Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyciek płynu z układu chłodzenia


Gość kakol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z układem chłodzenia, ucieka mi z niego płyn, teraz to juz pewnie woda bo kilka razy dolewałem.Szykuje się do zmiany na płyn zimowy ale skoro miałbym ciagle dolewać...

Sprawdzałem przy chłodnicy, przy wężach, wszędzie sucho. czasami jak postoi przez noc to jest mała plama z prawej strony z przodu i widać jak ciecz ucieka z naczynia zbiorczego. wczoraj byłem na kanale ale też nic nie zauważyłem :( .

Co może być przyczyna i którędy ta cholerna woda ucieka?

Jak będe wymieniał płyn to lać bezposrednio do chłodnicy czy do naczynia?

Jeżdże od niedawna N14 w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli z prawej strony(od pasazera)to mzoe uciekac ci pompa wodna czyli najlepiej wymiana na nowa(posluchaj czy przypadkiem cos ci nie swiszcze zazwyczaj taki dzwiek wydaja pompy pod koniec zywota)

ja zaplacilem za pompe 135+wymiana

wode/plyn przy wymianie nalezy dolewac bezposrednio do chlodnicy nie wolno do tego naczynka gdyz to naczynko ma za zadanie utrzymywac tylko rownowage i male ubytki plynu zanim silnik by z niego pociagnal plyn to wieki by minely

jezeli ci szybko ubywa to mzoe sie okazac tak ze chlodnica moze byc pusta a naczynie na plyn pelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn wlewaj prosto do chłodnicy, a nie do zbiornika wyrównawczego. Jak nie widać skąd cieknie to najprawdopodobniej cieknie Ci pompa wodna. U mnie teraz jest dokładnie tak samo. Co rano pod samochodem kałuża płynu, a wszystkie węże suche. Nie próbuj naprawiać pompy - trzeba kupić nową, powtarzam NOWĄ a nie ze szrotu. Ja ostatnio dałem 140 zł za jakiś japoński zamiennik. Teraz czekam na montaż.

 

Raveland ile kosztowała Cię robocizna przy wymianie pompy?

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fragment z książki H.R.Etzolda sam naprawiam samochód Nissan Sunny :

"Zbiornik wyrównawczy jest zapasową przestrzenią dla cieczy chłodzącej,przyjmując ją podczas wzrostu temperatury i zwiększania objętości oraz oddając ją do obiegu po obniżeniu temperatury.Zapewnia to stałe napełnienie i właściwe działanie układu chłodzenia.

Ciecz chłodzącą należy dolewać TYLKO do zbiornika wyrównawczego."

 

Koniec cytatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem ile gdyz przy okazji wymienialem wszystkie paski rozrzadu i rolki

 

a jezeli nie jestes pewny czy to pompa to sa specjalne plyny barwiace ktore sie dolewa do chlodnicy

po wyschnieciu pozostawiaja slady z miejsca wycieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fragment z książki H.R.Etzolda sam naprawiam samochód Nissan Sunny :

"Zbiornik wyrównawczy jest zapasową przestrzenią dla cieczy chłodzącej,przyjmując ją podczas wzrostu temperatury i zwiększania objętości oraz oddając ją do obiegu po obniżeniu temperatury.Zapewnia to stałe napełnienie i właściwe działanie układu chłodzenia.

Ciecz chłodzącą należy dolewać TYLKO do zbiornika wyrównawczego."

 

Koniec cytatu

 

Bardzo proszę rozróżniaj uzupełnianie ubytków od napełniania układu - co chce zrobić Kakol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania ile kosztuje wymiana pompy. Najprawdopodobniej u mnie tez konczy sie jej zywot bo od paru dni widze niewielka kaluze od strony pasazera. No i gdzie mozna by to w Warszawie lub okolicach wymienic ? A co sodzicie o Fau-Ver'cie ? Z reklam wynika ze robia od reki - nie musialbym jezdzic w ta i z powrotem, a wymiana raczej do skomplikowanych nie nalezy ale trzeba miec warunki lokalowe. I pytanie do kolegi @leonidas (chyba) - kiedys pisalez ze w Lublinie w PZM ci wymieniali. Aktualne toto ? Za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...