiem po co odpowietrzales hamulec przy odpalonym silniku.Hamulce powinno sie odpowietrzac na zgaszonym silniku,poniewaz wtedy nie pracuje serwo i nie ma wspomagania haulcow a to tez ma wplyw na odpowietrzenie.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ABS a odpowietszalem bo mial niski pedal a na odpalonym silniku bo mi podpowiedzial mechanik i nie wiem czy to powinno tak byc

hamowac hamuje ale pedal jest moim zdaniem zbyt niski. kumpel ma tako samo i u niego jest twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj odpowietrzyc tak:

(na zgaszonym silniku)

Lewy tył

Prawy przód

Prawy tył

Lewy przód.

 

Jeśli to nie pomoże to pisz i daj znać co i jak.Jak nie pomoze to bedziemy kombinowac dalej.

Aha i kazde kolo odpowietrzaj przynajmniej po 10 razy.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMEK, PO NASZYCH DZIAŁANIACH TEŻ JEST MIĘKKI PEDAŁ. NIC NIE MÓWIŁEM, BO ZAWSZE BYŁ TAKI... ALE CHYBA JEDNAK COŚ JEST NIE TAK SĄDZĄC PO WYPOWIEDZIACH W TYM WĄTKU :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżodżo kolejność podałeś jak najbardziej prawidłową :-)

Ja tylko przytoczę jeszcze tekst znaleziony kiedyś w necie (nie pamiętam gdzie), który przesyłałem swojemu znajomemu. Tekst dobry, bo bardzo łopatologicznie opisuje cały proces :-)

 

Jeśli już mamy płyn hamulcowy, znajdujemy naczynie (butelka,słoik) na płyn,który będziemy spuszczać. Trzeba również pamiętać że płyny hamulcowe są żrące więc nie należy się ubierać jak na WESELE przy kontakcie z nimi. Dobrze jest też mieć wężyk który włożymy na śrubkę odpowietrzającą a koniec wężyka do naczynia. Należy przed przystąpieniem do odpowietrzania sprawdzić w zbiorniku wyrównawczym czy jest jeszcze płyn,jeśli nie ma uzupełniamy,jeśli tego nie sprawdzimy układ zapowietrzy się na nowo .

Gdy naczynie jest podłożone w miejscu spuszczania płynu, zaczynamy odpowietrzać POWOLI naciskając dźwiginkę hamulca i trzymając ją naciśniętą do oporu odkręcamy śrubkę odpowietrzającą, trzymiąc nadal do oporu dźwignię (która powinna dojść do końca) zakręcamy śrubkę widząc że już nic z niej nie leci,( często przy odpowietrzaniu pojawiają się bańki albo słychać powietrze, zamiast płynu wtedy widać od razu że hamulec był zapowietrzony) . Następnie odpuszczamy powoli dźwigienkę do pozycji pierwotnej, a czyność tę powtarzamy kilkakrotnie. Czasem duży odcinek jest zapowietrzony, więc trzeba dłużej czynność tę powtarzać. I do tego trzeba ciągle kontrolować poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku, tak żeby układ był zasilany płynem anie powietrzem . Najlepiej jeśli przy odpowietrzaniu są dwie osoby wtedy jedna zajmuje się uzupełnianiem płynu w zbiorniczku i dociskaniem dźwigienki, a druga odpowiednio odkręca i zakręca śrubkę.

 

qwasar a może masz już zużyte uszczelnienia tłoka w cylindrze pompy hamulcowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMEK, PO NASZYCH DZIAŁANIACH TEŻ JEST MIĘKKI PEDAŁ. NIC NIE MÓWIŁEM, BO ZAWSZE BYŁ TAKI... ALE CHYBA JEDNAK COŚ JEST NIE TAK SĄDZĄC PO WYPOWIEDZIACH W TYM WĄTKU :?

 

Musiałbym sie przejechac i zobaczyc. W niedziele na spociku zobaczymy jak u Ciebie hamuje.Ale jak pamietam to wszystko bylo okey jak wyjechales z garazu po tamtej robocie.Trzeba bedzie to zbadac i w razie czego poprawic.Nic sie nie martw wszystko da sie zrobic.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koniec wężyka , który wchodzi do słoiczka był zanużony w płynie? To też jest ważne , bo jeśli nie to przy późnym zakręceniu odpowietrznika może zassać powietrza kiedy odpuszcza się pedał hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec odpuszcza sie po dobrym dokreceniu odpowietrznika wiec koniec rurki nie musi byc zanurzony w plynie.Ja odpowietrzam bez rurki, przykladam jakas obcieta butelke i do niej sobie wszystko zlatuje.

Podpowiem tez zeby nie lac spuszczonego plynu ponownie do zbiorniczka.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje zdanie jest takie że, hamulce są dobrze odpowietrzone tylko klocki muszą sie ułożyć i dotrzec

jestem po wymianie klocków i przetoczeniu tarcz i też miałem miękki pedał i kiepskie hamulce ale po przejechaniu około 100 km wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na postoju podciągnąć ręczny i dopiero nacisnąć,jeśli będzie ok. musisz dobrać się do cyliderków. Czy przy wymianie wkręcałeś cylinderki,czy odkręcałeś odpowietrznik żeby je wcisnąć? Jeśli tak,to cylinderek cofa się od klocka i pierwsze naciśnięcie to jałowa praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...