Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ekonomiczna jazda?


eddred

Rekomendowane odpowiedzi

W mnogości problemów, na jakie natrafia każdy nowy właściciel nieznanej marki, przy tym z opisami po niemiecku, umknął mi ważny temat, nie wiem czy przegapiłem, czy nie było o tym w instrukcji: przy jakich prędkościach zmieniać poszczególne biegi?

Nie mam, niestety, wersji, z podpowiedziami. Muszę na ucho/wyczuj, ale wydaje mi się, że za bardzo piłuję silnik. 

Ktoś? Coś? Gdzieś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Raczej trzeba patrzec na obrotomierz, twoj silnik osiaga maksymalny moment obrotowy przy 2000obr/min. wiec przy takich obrotach najlepiej zmienic bieg na wyzszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

eddred

Jak będziesz zmieniał biegi przy 2000 - będzie ekonomicznie (góra 2500). Natomiast jeżeli zależy Ci na ekonomicznym zużyciu paliwa, to utrzymuj 2000. Ale w tym przypadku jak będziesz chciał sprawnie wyprzedzić, czy przyspieszyć, to redukcja obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miarę szybko przyspieszasz i później trzymasz stałą prędkość -> niskie spalanie


btw - na trasie (ok 110km/h) udało mi się zejść do 6.2-6.4, a obecnie średnią przy żwawej jeździe (ok 130) mam ok 8. Przy lataniu z trumną na dachu idzie do ok 8,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...