Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przedłużenie gwarancji oraz pakiet przeglądów...


Dzielnicowy007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G

Przesadzasz, przegląd 3ci i 4ty kosztują tyle co 1wszy i 2gi. Ze swoimi materiałami za dwa wyjdzie ok.1000zl.

Podlega gwarancji bardzo dużo ważnych rzeczy, u mnie wymienili w 1 roku, belkę przednią(sanki + stabilizatory )I wahacze, w drugim kompletny rozrząd+ wał+panewki+ remont silnika+ wszystkie płyny i czynnik klimatyzacji! Bo jeśli awaria pociąga za sobą potrzebę wymiany takowych, podlega to wymianie bezpłatnej!

Kwota wymisn razem to kilkanaście tysi.

Więc po kolei.

Cena jaką podałem dot. orientacyjnej ceny przeglądu okresowego Pulsara po 4 i 5 roku eksploatacji, wraz z materiałami Nissana. 4-ty to ok. 800, 5-ty to ok. 1200. Podałem, że średnio 1000. Pytałem w ASO o orientacyjne ceny tych przeglądów dot. mojego auta i to co mi podano, przekazuję.

Co do elementów, to przedłużona gwarancja w najmniejszym stopniu nie dotyczy żadnych elementów zawieszenia - również info z ASO.

W razie wątpliwości - telefon do ASO.

Podsumowując - przedłużona gwarancja wg. mojej wiedzy opłaciła się Tobie i Dżakowi. Ile to procent użytkowników, by wasze doświadczenia stanowiły podstawę do kalkulacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedłużoną gwarancję bo akurat jak kupowałem to chyba była gratis albo udało mi się ją wynegocjować - nie pamiętam - na poprzedniego QQ nie dokupiłem i nic się przez 5 lat nie działo.

Obecny QQ to już inne auto i cieszę się , że mam przedłużoną gwarancję bo jak na razie to ciągły problem z sondą lambda . A dodatkowa korzyść z przedłużonej gwarancji to jak go będę sprzedawał za jakiś czas i będzie jeszcze na gwarancji to zawsze jest to argument na wyższą cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym...ja zdawałem sobie sprawę z tego co się dzieje z silnikiem i co czynię ,by został wyremontowany,bądź wymieniony,dla tego wszedłem w opcję gwarancyjną.W innym przypadku...szczerze mówię nie.Znając przypadłości Kaśki,dałbym sobie radę sam z naprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zamawiałęm Qashqaia - to akurat gwarancję dawali gratis.

Zaś co do przeglądów.... to najlepszy jest pakiet 5-iu. I taki sobie kupiłem. Kosztował 2990 i co roku tylko podjeżdżam i mam w nosie dyskusje cebulaków - co zrobić by zaoszczędzic 100zł na oleju wydając wczesniej 100 tys na samochód.

Polecam i pakiet przeglądów jak i samą gwarancję. Może silnik Wam się nie zapsuje - ale Wasz demon, demona maniaków chłodzenia itp (hihihi) : tuuurrrrrrrrrbo sprężarka już może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zdania są mocno podzielone :) Ja myślę że mimo wszystko przedłużę gwarancję. Samochód w ASO i tak będę serwisowal a jak coś się stanie to będzie gdybanie i lament że nie skorzystałem z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zamawiałęm Qashqaia - to akurat gwarancję dawali gratis.

Zaś co do przeglądów.... to najlepszy jest pakiet 5-iu. I taki sobie kupiłem. Kosztował 2990 i co roku tylko podjeżdżam i mam w nosie dyskusje cebulaków - co zrobić by zaoszczędzic 100zł na oleju wydając wczesniej 100 tys na samochód.

Polecam i pakiet przeglądów jak i samą gwarancję. Może silnik Wam się nie zapsuje - ale Wasz demon, demona maniaków chłodzenia itp (hihihi) : tuuurrrrrrrrrbo sprężarka już może.

