Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lipna Akcja Serwisowa Nissana z lipca 2015 r. - Nowe oprogramowanie silnika...


amigancik

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie 2015 r. zostałem zaproszony listem przez Nissan-a do:

"Przeprogramowania modułu sterującego silnikiem w celu ograniczenia maksymalnych osiąganych obrotów silnika. W rezultacie, silnik nie będą pracował w warunkach dużego obciążenia i wysokich prędkości obrotowych, które mogą powodować przedwczesne zużycie łożysk."

Mój Nissan Qashqai +2 2.0 dCi nigdy nie palił zbyt mało, jednak po tej "akcji" zaczął palić średnio jeszcze ok 20% więcej to jest latem w cyklu mieszanym ok 10l / 100km. Przed akcją spokojnie mieścił się przy tych warunkach w 8l/100km.

 

Założenie jest takie "CHCE UZYSKAĆ NA POWRÓT MNIEJSZE SPALANIE"

 

Na prośbę o powrót do wcześniejszej wersji oprogramowania, odpowiedzieli:

"W kwestii powrotu do starego oprogramowania nie jest to możliwe. Mamy tylko możliwość wprowadzania nowego oprogramowania. Odradzałbym nawet powrót do starego poprawki maja zawsze na celu usprawnienie pracę układu napędowego."

 

Rozumiem że w pewnym sensie "lepiej" jak silnik wchodzi na wyższe obroty, ale ja nie ciągam przyczep, ani nie wożę trylinek w bagażniku...

 

Proszę tylko o sensowne odpowiedzi, bo za, "ja bym tego nie ruszał" czy "skoro tak powiedzieli w serwisie..." uprzejmie dziękuję z góry, proszę darować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobna aktualizacje w 1.5 dci, tez spowodowała zwiększenie zużycia paliwa (ma chronic DPF przed czymś tam)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne propozycje ? kogoś kto specjalizuje się w Nissanie, Qashqai-u ? Pn-wsch Polska?

Może da się to zrobić "zdalnie", na przykład płacąc z góry + wpłacając kaucje na wypożyczenie "interfejsu" w celu wrzucenia sobie takiego softu?

Nie chce eksperymentować u lokalnych magików "od cudów i wszystkiego" bo auto mam od nowości i poza przydużym spalaniem, nie mam z nim problemów i chciałbym aby tak zostało... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... muszę sprawdzić czy mój miał to robione za poprzedniego właściciela, bo też jest z salonu PL

 

faktycznie silnik się niżej wkręca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez fabrycznie samochody nie sa hamowane, przy aktualizacji tez nie. W ASO sa wrzucane standardowe softy wraz z kolejnymi zmianami (aktualizacjami). Pewnie jak wyslesz kompa takiemu magikowi to po prostu Ci wgra soft z wersją, która miałeś wcześniej.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie spierać a na śląsku jak czipujesz (mozna w nawet nowe auto) to dostajesz możliwość powrotu do fabrycznego softu, który dostajesz na płytce jeśli chcesz. Tak robiłem w BMW 1, ktore było na gwarancji, wyciągnąłem tylko kompa, zawiozlem do tunera i wgrywal fabryczny soft. Aby nie przyczepili się na serwisie. Przykład z życia.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że miałeś skopiowany ten fabryczny soft, a teraz nie masz - prawda? ;)

Prawda ale nawet go nie wiozlem bo jechałem z kompem prosto z lawety :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...