Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] czy to rozrząd? CD20T


Gość suspicious
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suspicious

witam

 

przeczytałem gdzieś kiedyś, że szum, czy lekkie dzwonienie silnika to może być wina zużytego rozrządu

 

ja właśnie słyszę takie "coś", głównie przy zimnym silniku, po lewej stronie silnika, patrząc od przodu (może to śmieszne ale nie jestem pewien z której strony znajduje pasek/łańcuch rozrządu)

i tak się zastanawiam, czy może to być właśnie to

 

a tak poza tym, to co należałoby wymienić jeśli to rzeczywiście rozrząd?

pasek/łańcuch rozrządu ( to to samo? ), napinacz, rolka napinacza i coś jeszcze? nie orientuję się w tym zbytnio

 

dziękuję z góry za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suspicious

tak, te stuki, szum, jest słyszalny zaraz po odpaleniu i po rozgrzaniu silnika zanikają

 

to mam pasek, czy łańcuch? proszę o jakieś wskazówki, może jakiś link do strony? szukałem wczoraj dość długo w sieci i nic nie znalazłem

 

dzięki za zainteresowanie tematem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim silniku jest na 100% pasek rozrządu.Jak stoisz przodem do silnika, to pasek rozrzadu masz po lewej stronie, a po prawej masz pasek pompy paliwa.Przy wymianie rozrzadu powinno sie wymienic pasek, rolke prowadzaca i napinacz+pasek pompy paliwa i napinacz paska pompy paliwa.Jak bedziesz wymienial to sprawdz uszczelniacze na walkach, jak puszczaja to wymien (nieiwielki koszt, a jak pozniej zacznie ciec to bedziesz musial jeszcze raz rozrzad rozbierac co sie wiaze z duzymi dodatkowymi kosztami robocizny jesli sam tego nie robisz).

 

Co do tego stukania, to moga to byc hydrauliczne popychacze zaworow, lub tez moze padac jakies lozysko na alternatorze, lub pompie wody, lub pompie wspomagania.Przyczyn moze byc bardzo duzo.

 

Napisz jaki masz przebieg.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suspicious

dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

 

przebieg - 260 tkm, ale wg książki serwisowej, o ile jest autentyczna, pasek rozrządu wymieniany był przy 120 i 230 tkm

 

a czy można sprawdzić stan paska rozrządu i pozostałych i ocenić czy potrzebna jest wymina?

 

dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna rozebrac obudowe i sprawdzic na oko, ale to nie odda Ci stanu paska w jakim jest dokladnie.Mozna tez sprawdzic jego naciag.Co do prowadnic i napinaczy paska mozna sprawdzic jaki maja luz, ale to dopiero jak sie je zdejmie i wezmie do reki, ale watpie aby ktos Ci rozebral i powiedzial ze tyle i tyle jeszcze na pasku pojezdzisz.

Pasek rownie dobrze moze strzelic przy 30 tys km, jak i wytrzymac 200 tys km.

Jak masz oryginalny to po 90 tys km ja bym go wymienil.

Z tego co piszesz, to na tym pasku masz przejechane 30 tys km, wie ja bym jeszcze pojezdzil nastepne 30 tys km i wymienil (no chyba ze masz pewnosc ze siedzi tam oryginal).

 

Przebieg 260 tys - popychacze mogly pasc lub ktorys z nich jezeli byl lany kiepski olej i ktos nie dbal o silnik.

 

Napisz jeszcze na jakim oleju jezdzisz (syntetyczny,polsyntetyczny,mineralny).

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, te stuki, szum, jest słyszalny zaraz po odpaleniu i po rozgrzaniu silnika zanikają

 

to mam pasek, czy łańcuch? proszę o jakieś wskazówki, może jakiś link do strony? szukałem wczoraj dość długo w sieci i nic nie znalazłem

 

dzięki za zainteresowanie tematem

 

pozdrawiam

 

Powiem w skrócie ja właśnie pisałem niedawno o tym. Objawy identyczne tak jak ty mówisz tylko w "moim" przypadku to są popychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suspicious

no niechciałbym żeby to były popychacze zaworów, szczególnie, że to taki koszt, a właśnie, jaki?