Karminadel,czemu Ty tak bardzo lubujesz się w obrażaniu ludzi?cebulaki,saszetkowcy...aż taką satysfakcję Ci to przynosi? Nie w każdym serwisie proponują takie czy inne układy,nie każdy serwis kłania się klientowi (czyt.Karminadlowi) w pas.Nie każdy ma możliwości finansowe by sobie pozwolić na wykup dodatkowej ochrony,mimo że wysupłał z kieszeni 90 tys zł. na zakup Qashqaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużoną gwarancję otrzymałem gratis przy zakupie i nie wiem czy zdecydowałbym się na jej dokupienie,bo mam autko już prawie dwa lata,34kkm i poza wymienionym akumulatorem mechanicznie jest jak na razie bez zastrzeżeń,a więc po co przepłacać? ;)

A tutaj jest odpowiedź czy opłaca się jeździć do serwisu przy większych przebiegach  cyt:

OFFLINE   Miras

Napisano 20 listopad 2017, 17:11

Witam serdecznie, chciałbym poznać wasze zdanie czyli użytkowników QQ J 11,co do wykonywania przeglądów po upływie gwarancji w ASO nissan.Wycena jaką otrzymałem trochę mnie przeraża.Przegląd techniczny 487 pln - olej silnikowy nisssn total 5w 30 310 pln - filtr oleju 62 pln - pasek klinowy napędu 694 pln - świece zapłonowe sztuk cztery 328 pln - płyn hamulcowy 54 pln - wkładka przeciwpyłkowa 132 pln - czyszczenie klimy 100 pln.W sumie plus minus z robocizną do zapłaty wychodzi 2200 pln.Co sądzicie o tej wycenie może ktoś robił już taki przegląd i coś doradzi,pozdrawiam dzięki. 
Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel,czemu Ty tak bardzo lubujesz się w obrażaniu ludzi?cebulaki,saszetkowcy...aż taką satysfakcję Ci to przynosi? Nie w każdym serwisie proponują takie czy inne układy,nie każdy serwis kłania się klientowi (czyt.Karminadlowi) w pas.Nie każdy ma możliwości finansowe by sobie pozwolić na wykup dodatkowej ochrony,mimo że wysupłał z kieszeni 90 tys zł. na zakup Qashqaia.

 

Eeee tam zaraz obrażaniu. To tak z przymrużeniem oka. Ale postaram się powstrzymywać. Ale tak szczerze - nawet dla beneficjenta MOPS-u 100zł to jest nic - a czasami o takich kwotach mielimy watek przez ileś stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow gdzie taka cena ? Czy przypadkiem jak się ma kartę Nissana to po 4 latach nie jest stały 20% rabat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może komuś przydadzą się ogólne warunki ubezpieczenia " Przedłużonej gwarancji" oraz cennik przeglądów okresowych.

Pozdrawiam

Ogolne-Warunki-Programu-Rozszerzonej-Gwarancji Nissan.pdf

Pakiet_Przegl_d_w_Okr_cennik_PL Nissan.pdf

rozszerzona_gwarancja_cennik Nissan.pdf

Edytowane przez wojciechu11
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Może komuś przydadzą się ogólne warunki ubezpieczenia " Przedłużonej gwarancji" oraz cennik przeglądów okresowych.

Na pewno większości z nas. Dzięki ... i plusik z mojej strony poszedł :wave:

Gdybyś jeszcze był w posiadaniu tabeli jakie elementy (wymiana) obejmują przeglądy po 4, 5 ... latach, mielibyśmy pełnię wiedzy, bo podejrzewam, że  te sprawy będą spójne zarówno w odniesieniu do Pulsara, jak i QQłki, czy Żuczka.

@ wojciechu11

Zauważ - chwilkę temu wstawiłeś, a już 9-ciu zassało. Jak gorące bułeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Zawsze miło trafić w 10 w zainteresowania kolegów. Sam jestem na etapie zastanawiania się -  skorzystać czy nie ! A skoro znalazłem, to jak to wzniośle mówią warto się dzielić :)

Dzięki za dobre słowo  :wave:

Edytowane przez wojciechu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zastanawialem sie nad pakietem przegladow ale ostatecznie nie wzialem. 5 letni to koszt 3700 (benzyna). Do tej pory 2 przeglady to koszt 660 + 790 = 1450 w ASO. Kolejne 2 to razem ca 3000. A od 5 przegladu korzystam z ekonomicznego w Japanmotors w cenie 699.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...