Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] uklad samopoziomujacy ksenonów


Gość Griszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wszystkie reflektory ksenonowe są wyposazone w automatyczny uklad samopoziomujacy, optymalnie ustalajacy kat padania strumienia swiatla niezaleznie od obciazenia samochodu i ruchów nadwozia wywolanych przez nierównosci nawierzchni ?

 

Dlaczego pytam?

W mojej primerce, z fabrycznymi ksenonami, jest układ ręcznej regulacji wysokości świateł w zależności od obciążenia samochodu (jak najbardziej działający), ale odnoszę wrażenie, że układu samopoziomującego to nie ma :-(

Jak to sprawdzić?

Przysiadałem na masce, pochylając przód samochodu i oczekiwałem, że światła same powędrują w górę, ale tak się nie stało...

Jaka może być bezwładność takiego układu? napewno jest jakiś czas, po którym reflektory powinny zmienić swoje położenie. A może zmiana jest tylko "w dół" aby ochronić jadących z przeciwka przed olśnieniem?

 

Możecie podzielić się własnymi doświadczeniami w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej nie mam ręcznej regulacji a jak wyłączę motorek to ładnie wędrują na dół a jak się odpali to ładnie wędrują do góry :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprwdzales po numerze VIN?

Jesli sa oryginalne to powinienes miec wpis:

LMPHW-GAS DISCHARGE HEADLAMPS

Zdaje sie ze automatyczne poziomowanie i urzadzenia czyszcace lampy sa niezbedne do uzyskania przez auto homolagacji w UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny na 99%, ale takiej frazy "LMPHW-GAS DISCHARGE HEADLAMPS" przy dekodowaniu VIN nie mam.

Spryskiwacze wysokociśnieniowe są.

Autko to P11.144 z salonu w Polsce z książką i przeglądami z 2001 r i chyba ksenony były już montowane fabrycznie we wszystkich tych autkach.

 

Dlatego pytam: jak mogę sprawdzić czy jest układ samopoziomowania.

A może coś sie zepsuło?

 

(edit)

w VIN wychodzi coś takiego:

LMPF6-F/FOG LAMP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fraza dotyczaca Xenonow wystepuje w nastepnym wierszu po:

LMPF6-F/FOG LAMP - ten wpis dotyczy chyba swiatel przeciwmgielnych.

Sprawdzic mozna bardzo prosto:

po wlaczeniu swiatel (przy nie zaladowanym samochodzie) wiazka swiatla powinna pojsc w gore

jesli zostawisz wlaczone swiatla i wylaczysz stacyjke powinienes zauwazyc taki sam ruch tylko ze w dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne są inne kostki gdyż najczęściej stosowane lampy wyładowcze D2S i D2R mają zupełnie inne osadzenie jaki i gniazda na podłączenie wtyku z zasilaniem niż np. żarówki H7. Pozatym wtyk z instalacji najpierw leci do przetwornicy a dopiero z przetwornicy leci na lampę wyładowczą.

 

Nie wiem jak w Primerze ale w Passatach układ samopoziomowania bixenonów jest zlokalizowany przy tylnej osi. Wystarczy wejść pod auto i widać uchwyty z czujnikami. Gdy nie ma bixenonów to jest tylko uchwyt.

 

A jeszcze zapytam czy koledze działają te spryskiwacze? Może głupie pytanie po tylu latach posiadania auta ale czasami na działanie pewnych układów prawie nie zwraca się uwagi.

 

 

HHA

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny na 99%, ale takiej frazy "LMPHW-GAS DISCHARGE HEADLAMPS" przy dekodowaniu VIN nie mam.

Spryskiwacze wysokociśnieniowe są.

Autko to P11.144 z salonu w Polsce z książką i przeglądami z 2001 r i chyba ksenony były już montowane fabrycznie we wszystkich tych autkach.

 

Dlatego pytam: jak mogę sprawdzić czy jest układ samopoziomowania.

A może coś sie zepsuło?

 

(edit)

w VIN wychodzi coś takiego:

LMPF6-F/FOG LAMP

 

Witam.

A moze poprostu nie masz xenonów tylko zwykłe soczewkowe lampy z żarówkami H7. Co do montażu xenonów fabrycznie w każdym modelu P11.144 też nie miałbym pewności, montowali je na życzenie za dopłatą. Sprawdź jakie masz żaróweczki w reflektorach.

Układ poziomowania musi być zamontowany z tyłu i jest to z reguły na tylnej belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze działają - jak najbardziej :)

 

Zgadzam się ze stwierdzeniem " po tylu latach posiadania auta ale czasami na działanie pewnych układów prawie nie zwraca się uwagi"

 

To moja trzecia Primerka - i dopiero po przejechaniu ok.6 tys. km zwróciłem uwagę na te ksenony...

W weekend (jak będzie ładna pogoda) pogrzebię trochę przy autku i zobaczę o co tam chodzi.

Dziekuję za uwagi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzic uklad poziomujacy to nie naciskaj przodu tylko tyl samochodu, bo to czy swiatla sie podniosa czy obniza zalezy od tego jak bardzo jest zaladowany bagaznik.Wlacz swiatla i zaplon, nastepnie wez 3 kolegow i otworz bagaznik.Na jakis znak niech oni wszyscy usiądą na rancie bagaznika w celu obnizenia tylu samochodu-jak siądą to wtedy swiatla powinny powedrowac w dół (jesli oczywiscie masz te xenony i sprawny uklad samopoziomujacy).

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz zwykła h1 i h7 tylko w soczewce bo są 2 rodzaje tych lamp a druga to xenon z samoregulacją :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W primerkach od roku 1999 do roku 2001 model p-11 były montowane xenony i lampy soczewkowe identyczne jak xenony czym sie roznia:

 

xenon mam przetwornice za lampa taka "srebna puszka"

natomiast soczewka ma tam czarna ramke "puste miejsce pod przetwornice" http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=70166950 tak wyglada zwykła soczewka a wmiejscu czeronych "kóleczek' jest przetwornica w xenonie.

jak jej nie masz to masz zwykle lampy soczewkowwe z regulacja.

a odnosnie sprzyskiwaczy i samo regulacji xenoenów to:

spryskiwacze reflektorów były montowane tez do soczewek

a samo regulacja musi byc w samochodzie wyposazonym w xenony czujniki znajduja sie zaleznie od producenta na

- tylnej belce

- lub na wachaczach tylnych a nawet i przednich

Jesli natomiast chodzi o montaz xeneonów do tego modelu to mozesz je zamontowac bez wiekszych przeróbek tylko sylniczki regulacji reflektorów w xenoenach nie da sie regulowac recznie :( wiec beda musiały byc ustawione w jednej pozycji co moze piekielnie oslepiac.

pozdr

AP

 

 

AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek503
Jesli natomiast chodzi o montaz xeneonów do tego modelu to mozesz je zamontowac bez wiekszych przeróbek tylko sylniczki regulacji reflektorów w xenoenach nie da sie regulowac recznie :( wiec beda musiały byc ustawione w jednej pozycji co moze piekielnie oslepiac...

 

Wielkie THX. Właśnie o to mi chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...