 

primere sprowadziłem pól roku temu i nie wiedziałem jaki był lany olej, mechanior doradził mi żeby nalać minerał bo przy tym przebiegu nalanie pólsyntetyka lub syntetyka może rozszalnić silnik, nalał mi Havoline Premium 15W-40 i założył filtr firmy MAX, chyba jakieś gó...,

może zmienić markę oleju? tylko markę, bo zostałbym jednak przy mineralnym, boję sie o rozszczelnienia, wiem, ze to "nie pomoże" popychaczom, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma nic gorszego dla popychaczy hydraulicznych niz olej mineralny. Ja tez zalalem mineralny a wczesniej mialem syntetyk. Po doradzeniu od madrych mechanikow po przejechaniu okolo 30 tys km na mineralnym wrocilem na polsyntetyk i nic z silnikiem sie nie stalo.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niechciałbym żeby to były popychacze zaworów' date=' szczególnie, że to taki koszt, a właśnie, jaki?

 

primere sprowadziłem pól roku temu i nie wiedziałem ...']

 

Odbiegając trochę od tematu, taką mam refleksję: ceny aut spadły na pysk i primerę w turbodieslu w rocznikach 97-99 można sprowadzić już z zachodu za grubo poniżej 20000zł. Tylko co z tego, jak większość z nich ma wykręcone po 300 tys km i lepiej, choć tego nie widać bo tam też przecież kręcą liczniki. A przecież na zachodzie nikt nie kupuje diesla dla zasady, tylko po to aby zaoszczędzić przy dużych przebiegach.

Później takie auto, rzekomo okazja przyjeźdza do Polski, i co? I same kłopoty, bo zaczyna się odzywać to, co spowodowało że poprzedni właściciel chciał się pozbyć auta, bo przecież na zachodzie nikt się nie bawi w remonty silników albo jakieś grubsze naprawy.

Wniosek jest chyba taki: jak sprowadzasz autko 6-letnie i starsze, to licz się że w kościach ma przejechane na pewno ponad 200 tys km i trzeba mieć na rezerwie budżet na naprawę, nawet bardzo kosztowną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież na zachodzie nikt nie kupuje diesla dla zasady, tylko po to aby zaoszczędzić przy dużych przebiegach.

Później takie auto, rzekomo okazja przyjeźdza do Polski, i co? I same kłopoty, bo zaczyna się odzywać to, co spowodowało że poprzedni właściciel chciał się pozbyć auta, bo przecież na zachodzie nikt się nie bawi w remonty silników albo jakieś grubsze naprawy.

Wniosek jest chyba taki: jak sprowadzasz autko 6-letnie i starsze, to licz się że w kościach ma przejechane na pewno ponad 200 tys km i trzeba mieć na rezerwie budżet na naprawę, nawet bardzo kosztowną.

Niestetety muszę się zgodzić. Sam to przetrenowałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do paska - to moge powiedziec tyle ze przy niewielkim przebiegu jak odkrecisz obudowe to litery i znaki na pasku sa dobrze widoczne - teraz jak zmienialem byly slabo widoczne i bardziej byl slad po nich ;))

pasek od pompy bylem zmuszony wymienic wczesniej bo zatarl sie napinacz i stanal - pasek po nim szural ze omalo si nia zapalil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suspicious

jeszcze raz dziekuję za zainteresowanie tematem, szczególnie koledze Dżodżo

 

a może jeszcze dowiem się na jakim oleju jeździsz? i jaki filtr poleciłbyś?

 

a może nowy temacik, coś w stylu "jaki olej lejecie do swoich TD?", myślę, że moderator się nie wścieknie ;)

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje olej ESSO półsyntetyk 10W40, a filtr nie pamietam jakiej jest firmy (napewno nie najtanszy i nie zaden szajs). Zawsze kupuje w jednym miejscu i zawsze jestem zadowolony.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...