Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Hamulce bębnowe - tył


Guest alexwa

Recommended Posts

Mam problem z hamulcami z tyłu, cały czas słychać tarcie okładzin po bębnach, co muszę zrobić aby to ustało, bębny rozbierałem, wszystko wyczyściłem, szczęki są w niezłym stanie. Raz nawet zablokowało mi się jedno koło, ale od ręcznego - linka nie puściała. Czy to może być przyczyną?, zaznaczam, że niestety mało używam tego hamulca (ręcznego oczywiście).

Link to comment
Share on other sites

hamulec ręczny to podstawowa zabawka przy zawracaniu w miejscu :lol::lol::lol: trzeba go pielęgnować sprawdź czy sprężyny ściskają szczęki i może przetocz bebny :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ręczny jeżeli jest często używany nie sprawia żadnych problemów a jak zaciągasz tylko gdy diagnosta sprawdza na badaniu technicznym to napewno będą problemy z hamulcami z tyłu.

 

Ja mam tarcze z tyłu ale to co napisałem tyczy się i do bębnów i do tarcz.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj moze być jeszcze problem z samoregulacją. Mozliwe, ze ona sie zacina i nie odbija szczęk od bębna i masz tarcie. Ja bym rozebrał jeszcze raz bębny i zdjął cały układ hamulcowy. Nie jest to skąplikowane, aczkolwiek trzeba zdejmować piastę z tyłu. Myslę, ze jezśeli linka od recznego chodzi dobrze, to samoregulacja moze być zabrudzona.

 

PZD

Link to comment
Share on other sites

i trzeba uważać z zaciągasniem hamulca ręcznego w zimie na dłużej, jezeli jest jakis przeciek i dostanie sie troche wody czy wilgoci t w nocy może przyłapać mróz linkę do pancerza, więc kiedy nie jest to konieczne to niezostawiać na noć na ręcznym

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...