Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Hamulce bębnowe - tył


Gość alexwa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hamulcami z tyłu, cały czas słychać tarcie okładzin po bębnach, co muszę zrobić aby to ustało, bębny rozbierałem, wszystko wyczyściłem, szczęki są w niezłym stanie. Raz nawet zablokowało mi się jedno koło, ale od ręcznego - linka nie puściała. Czy to może być przyczyną?, zaznaczam, że niestety mało używam tego hamulca (ręcznego oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulec ręczny to podstawowa zabawka przy zawracaniu w miejscu :lol::lol::lol: trzeba go pielęgnować sprawdź czy sprężyny ściskają szczęki i może przetocz bebny :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczny jeżeli jest często używany nie sprawia żadnych problemów a jak zaciągasz tylko gdy diagnosta sprawdza na badaniu technicznym to napewno będą problemy z hamulcami z tyłu.

 

Ja mam tarcze z tyłu ale to co napisałem tyczy się i do bębnów i do tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moze być jeszcze problem z samoregulacją. Mozliwe, ze ona sie zacina i nie odbija szczęk od bębna i masz tarcie. Ja bym rozebrał jeszcze raz bębny i zdjął cały układ hamulcowy. Nie jest to skąplikowane, aczkolwiek trzeba zdejmować piastę z tyłu. Myslę, ze jezśeli linka od recznego chodzi dobrze, to samoregulacja moze być zabrudzona.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i trzeba uważać z zaciągasniem hamulca ręcznego w zimie na dłużej, jezeli jest jakis przeciek i dostanie sie troche wody czy wilgoci t w nocy może przyłapać mróz linkę do pancerza, więc kiedy nie jest to konieczne to niezostawiać na noć na ręcznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...